در دانمارک 3 قانونگذاران تبرئه افترا

کپنهاگ, دانمارک (AP) — یک کرون دادگاه تبرئه سه قانونگذاران شنبه افترا برای نوشتن یک ایمیل که در آن آنها گفت: بودجه عمومی نباید اعطا شده به یک سازمان کمک به زنان در معرض خشونت روانی به این دلیل که زن در پشت آن نیست فاصله خودش از اسلام را شریعت.

در سال 2017 ناصر خضر مارتین هنریکسن و مارکوس نوث __ همه اعضای مرکز-احزاب راست در دانمارک مجلس — نوشت یک ایمیل به سه مرکز-چپ قانونگذاران ترغیب آنها به بازگشت یک 680,000 ($102,000) عمومی کمک مالی به این سازمان به ریاست شیرین Khankan.

تلاش خود را شکست خورده و پول اختصاص داده شد.

سه نویسندگان گفت: Khankan بود “یک بحث شکل” چرا که او نمی خواست به فاصله خودش از اسلام را شریعت در میان دیگران. Khankan نیز یک زن امام در حال اجرا یک مسجد به طور عمده برای زنان است.

در acquitting مردان شرقی دادگاه عالی گفت که اظهارات “ساخته شده به عنوان بخشی از یک بحث عمومی در مورد مسائل مهم اجتماعی مورد علاقه” و در محدوده آزادی بیان.

Khankan شکایت مردان افترا در مارس 2018 و تا به حال به دنبال جبران خسارت مالی 10000 کرون.

او Exitcirklen سازمان کمک می کند تا زنانی که در معرض خشونت روانی اجتماعی کنترل و افراط گرایی از طریق دین.

قانونگذاران و سپس یا در مرکز-راست دولت و حمایت از آن سخت ضد مهاجرت خط. هنریکسن یک عضو از ضد مهاجرت دانمارک حزب مردم است و دیگر در مجلس.

نوث توصیف کرده بود شریعت “به عنوان قرون وسطی که وحشیانه و غیر دموکراتیک” در حالی که Khankan متولد شده در دانمارک به سوریه پدر و فنلاندی مادر گفت: “من در برابر شریعت و همیشه بوده است. من طرفدار یک دولت سکولار … این است که یک موقعیت جدید من همیشه به حال است.”

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de