بلنتیر مالاوی (AP) — Malawians صف قبل از سپیده دم جمعه امروز به رای برای رئیس جمهور کشور در یک تکرار از 2019 انتخابات که نسخ شد توسط دادگاه.

صدها نفر از رای دهندگان braved آب و هوای سرد در نیمکره جنوبی زمستان برای رای دادن به عنوان به زودی به عنوان نظر سنجی باز ساعت 6 صبح

رئیس جمهور کنونی پیتر Mutharika, 79 است و در حال اجرا در برابر لازاروس Chakwera, 65, رهبر مخالفان اصلی حزب کنگره مالاوی.

دادگاه قانون اساسی سوریه ، 3 زده Mutharika پیروزی در مه 2019 انتخابات با استناد به مدارک و شواهد از رای گیری تقلب از جمله هزاران نفر از رای که به نظر می رسد که تغییر داده شده است و با استفاده از تایپ کردن مایع اصلاح. این حکم تایید شد توسط مالاوی دیوان عالی کشور است.

برخی از 6.8 میلیون Malawians واجد شرایط برای بازیگران آراء در بیش از 5000 ایستگاه های رای گیری در سراسر کشور است.

بسیاری از رای دهندگان به مصاحبه صبح روز سه شنبه گفت: آنها را رها انتخابات در حال وقوع است.

این مدافعان حقوق بشر ائتلاف یک سازمان محلی به رهبری تظاهرات در سراسر کشور تماس بگیرید برای عدالت در روند انتخابات. گروه هماهنگ کننده ملی لوقا Tembo به اسوشیتد پرس گفت که رای گیری روز شنبه است چه گروهی بوده است مبارزه برای.

“این در حال حاضر مردم داده یک شانس دوم به حق خود. در حال حاضر ما شده اند با دعوت از مردم برای بیرون آمدن در خود تعداد زیادی به رای دادن برای تعیین آینده این کشور گفت: Tembo. “ما اعتقاد داریم که این زمان در اطراف ما در حال رفتن به دریافت همه چیز درست و عادلانه و معتبر انتخابات است.”

روز قبل از رای گیری وجود دارد موجی از درگیری ها در پایتخت لیلونگوه و جمعیت شهر Nkhotakota برانگیخته با شایعه تقلب در آرا. منظور ترمیم شد توسط سربازان مالاوی نیروی دفاع که مستقر شده اند در سراسر کشور است.

کمیسیون انتخابات رئیس Chifundo Kachale مطمئن باشید همه رای دهندگان که رای گیری روند عادلانه خواهد بود.

قبل از رای گیری آغاز شده و سازمان ملل و دبیر کل آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ به نام “همه بازیگران سیاسی و ذینفعان برای تجدید تعهد خود را به معتبر و مسالمت آمیز انتخابات در حالی که رعایت تمام اقدامات پیشگیرانه در برابر گسترش COVID-19” با توجه به بیانیه صادر شده توسط سخنگوی استفان نواز.

تعدادی از محلی و سازمان های بین المللی را رعایت انتخابات جدید در تلاش برای تایید است که آنها آزاد و عادلانه است. اتحادیه اروپا و اتحادیه آفریقا جنوب آفریقا توسعه جامعه چندین ماموریت های دیپلماتیک و مشترک المنافع خواهد بود رعایت انتخابات مالاوی کمیسیون انتخاباتی سخنگوی Sangwani Mwafulirwa گفت.

ایالات متحده و سفارت اعلام کرد که آنها فرستاده کوچک ناظر ماموریت به عنوان یک مکمل به هزاران داخلی ناظران انتخابات و حزب سیاسی مانیتور.

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.net