چرا “بی کفایت” در مورد قتل را در زندان باقی می ماند برای سال

عدالت کیفری در کلرادو است که در زیر آتش خشم بیش از پلیس-مرگ و میر ناشی از ده شهرداری بیلی و الیاس McClain نشان می دهد. اما پس از دستگیری فرآیند به همان اندازه ناقص با بیماران روانی و معلولین رشدی اغلب در مواجهه با شیوه های تبعیض آمیز را به عنوان به خوبی و زندان-طرفداران اصلاحات در مورد دومی نمی تواند پیدا کردن یک مثال بهتر از یک فرد به دام افتاده در یک سیستم کج رفته از لوقا پلهام.

چرا ؟ پلهام شده است زندانی پس از او در هجده به صورت یک تخته سنگ به قتل که او مرتکب نشده. و به عنوان یک نتیجه از چند خسته کننده تحولات حقوقی او را از رفتن به پشت میله های زندان باقی می ماند برای سال آمده است, حتی اگر او رنج می برد و از وضعیت کروموزومی مرتبط با ناتوانی در یادگیری است که او را مانع از واقعا درک سرنوشت خود را.

“او هرگز به درک و چرا از او به اتهام قتل زمانی که او حتی در اتاق که در آن اتفاق افتاده است می گوید:” تری Cloonan-پلهام لوقا ، “او معتقد است که او سی سال برای دروغ گفتن به پلیس.”

پلهام نیست تنها یک معما سه دهه تکان خوردن — کوتاه ترین زمان به او داده می تواند در نور خود را به جرم تلاش برای قتل درجه دوم درجه را به خطر فردی و تشدید سرقت. لیزا Polansky نیز دادند.

ماری جوانا معاملات در نزدیکی شما

اواخر سال گذشته بولدر مبتنی بر وکیل به ثمر رساند طولانی به دنبال تخفیف از فرماندار Jared پلیس برای مشتری اریک جنسن که تا به حال شده است در اصل ابد بدون امکان آزادی مشروط برای عدم دخالت در سن هفده زمانی که دوست خود را Nate Ybanez به قتل مادر خود را در سال 1998 است. Polansky به تازگی کشف یک محاکمه جدید درخواست برای پلهام که خارج شد از ترس این که چنین تلاشی در واقع می تواند همه چیز را برای او بدتر. “به نظر من درخواست نامعتبر بود به عنوان مشتری بود و هنوز هم بی کفایت و تعلق ندارد در زندان” Polansky می گوید.

خطرات برای پلهام و دیگران زندانی با او تنها افزایش در ماه های اخیر به عنوان COVID-19 همه گیر است منجر به شیوع بیماری در چندین بازداشتگاه در سراسر کلرادو. تا کنون پوبلو امکانات که در پلهام است که قفل شده است اجتناب شود شیوع خاص خود را دارد اما Cloonan-پلهام اذعان دارد که “اعتبارى” در چشم انداز — به طوری که او با همکاری بازنشسته رادیو عمومی ملی لنگر و میزبان اریک Wellman برای تولید یک پادکست در COVID-19 در سیستم زندان.

دوبله را از چشم باشگاههای برنامه است که در حال ترویج در رسانه های اجتماعی با استفاده از یک تصویر ایجاد شده توسط سابق گروه کلرادو اصلاحات زندانی است که در آن یک بنر تحمل کلمات “COVID آگاه” است رشته از طریق یک جفت دستبند. “در حالی که هیچ یک از این محافظت لوقا از بیمار شدن یا حقوق اشتباهات انجام شده به من احساس نیاز به انجام کاری” Cloonan-پلهام توضیح می دهد. “مشکل با عدالت-سیستم جنبش اصلاحات است که افرادی که مراقبت به نظر نمی رسد به ماده است و مردم این موضوع اهمیتی نمی دهند. آرزوی من این است که به فقط یک نفر است که مسائل تبدیل شدن به یک فرد چه کسی اهمیت میدهد.”

A family photo of Luke Pelham.

یک عکس خانوادگی از لوقا پلهام.

حسن نیت ارائه میدهد از تری Cloonan-پلهام

به عنوان مشخص شده در یک سال 2017 Westword پوشش داستان لوقا پلهام شد دخیل در 2014 قتل هارون Tuneberg یک معلولین رشدی سی ساله. اما واقعی حمله متعهد شد توسط Austin Holford یک فرد پلهام به سختی می دانستند. پلهام موافقت کرده بود به همراه Holford به محلی در یک مجتمع آپارتمانی و منتظر در نزدیکی یک پله در یک سطح پایین تر فرود با یک باشگاه گلف در دست در حالی که Holford ضرب و شتم Tuneberg به مرگ با چوب بیس بال قبل از به سرقت اقلام از جمله به عنوان یک ایکس باکس و یک دوچرخه است.

چرا پلهام تلاش برای متوقف کردن Holford هنگامی که او شنیده حمله Tuneberg? مدافعان خود را توجه داشته باشید که پلهام دارای سندرم کلاين و با به دنیا آمد اضافی کروموزوم X. افراد با کلاين تمایل به هر دو unassertive و حوصله و پلهام قطعا متناسب با مشخصات. مادرش معتقد است که به دلیل “او بسیار ساده لوح” او بود و به راحتی دستکاری شده توسط Holford که اذعان کرده است که پلهام در زمان خليفه واقعی قتل و داده شد 56-جمله در سال 2015.

پلهام به نام پلیس مورد حمله اما وحشت زده, نوجوانان نبود بلافاصله آینده هنگام صحبت با افسران در ابتدا ادعا می کنند که او نمی دانستم که می خواهم کشته Tuneberg. تخته سنگ محققان در همین حال اعتقاد بر این است که پلهام استفاده کرده بودند باشگاه گلف به طور فعال شرکت در ضرب و شتم حتی اگر نه خون و نه هیچ یک از Tuneberg DNA یافت شد در این مورد.

نه این که این جزئیات اهمیت در یک حقوقی حس: کلرادو قانون اجازه می دهد تا یک مظنون به اتهام قتل جنایت اگر یک فرد کشته شده در دیگر جنایات و به عنوان نتیجه پلهام مواجه چشم انداز زندگی-بدون–امکان-از-آزادی مشروط جمله اگر او می خواهم شرکت کردند و حتی مماس در یک سرقت یا دزدی که هر دو واجد شرایط تحت قانون. زمانی که پلهام داشت صالح برای محاکمه با وجود کلاين تشخیص این تهدید باعث گناه که حداقل به او یک شانس در انتشار البته پس از کشش بسیار طولانی پشت میله های زندان.

از اوایل Cloonan-پلهام می گوید این تیم مشغول به کار در پلهام طرف قابل درک است که “ما می تواند یک فایل 35c” — یک حرکت او را به چالش محکومیت و حکم. اما او تمایلی به انجام این کار, در بخشی به دلیل استن گارنت تخته سنگ دادستان منطقه در طول زمان از پلهام را محاکمه شد و هنوز هم در اتاق بود و نشان داده شده است هیچ علاقه ای به اذعان خود بیماری است.

سپس در ژانویه 2018, Garnett اعلام کرد که او خواهد بود استعفا از پست خود و بازگشت به تمرین خصوصی و فرماندار Jared پلیس انتخاب به عنوان جانشین او Michael Dougherty که “به نظر می رسید همه چیز در مورد مترقی اصلاحات” Cloonan-پلهام می گوید. بنابراین بعد از آن سال خانواده جلو رفت و با 35c با استناد به مشکلات با پلهام اصلی دادگاه منصوب وکیل.

Terri Cloonan-Pelham continues to fight for her son.

تری Cloonan-پلهام همچنان به مبارزه برای پسرش.

جیم Narcy

در طول صحبت های بعدی با دا را در این Cloonan-پلهام امیدوار است برای یک نتیجه بهتر برای پسرش به سرعت ناپدید شد. Dougherty “عقب نشسته و از روی میز و گفت:” من وجود ندارد. من نمی دانم که خیلی در مورد این مورد. من به شما اجازه من به ماموران رسیدگی به آن’,” او به یاد می آورد. “و چون آنها نمی خواهید به مذاکره در مورد آن بسیار خطرناک است چرا که تقاضای اند باطل است. لوقا می شده اند در زندان شهرستان با دا را تصمیم گیری چه به شارژ. و پس از آنها ساخته شده آن را پاک کردن آنها نمی خواهید به تغییر اتهامات سوال شد: “آیا آنها در حال رفتن به ارائه درخواست?’ که شد بسیار جدی وضعیت که در آن نگاه مانند لوقا ممکن است زندگی بدون امکان آزادی مشروط” — بسیار بدتر سناریو از یک جریان که در آن او آزادی مشروط واجد شرایط در 2035 است و به احتمال زیاد به خارج در اوایل به دلیل رفتار خوب است.

و بنابراین Polansky انصراف 35c دادخواست در اوایل این سال است. در پاسخ به سوال در مورد این به نوبه خود از وقایع دا Dougherty زیر را ارائه می دهد: “زمانی که یک متهم محکوم جدی خشونت جرم پر کردن یک درخواست تجدید نظر و 35c حرکت نسبتا استاندارد است. وجود ندارد و شرایط استثنایی با دفتر ما با این نسخهها کار سخت برای اطمینان حاصل شود که این اعتقاد و حکم را تایید کرد. در سال 2014 این متهم دچار آسیب های روانی قربانی را در خانواده و جامعه ما است. در 2015, متهم pled گناه و پذیرش مسئولیت نقش خود را در این غم انگیز جرم. به خانواده مقتول همچنان به سوگواری از دست دادن هارون. اگر چه ما بسیار با اعتماد به نفس در نتیجه این حرکت 35c دادخواهی است که همیشه یک فرآیند دشوار است برای یک خانواده مقتول. که درست است به خصوص در موارد که در آن یک متهم وارد یک گناه و قربانی خانواده تا به حال دلیلی برای باور است که وجود خواهد داشت برخی از بسته شدن از روند جنایی — تنها به صورت زنده توسط متهم چند سال بعد.”

Dougherty می افزاید: “ما در حال رها برای آنها که متهم تصمیم به عقب نشینی خود را حرکت. ما ارائه یک توضیح که چرا به او انصراف آخرین حرکت. امید ما این است که تصمیم خود را برای خروج حرکت بود به سادگی سازگار با چرا او pled گناه در وهله اول: خود را از پذیرش مسئولیت نقش خود در قتل است.”

حقیقت این است که به مراتب پیچیده تر اما Cloonan-پلهام آن را تجزیه می کند به عبارت ساده تر: “لوقا است که دادستان می خواهد مردم را به این باور است.”

برای پلهام اولین سال از حکم او دشوار بوده است. در حالی که او نبوده است قربانی خشونت فیزیکی با زندانیان دیگر او گرفته شده است استفاده از در های بی شمار راه مادر خود را می گوید و او را شاهد بیش از سهم خود از تروما از جمله آنچه او به عنوان توصیف “تکمیل خودکشی.” با اینحال او استقامت.

“لوک هرگز نوشتن و یا هر نوع اقدام انضباطی کل زمان بوده است DOC” Cloonan-پلهام می گوید. “او بوده است پورتر — امانت — و مردم در DOC اغلب اظهار نظر چه بچه بزرگ او است و یا آنچه در یک یار و یک پسر است. یک مدیر مورد گفت: “اگر بیشتر زندانیان مانند لوقا من می خواهم یک کار را ندارد.'”

این شهرت کمک به پیروزی در پلهام یک حرکت به آنچه شناخته شده به عنوان “انگیزه pod” است که متعلق به مدل زندانیان. اگر چه او به اتمام یک GED تشکر در بخشی از برخی از معلمان اختصاص داده شده در این بخش از اصلاحات او در حال حاضر ثبت نام در خصوصی سوال دبیرستان و هنوز هم امیدوار به کسب دیپلم با وجود ناتوانی های یادگیری.

“لوقا پیدا کرده است عشق خواندن که او یک بار متنفر بودم چرا که آن را دشوار است برای او” Cloonan-پلهام می گوید. “در حالی که او هنوز هم خواندن, نوجوانان و بزرگسالان جوان در سطح کتاب او بار خوانده شده تمام وقت. او نیز تبدیل به یک هنرمند و هنر خود را نمایش داده شده در هر زنجیر صدای هنر نشان می دهد” — حوادث قرار داده و در دنور سازمان حمایت به همین نام است.

“بیشتر از زمان او اهدا پول [از آثار هنری خود را] به کسی که در نیاز” او همچنان ادامه دارد. “دو سال پیش او با استفاده از این پول برای کمک به خرید یک موتور خانه برای یک زوج بی خانمان است که من تا به حال شده است کمک می کند. دیگر بار او اقدام به خرید کتاب. او را نیز به دست آورده راه خود را به سرگرمی که در آن دیگر بزرگتر از زندانیان که مربی لوقا را به او آموخت به قلاب دوزی و رنگ با استفاده از رنگ روغن.”

Cloonan-پلهام منتقل شده به پوبلو به نزدیک به او ، “او هنوز هم تماس خانه دو یا سه بار در هر روز, اما در حال حاضر ما تنها می تواند تصویری بازدید” او نشان می دهد و اضافه می کند “این بوده است دلخراش سفر اما او سر خود را نگه داشته و با تمرکز بر روی مثبت و آینده و مصمم است که اجازه نمی دهد این او را از بین ببرد. او یک بچه است.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de