ریاضیدانان پشت فایل های JPEG افتخار اسپانیایی جایزه

مادرید (AP) — یک تیم بین المللی ریاضیدانان که نظریات را بهبود فشرده سازی از فایل های دیجیتال از اطلاعات از جمله تصاویر و صدا به رسمیت شناخته خواهد شد با یکی از معتبر ترین جوایز در اسپانیایی زبان جهان است.

اسپانیایی پایه و اساس است که سازماندهی سالانه شاهزاده آستوریاس جوایز گفت: 2020 جایزه علمی و فنی بررسی خواهد شد رفتن به ایو مایر, Ingrid Daubechies ترنس تائو و امانوئل Candes.

سهم توسط مایر و Daubechies در اواسط دهه 80 در نظریه “شرق” بودند کلیدی در توسعه این سیستم است که فشرده سازی تصاویر JPEG 2000 فایل های بسیار پیشرفته تر از نسخه اصلی عکس Jpeg. در میان دیگر برنامه های عملی در دنیای دیجیتال نظریه خود را نیز مجاز تصاویر گرفته شده توسط هابل این تلسکوپ فضایی را دریافت کرد در زمین و مطالعه کیهانی امواج گرانشی ناشی از برخورد سیاه چاله ها.

ساختمان همکار خود را دانشمندان تحقیقات تائو و Candes بعد توسعه نظریه ها و تکنیک های که استفاده می شود برای سلامت غربالگری با تصویربرداری رزونانس مغناطیسی اسکنر و یا Mri.

“این جایزه بر مشارکت های اجتماعی ریاضیات و اهمیت آن به عنوان یک cross-cutting عنصر در تمام شاخه های علم” هیئت منصفه نوشت: در بیانیه ای.

سالانه جوایز به نام بعد از وارث تاج شاهزاده خانم Leonor هستند دست در هشت دسته بندی های مختلف اعم از هنر به ورزش است. دریافت کنندگان جایزه 50,000 یورو ($56,000) در اسراف مراسم بود در ماه اکتبر برگزار شد.

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>