یک بار با نوازنده ساکسیفون Rudresh Mahanthappa آلبوم جدید

قبل از نوازنده ساکسیفون آلتو Rudresh Mahanthappa صدر متعدد جاز منتقدان سنجی خود را آتشین بازی او یک بچه در حال رشد در بولدر مطالعه با مارک هریس در حال حاضر یک معلم در مترو دانشگاه دولتی. در آن زمان هریس بود که یک دانشجوی سال دوم در دانشگاه کلرادو بولدر زمانی که او در Mahanthappa سپس یک چهارم کلاس به عنوان اولین دانش آموز.

“از نظر من او بهترین معلم من تا به حال,” Mahanthappa می گوید از هریس که او مورد مطالعه با برای هشتمین سال است. “او واقعا در بالای ساکسیفون و موسیقی جاز مسائل نفسه اما او فقط به حال کل این نگرش باز بودن. من می خواهم او را بازی در همه زمان من مشغول به تحصیل شد با او. او ممکن است بازی با یک گروه سه نفره بود و با یکی دیگر از نوازنده ساکسیفون و یک درامر برخی از بازی واقعا در خارج وجود دارد گه; و پس از آن من او را با Afropop band; و سپس او را با یک گروه بزرگ و سپس او را بازی کلاسیک ساکسیفون.”

شنیدن هریس بازی با انواع گروه به Mahanthappa به این معنا که موسیقی باز و گسترده ای است که آن را بیشتر مورد انجام مسائل را با صداقت و صداقت.

“من فکر نمی کنم من فکر کردم این کلمات زمانی که یازده ساله بودم” او می گوید: “اما در اصل که آنچه در آن بود.”

از چهارم ابتدایی تا سال آخر خود را در فرویو دبیرستان Mahanthappa نه تنها درس چگونه به بازی بازی های ساکس اما هریس به ارمغان آورد بیش از یک طیف گسترده ای از فیلم های ضبط شده معرفی دانش آموز به Igor Stravinsky نسیم تا حدی غول پیکر, Sidney, Bichet چارلی “پرنده” پارکر و Ornette Coleman.

“من تا به حال این حس از اوایل که این همه واقعا خوب بود و من فکر کردن در مورد ژانرهای فرعی مانند آوانگارد و hard bop” Mahanthappa می گوید. “منظورم این است که بدیهی است که من می دانستم که چه be-bop بود پس من با گوش دادن به پرنده. اما این ایده در واقع طراحی این بخش که واقعا چیزی است که من تجربه کرده تا زمانی که من به دانشگاه رفتم مثل دسته ها و تعصبات چون به من Ornette و پرنده و مایکل Brecker شد تمام بازی های سنجش خود را خاموش. آن را به حال چیزی برای انجام با فرمت و یا خودرو و یا ساختاری طبیعت از موسیقی است. که ثانویه به این واقعیت است که…آنها بازی بزرگ است.”

در حالی که Mahanthappa که ماهرانه ذوب جاز و جنوب هند موسیقی کلاسیک در آلبوم قبلی پرداخت ادای احترام به پارکر در 2015 را Bird Callsاو خود را می بیند آلبوم جدید قهرمان سه تساوی به طور مستقیم بر روی موسیقی خود را از نفوذ شکل و هر دو آنها شامل درامر رودی ریستن که Mahanthappa در اصل ملاقات در سال 1991 در حالی که متراکم در هتل Boulderado و نوازنده بیس فرانسوا Moutin که Mahanthappa ملاقات طولانی نیست پس از او به نیویورک نقل مکان کرد در سال 1997.

در قهرمان سه گانه, Mahanthappa اولین ضبط در سه قالب سه آهنگ بازی توسط پارکر کلمن و John Coltrane و همچنین renditions از Stevie Wonder را “خوشحال” Keith Jarrett “باد” و جانی کش “حلقه آتش” به عنوان به خوبی به عنوان استاندارد مانند “من به یاد داشته باشید مارس” و “من نمی توانم برای شروع” که ادای احترام به ساکسیفون سه نفر کار سانی رولینز و لی Konitz.

“دیدن مردمی مثل استیوی واندر و جانی نقدی و یا حتی الا فیتزجرالد” او می گوید: “همه مردم که ما دیدم در خیابان کنجد زمانی که ما واقعا جوان است. من فکر می کنم کسانی که فوق العاده تاثیرگذار موسیقی لحظات است که باید چیزی برای انجام با پخش موسیقی مورد تمایل به یک نوازنده. آن را در مورد دیدن چیزی که شما پنج سال و تفکر که واقعا عالی است. اگر ما می توانید به آن که نوع انرژی در هر چیزی که ما انجام می دهیم با ما زندگی ما موفق شد.”

Mahanthappa موفق شده است از راه های دیگر نیز از busking در خیابان مروارید مرکز بازی در پنی لین به نشستن در یک دیکسیلند گروه در حالی که در حال رشد در بولدر به حال در سطح بین المللی تحسین نوازنده ساکسیفون که در حال حاضر Anthony H. P. Lee ’79 مدیر جاز در دانشگاه پرینستون.

در حالی که Mahanthappa می گوید سه نفر بود مورد علاقه خود را فرمت به بازی در حالی که او در کالج و که در آن او احساس ترین در خانه او می گوید آن را عجیب و غریب که در آن زمان نزدیک به سه دهه در نهایت به اطراف برای ساخت یک سه آلبوم.

“من احساس می کنم مثل این بچه ها واقعا می تواند متفاوت باشد چگالی آنچه که آنها در حال بازی” Mahanthappa می گوید. “اما این خطر با سه نفر است که بافت پالت صوتی می توانید هر دری سخنی به آن مانند آن را سخت به نگه دارید نوعی از انواع و یا تنوع در آن وجود دارد. اما با این بچه ها آن را واقعا آسان و بازی در یک گروه سه نفره طبیعت دوم است.”

Mahanthappa می گوید با قهرمان سه گانه, او می خواست برای ایجاد یک آلبوم بود که فقط در مورد احساس خوب نیست که آلبوم نیست در مورد آن وجود دارد اما ممکن است دیگر برنامه های ماموریت و یا چیزی به تساوی موسیقی با هم.

“من احساس می کنم تقریبا هر آلبوم را من انجام داده ام که” او می گوید. “و من حدس می زنم این است که بیش از حد, اما آن را فقط در مورد پخش موسیقی است که معنی دار برای من است که باعث می شود من خوشحال و سالم و امیدوارم که در سراسر می آید.”

قهرمان سه نفر ثبت شد برای گردباد سوابق در ژانویه فقط قبل از COVID-19 رفت و در سراسر جهان و اخیرا سیاه زندگی ماده تظاهرات جاروب جهان است.

“من فکر می کنم من حتی بیشتر خوشحالم که این آینده را در در یک زمان مثل این” او می گوید: “که در آن مردم هستند و قطعا بسیج و فعال است. من فکر می کنم مردم نیز نیاز به یک استراحت و آنها نیاز به چیزهای که نوع طول می کشد یک بار خاموش و من امیدوار هستم که این آلبوم را می کند که.”

شنیدن قهرمان سه نفر در Rudresh Mahanthappa وب سایت.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>