هونولولو (AP) — هیچ اساس منطقی برای انکار یک فعال زن مکمل مزایای تامین اجتماعی از آنجا که او زندگی می کند در گوام در حالی که اجازه می دهد خواهر دوقلوی او در پنسیلوانیا است که همان بیماری ژنتیکی برای دریافت پرداخت های ایالات متحده قاضی در گوام در حکومت.

کاترینا Schaller و خواهر دوقلوی او لسلی متولد شد در سال 1970 و بزرگ شده در پنسیلوانیا است. خواهران رنج می برند از myotonic دیستروفی یک بیماری ناتوان کننده دژنراتیو اختلال ژنتیکی موثر بر عملکرد عضلات و پردازش ذهنی.

پس از فوت مادر در سال 2007 کاترینا رفت و به زندگی با خواهر در گوام و متوقف دریافت فدرال پرداخت در حالی که او دوقلو در پنسیلوانیا ادامه داد: دریافت پول است.

شهروندان ایالات متحده زندگی در هر قلمرو به جز کشورهای مشترک المنافع از جزایر ماریانای شمالی نیست به عنوان مکمل امنیتی درآمد شناخته شده به عنوان SSI به منظور کمک به کسانی که نابینا یا معلول. قاضی حکم صادر شده در هفته گذشته گفت این است که “غیر منطقی و غیر منطقی است.”

“وجود دارد مربوط به تفاوت بین گوام و CNMI که عقلانی توجیه محرومیت از مزایای SSI به در غیر این صورت واجد شرایط در ایالات متحده شهروندان ساکن در گوام مزایای لذت می برد توسط خود Chamorro همسایه فقط 60 مایلی شمال و 40 دقیقه پرواز از گوام” ایالات متحده دادگاه منطقه گوام قاضی فرانسیس M. Tydingco-Gatewood گفت: در حکم با اشاره به افراد بومی آفریقا که شامل گوام. “دادگاه دارد که برابر با تضمین حفاظت از متمم پنجم ناکرده خودسرانه و محرومیت از مزایای SSI به ساکنان گوام.”

کاترینا وکلا در حال رفتن به پیدا کردن یک راه برای او اعمال می شود برای بهره مند شوند اما انتظار می رود دولت ایالات متحده تجدید نظر این حکم گفت: Michael F. ویلیامز یکی از وکلای مدافع. وکلای دولت نمی بلافاصله در پاسخ به درخواست ها برای اظهار نظر دوشنبه ،

حاکم نمی خواهد به طور خودکار اعمال می شود به دیگران در شرایط مشابه به دلیل قاضی تنها صلاحیت بیش از گوام ویلیامز گفت. “آن استدلال باید آن را اعمال می شود به خصوص در شرایطی که در آن وجود دارد, ایالات متحده شهروندان ساکن در این مناطق که محروم SSI چرا که آنها ارضی ساکنان,” او گفت:.

در سال 2013 گوام مقننه تخمین زده است که 24,000 ساکنان می تواند واجد شرایط برای مزایای SSI اگر این برنامه تمدید شد که شامل گوام ساکنان با توجه به حاکم.

“این یک تصمیم قوی از قاضی در چه اساسا حقوق مدنی مورد. این است که در مورد دسترسی به مزایای ترین و فقیرترین مردم نیازمند” ویلیامز گفت. “و هیچ دلیلی وجود دارد که آنها باید تبعیض.”

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de