تخته سنگ زنجبیل خوک کامیون مواد غذایی می یابد دائمی خانه در دنور

Natascha هس بوده و در یک مسیر برای او به ارمغان بیاورد پخت و پز — ترکیبی از مدرن آسیایی, شعله ور شدن و سنتی چینی دستور او یاد گرفته در حالی که زندگی با یک خانواده در پکن برای یک سال به مخاطبان بزرگتر از زمانی که او راه اندازی زنجبیل خوک کامیون مواد غذایی در بولدر در سال 2016. آبی عمیق کامیون ناشی عطری siu گوشت خوک ویتنامی برنج کاسه و تند سیچوان به سبک مرغ سرخ شده بود به طور منظم در Rayback جمعی قبل از حرکت به ایزابل مزرعه در لافایت برای یک فصل و پس از آن ساخت یک چلپ چلوپ با یک شمارنده در روزتا سالن هنگامی که آن را باز در مرکز شهر بولدر در پاییز گذشته.

و در حال حاضر هس آماده است برای باز کردن یک رستوران در دنور; زنجبیل خوک است که مصرف بیش فضایی در 4262 لوول بلوار بود که به تازگی خالی توسط خراش Burrito و شاد ضربه بزنید پس از هشت سال اجرا وجود دارد. “هدف ما همواره برای رسیدن به این نقطه” آشپز می گوید از آجر و ملات برنامه “اما ما فکر نمی کنم ما می توانید در اینجا این زودی.”

Spicy la zi cauliflower from the Ginger Pig.گسترش

تند لا زی گل کلم از زنجبیل خوک.

مایکل امری Hecker

اما به دلیل بیماری همه گیر کوروناویروس و حاصل رستوران shutdown است که به طور دائم بسته بسیاری از رستوران, اجاره, فرصت های خارج وجود دارد برای کسانی که مایل به گرفتن شانس. “من شروع به دنبال در مورد هفت هفته پیش” هس یادداشت ها. “در ابتدا من تصور من می خواهم در مرکز نوار جایی بنابراین پیدا کردن یک stand-alone فضای هیجان انگیز است. آن را سخت به بیش از حد هیجان زده در مورد باز کردن یک رستوران در COVID هر چند و من واقعا حساس نسبت به افرادی که با داشتن یک زمان سخت به ماندن در حال حاضر.”

جدید صاحب رستوران می گوید که از 2000 فوت مربع فضا میخواد کلید در دست, اما او را در حال کار با یک تیم طراحی برای تبدیل اتاق ناهار خوری را به چیزی مناسب تر برای او مفهوم به طوری که او را به هدف برای یک ماه سپتامبر یا اکتبر ، در عین حال او را به برنامه ریزی در راه اندازی اصلی زنجبیل خوک کامیون در پارکینگ به عنوان به زودی به عنوان او می تواند دریافت مجوز در دنور (فعلی کامیون مواد غذایی مجوز را پوشش می دهد تنها بولدر کانتی). “داشتن کامیون در مقابل رستوران سرگرم کننده خواهد بود برای تیم ما و برای جامعه” هس توضیح می دهد و اضافه کرد که او می تواند با تمرکز بر سفارش آنلاین و پرداخت به گرفتن غذا از کامیون به عنوان امن و آسان به عنوان امکان پذیر است.

Customers showed up in all weather when the Ginger Pig food truck was part of Boulder's dining scene.

مشتریان نشان داد تا در تمام آب و هوا هنگامی که زنجبیل خوک کامیون مواد غذایی بخشی از تخته سنگ در ناهار خوری ،

علامت Antonation

و هنگامی که رستوران باز می شود, takeout و تحویل خواهد شد در ادامه به بخشی از کسب و کار به عنوان آشپز در نقاط بسیاری از غذاهای خود را سفر به خوبی و از آن خواهد شد برخی از زمان قبل از ناهار خوری اتاق خواهد بود قادر به بازگشت به ظرفیت بالاتر. برنامه های گسترده ای برای پاسیو نیز در آثار.

“ما بسیاری از غذاهای که ما عشق است که ما می خواهیم به نمایش گذاشتن و من به دنبال به جلو به تلاش بیشتر چیزهای جدید,” او اضافه می کند.

بنابراین همراه با بالا به فروش siu گوشت خوک خیابان-مواد غذایی بانکوک توپ (سرخ شده کاری قرمز توپ برنج) و چینی شکست سالاد خیار وجود خواهد داشت بیشتر ماهی سیچوان-سبک بادمجان (که هس کار کرده است به مدت پنج سال به آن را مناسب برای منو) و حتی یکشنبه صبحانه با ژاپنی, سوفله, ماکارونی, مرغ, karaage و وافل Shibuya عسل نان تست و سبک های مختلف به راحتی.

پس این خواهد بود که برای اولین بار در مقیاس کامل رستوران برای زنجبیل خوک هس می گوید: او با تکیه بر برخی از جوانب مثبت صنعت برای کمک به او را با یک نوار کوکتل برنامه به عنوان به خوبی به عنوان دیگر جنبه های در حال اجرا یک کسب و کار فراتر از فقط پخت و پز مواد غذایی خوب است. “غذا در سالن مرا بهتر آشپز اما بدتر کارآفرین بنابراین من به دنبال به جلو به یک کارآفرین دوباره و در آینده با ایده های خلاقانه برای ما و جامعه است. این واقعا در مورد محل بودن خوب است, مواد غذایی خوب بودن و تیم خوب بودن — آن را احساس می کردم همه چیز را با هم آمدند و در زمان مناسب است.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *