Goodbye, Columbus? مرکز اجتماعات پارک مجسمه شهر خاموش وب سایت…در حال حاضر

آثار هنری توسط دنور سیاه عشق نقاشی دیواری جشنواره در حال حاضر تزیین مدنی مرکز پارک و همچنین محافظت از برخی از این آثار وجود دارد. اما هنر ممکن است به اندازه کافی برای نجات یک مجسمه.

در سال 1970 آلفرد و آن Adamo اهدا یک مجسمه توسط ویلیام جوزف به شهر دنور به افتخار کلرادو به عنوان اولین دولت به رسمیت شناختن روز کلمبوس به عنوان یک روز تعطیل است.

بود که در سال 1907. در سال 2020 کلرادو مقننه رای به جای روز کلمبوس با فرانسیس خاویر Cabrini روز تجلیل ایتالیایی-متولد سنت که به این کشور و انجام بسیاری از کارهای خوب از جمله افتتاح یک مدرسه و یک یتیم خانه در کلرادو. دنور در حال حاضر با انجام دور روز کلمبوس در سال 2001 پس از سالها اعتراض و بحث بیش از اکسپلورر نسل کشی میراث آن با جایگزین سزار چاوز روز.

و این مجسمه به زودی می تواند رفته بیش از حد است. آن را در حال حاضر خارج از شهر عمومی هنر سایت; Michael چاوز هنر عمومی مدیر برای دنور و هنر سالن می گوید او تصمیم گرفت به این توضیحات پایین در حالی که شهر در نظر درخواست برای “پتانسیل تغییر نام از نشانه ها و دیگر فضاهای عمومی در شهر به نام برای افراد مرتبط با نژادپرستانه گروه یا ایدئولوژی است.” شهردار مایکل Hancock اعلام کرد که تلاش در ژوئن 19, پس از نمایندگان به استاد جامعه انجمن استاپلتون رای به تغییر نام آن محله و به عنوان مجسمه های سراسر کشور بودند که پایین کشیده در طول Black Lives Matter تظاهرات.

“ما فضاهای عمومی متعلق به همه است و همه باید احساس احترام در این مکان. شنیدن از جامعه ما در این محوری در تاریخ ما خواهد شد و ما اطمینان حاصل شود که شهر و پارک ها و فضاهای و اماکن نمایندگی ما ارزش ها و حقوق صاحبان سهام و تنوع از شهر ما” هنکاک گفت: در اعلام این تلاش است.

ماری جوانا معاملات در نزدیکی شما

سازمان های حقوق بشر و جامعه مشارکت هیئت مشورتی خواهد شد در نظر گرفتن درخواست های ساخته شده به [email protected] مشاوره با ساکنان محله گروه و تاریخ ایالتی کلرادو مورخ شورای; تا کنون این گروه شده است تماس گرفته و در مورد دیگر استاپلتون مربوط به نقاط اما شنیده نشده شکایات در مورد کلمبوس.

از آن خواهد شد: Councilwoman آماندا Sandoval در حال حاضر گفت که او می خواهم برای تغییر نام کلمبوس پارک در شمال دنور به چه بسیاری از ساکنان در حال حاضر آن تماس بگیرید: La Raza پارک. و صورتش اندرسون دنور عمومی عضو هیئت مدیره مدرسه که می خواهم توییتی هشدار اولیه در مورد استاپلتون نیز توییتی هشدار به هنکاک در مورد کلمبوس مجسمه: “من صادقانه نفرت برای جامعه به آن را به پایین. وجود دارد برخی از هنر های زیبا در اطراف آن که سزاوار نیست به آسیب دیده می شود. به علاوه چمن.”

نیز وجود دارد یک Change.org درخواست برای حذف مجسمه از مرکز اجتماعات پارک. “کلمبوس ثابت شود حریص بی رحمانه مهاجم بی پروا ماجراجو و تقلب در آن او هرگز کاشته پرچم اسپانیا در آمریکای شمالی” آن را می خواند. “در نهایت دیگران آورده کلمه بازگشت به اروپا از کلمبوس’ درمان وحشتناک از جمعیت بالغ بر نسل کشی و در سال 1499 دستگیر و زنجیر آورده و به اسپانیا و محروم از عنوان سلطنتی. او سزاوار نیست یک مجسمه در شهر زیبا. “

در مقابل, در اینجا پلاک است که به همراه کلمبوس مجسمه که قرار داده شده در مرکز اجتماعات پارک دقیقا پنجاه سال پیش تا امروز:

به افتخار کریستف کلمب
(Cristoforo Colombo 1451-1506

ایتالیایی رویایی و بزرگ Navigator
این پررنگ اکسپلورر اولین اروپایی
به مجموعه ای از پا در سرزمین ناشناخته در غرب هند
ساحل در سال 1492. او چهار سفر اروپا به ارمغان آورد
و آمریکا با هم برای همیشه لطفا برای تغییر
تاریخچه. یک ملت جدید
شد به افزایش است. جدید
دموکراسی متولد شد.

اما این اختلاف ممکن است یک راه حل نسبتا آسان — مخالف دقیق از آنچه در حل یک بحث بیش از شن و ماسه نهر قتل عام ذکر شده به عنوان یک “نبرد” در جنگ داخلی بنای تاریخی در کلرادو کاپیتول. در آن صورت یک پلاک اضافه شده بود در زیر این مجسمه یکی از امضا توسط نمایندگان مجلس مورخان و فرزندان Arapaho و شایانی کشته در شن و ماسه نهر توضیح گریم واقعیت از آنچه در کنگره بررسی کرده بود مشخص شد یک “قتل عام” در سال 1865.

خواهد از بین بردن کلمبوس پلاک همچنین حذف اعتراض به مجسمه های باقی مانده در مرکز اجتماعات پارک ؟ دنور عضو شورای شهر کریس Hinds فکر می کند. “مجسمه ساز است اما مجسمه ساز را می گوید او معتقد است این پلاک باید برداشته شود” Hinds می گوید. “و آن را هرگز پدرش قصد شباهت به کریستف کلمب.”

و نه پلاک بخشی از قطعه اصلی. “کار من این است همه چیز در مورد یادگیری و درک دیدگاه های مختلف,” Hinds همچنان ادامه دارد. “من برای اولین بار درک بود که تمام مجسمه نیاز به رفتن. اما به عنوان من به تازگی آموخته است که مورد نیست.” برای اعضای دنور بومی جامعه به او آموخته, این مشکل بزرگ است, پلاک. در واقع جنبش سرخپوستان آمریکایی بوده است تلاش برای خلاص شدن از آن پس از حداقل 1990.

“این لحظه ای است برای ما که پلاک و من مایل به می گویند که بدون اضافی ذینفعان گروه” Hinds می گوید. “شاید ما قرار داده تا متفاوت پلاک. شاید یک راه وجود دارد برای ما به ترکیب فعلی ما تفسیر تاریخ به آن پلاک.”

شاید بحث در مورد آنچه که پلاک باید گفت می خواهد شانس خود را “جوامع با هم, به عنوان مخالف به بیشتر تقسیم جوامع” او اشاره می کند. “دنور یک فرصت به یک چراغ درخشان در حالی که بسیاری از شهرهای دیگر لازم نیست که.”

و پنجاه سال بعد که پلاک نصب شده بود, او می گوید: آن زمان.

به روز رسانی: این داستان به روز شده در 24 ژوئن به حذف نادرست نام برای مجسمه و اضافه کردن به نقل از عضو شورای کریس Hinds.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de