لازاروس Chakwera افتتاح مالاوی به عنوان رئیس جمهوری جدید

بلنتیر مالاوی (AP) — لازاروس Chakwera شده است سوگند به عنوان رئیس جمهوری جدید مالاوی یکشنبه پس از اعلام قبلی شب که او تا به حال برنده جنوب کشور آفریقایی را تکرار انتخابات است.

Chakwera است مالاوی ششمین رئیس جمهور پس از پیروزی تاریخی در انتخابات برگزار شده در هفته گذشته اولین بار در یک دادگاه لغو رای در آفریقا منجر به شکست یک وقت رهبر.

پس از یک جنگ سخت, کمپین Chakwera خواست آشتی ملی در سخنرانی مراسم تحلیف خود را در پایتخت آن لیلونگوه و صحبت به طور مستقیم به حامیان شکست خورده رئیس جمهور کنونی پیتر Mutharika.

“شاید چشم انداز ریاست جمهوری من شما را پر از ترس و غم و اندوه. من می خواهم شما را به یاد داشته باشید یک چیز است که این جدید مالاوی است خانه را به شما بیش از حد” گفت: Chakwera. “تا زمانی که من رئیس جمهور آن از آن خواهد شد یک خانه که در آن شما بیش از حد رستگار خواهد شد.”

Chakwera برنده با 58.57 درصد از آرا بازیگران, ضرب و شتم رئيس جمهور وقت پیتر Mutharika با توجه به نتایج رسمی اعلام شده توسط کمیسیون انتخابات مالاوی شنبه شب. وجود شب طولانی و جشن در شهرهای کوچک و بزرگ در سراسر کشور است.

Chakwera, 65, گفت, گفت: این یک افتخار برای ایستادن قبل از مراسم تحلیف جمعیت به عنوان رئيس جمهور است.

“این یک افتخار است که احساس می کند با شادی غیر قابل بیان و قدردانی بسیار زیاد. این یک افتخار جعلی در کوره خود تمایل و خواست خود را برای تغییر” او گفت:.

Chakwera انتخابات آمد و پس از چند ماه مشخص تظاهرات خیابانی علیه نتایج انتخابات بیش از یک سال پیش در ماه مه سال 2019 در آن Mutharika شده بود برنده اعلام شد. دادگاه قانون اساسی زده کردن نتایج با استناد به بی نظمی های گسترده از جمله استفاده از مایع اصلاح در برگه های رای. این فقط دومین بار در آفریقا که یک دادگاه انتخابات ریاست جمهوری پس از حکم در کنیا رای در سال 2017.

مالاوی حقوق بشر کمیسیون یکی از ناظران تایید تکرار انتخابات به عنوان صلح آمیز و شفاف است.

شکست خورده وقت Mutharika با انتقاد از تکرار انتخابات به عنوان “بدترین در مالاوی تاریخ” اما او کشور را به “حرکت مسالمت آمیز” صحبت با رسانه ها در بلنتیر در روز شنبه.

Mutharika دموکراتیک و مترقی حزب با صدور بیانیه ای در روز شنبه خواستار کمیسیون انتخابات به لغو نتایج دومین رای گیری و اعلام یک سوم انتخابات اما Mutharika نیست تماس بگیرید که زمانی که او صحبت را فشار دهید.

با اذعان به نارضایتی از Mutharika را حامیان Chakwera از آنها خواست تا در سخنرانی مراسم تحلیف خود را به او یک شانس برای به دست آوردن اعتماد خود را و خود را به انتخابات یک پیروزی برای همه Malawians.

“کسانی از شما که جشن با انسانیت که همه Malawians شایسته به طوری که ما بزرگواری از جشن پیروزی است که برای یک مرد و نه برای زن و نه برای یک حزب و نه برای یک گروه اما برای همه ما با هم” گفت: Chakwera. “این است که چگونه ما را به تحقق رویای جدید مالاوی خواهد شد که برای همه است.”

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de