آنکارا (AP) — top ترکی رسمی را محکوم کرده خاطرات سابق آمریکا و مشاور امنیت ملی, جان بولتون گفت آن شامل “گمراه کننده یک طرفه و دستکاری” حساب رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان در گفتگو با همتای آمریکایی خود دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن.

در یک سری از توییت های ترکیه, انتخابات ریاست جمهوری ارتباطات مدیر Fahrettin Altun گفت: کتاب “از اتاق که در آن اتفاق افتاده است: کاخ سفید خاطرات” رانده شد ملاحظات سیاسی و منافع شخصی.

“پیدا کنیم و آن را قابل سرزنش است که سابق از مقامات سطح بالا تلاش های جدی دیپلماتیک گفتگو و تلاش برای حل و فصل مسائل باقی مانده میان متحدان مانند آمریکا و ترکیه به صورت داخلی و برنامه های سیاسی” Altun گفت.

بولتون ادعا کرد که در این خاطرات که مغلوب ساختن پیشی جستن به دنبال دخالت در رسیدگی به ترکی دولتی به بانک هالک بانک در تلاش برای قطع معاملات با اردوغان.

هالک بانک شد شارژ با طفره رفتن از تحریم های ایالات متحده علیه ایران توسط پردازش میلیاردها دلار از نفت ایران درآمد. کیفرخواست گفت: این بانک به طور غیرقانونی منتقل حدود 20 میلیارد دلار در نفت و گاز ایران, درآمد, گاهی, پنهان, پول, حرکات به خرید مواد غذایی و دارو است.

Altun گفت: اردوغان “به وضوح تشریح ترکیه اولویت ها و طرفداران آنها را با شور و نشاط” از جمله هالک بانک شماره.

Altun در توئیتر خود نوشت: “ما مطمئن هستیم که آمریکا و ترکیه ارتباط زنده خواهد ماند از جمله تلاش ها و حتی رشد در پایان. رئیس جمهور ترکیه ادامه خواهد داد و خود را صریح و صادقانه و ساده گفتگو با رئیس جمهور آمریکا دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن.”

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de