خواستار تشدید برای حذف دوقلو رهایی یادبود در واشنگتن و بوستون که مجسم آزاد برده زانو در آبراهام لینکلن پا — نوری که در شیشه و توهین های بسیاری در مقابله با ملت نژادی و بی عدالتی را از طریق یک تازه لنز.

رهایی یادبود, همچنین شناخته شده به عنوان رهایی و فریدمن یادبود بنا در واشنگتن پارک لینکلن در سال 1876. سه سال بعد یک کپی نصب شده بود در بوستون به مجسمه سفید خالق توماس توپ.

فعالان در اوایل این هفته به تقاضای حذف اصلی در واشنگتن که در آن ارتش فعال حدود 400 غیر مسلح گارد ملی پرسنل جلوتر از تماس گردش در رسانه های اجتماعی به پاره کردن آن پنج شنبه شب.

و در بوستون که در آن یک دادخواست در گردش است برای کپی گرفته شود پایین شهر هنر کمیسیون برگزاری جلسات عمومی پنجشنبه و روز سه شنبه برای بحث در مورد سرنوشت آن است.

آنچه در اصل در نظر گرفته شده بود در سال 1876 به مناسبت آزادی منتقدان ادعا به نظر می رسد بیشتر شبیه به سرسپردگی و برتری در سال 2020 است.

“من به تماشای این مرد بر روی زانو های خود را از آنجایی که من بچه بودم” گفت: حزب محافظه بولاک سیاه بازیگر و فعال پیشرو در مبارزات انتخاباتی به بوستون یادبود برداشته شود.

“را که قرار است به نمایندگی از آزادی اما به جای نشان دهنده ما هنوز در زیر شخص دیگری. من همیشه از خودم می پرسم: “اگر او به همین دلیل است که او هنوز هم بر روی زانو های خود را?'” بولاک گفت.

یادبود شده در بوستون رادار حداقل پس از سال 2018 زمانی که آن را راه اندازی یک بررسی جامع از اینکه عمومی, مجسمه, آثار تاریخی و دیگر آثار هنری منعکس شهر تنوع و نمی دلخور جوامع از رنگ. بوستون هنر کمیسیون گفت: آن توجه اضافی به کار می کند با “مشکل تاریخ.”

سیاه اهداکنندگان پرداخت به صورت اصلی در واشنگتن; سفید سیاستمدار و سیرک نمایش دهنده موسی کیمبال تامین مالی کپی در مرکز شهر میدان یک بلوک دور از بوستون رایج است. کتیبه بر روی هر دو آمده است: “یک مسابقه رایگان مجموعه و کشور در صلح است. لینکلن استوار از کارگر خود را.”

اما سیاه نیست بخشی از فرایند طراحی و یادبود مرکزی بصری غذای آماده — یک مرد سیاه و سفید با شکسته قید زانو قبل از سفید خود را ناجی با شلاق پست و زنجیر در پس زمینه — تا به حال مردم cringing برای سال.

“چگونه می تواند به شما می گویند شما در مورد مراقبت از سیاه و سفید زندگی می کند و سپس ترک یک مجسمه برای چندین دهه است که در واقع ترویج نفرت انگیز و توهین آمیز تصویر از کسانی که بسیار از زندگی پرسید:” لیلیان مک کارتی در میان بیش از 12000 نفر که امضا بولاک در دادخواست.

شبیه تمسخر به گل نشسته اصلی در واشنگتن پس از آن پرده برداری شد. در تعهد خود را نزدیک به یک قرن و نیم پیش طرفدار الغای برده داری و دولتمرد فردریک داگلاس صحبت انتقادی از آزاد و برده را در تصویر به زانو قبل از لینکلن.

یادبود مدافعان ادعا از بین بردن آن را به مثابه پاک کردن تاریخچه.

“ما نمی رسید اوج جنون اما تنظیم یک قرار ملاقات برای پاره کردن یک آبراهام لینکلن مجسمه شناخته شده به عنوان رهایی یادبود به نام نژادی سهام به گرفتن نزدیک” محافظه کار مفسر غنی لوری گفت: در توییتر.

اما النور هولمز نورتون منطقه را رای غیر نماینده در ایالات متحده آمریکا مجلس گفت: این بنای تاریخی را نادیده می گیرد این واقعیت است که آمریکایی های سیاه و سفید بازی یک نقش محوری در تامین امنیت خود آزادی است.

“سیاه پوستان بیش از حد مبارزه برای پایان دادن به بردگی” نورتون توییتی در این هفته گفت: او معرفی یک لایحه به حرکت مجسمه به یک موزه شده است.

___

دنبال AP جدید انگلستان ویرایشگر لایحه Kole در توییتر در http://twitter.com/billkole.

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de