کالیفرنیا قانونگذاران را به اقدام سریع برای پیشبرد توسعه از مرخصی خانواده

کالیفرنیا نیاز به برخی از دولت کسب و کارهای کوچک به پیشنهاد شغل-محافظت ترک به پدر و مادر جدید و کارگرانی که نیاز به مراقبت از بیمار و اعضای خانواده تحت یک پیشنهاد و پشتیبانی توسط رژیم صهیونیستی. گاوین Newsom که پاک خارجه سنا در روز پنج شنبه.

همه کارکنان دولت در حال حاضر پرداخت به کالیفرنیا خانواده ترک برنامه فراهم می کند که کارگران با مشتقات جزئی دستمزد جایگزینی برای هشت هفته زمانی که آنها زمان را برای پیوند با یک نوزاد و یا برای مراقبت از یک کودک بیمار یا اعضای خانواده. تنها بزرگتر کارفرمایان ملزم به نگه داشتن یک شغل برای یک فرد دسترسی به نفع ترک برخی از کارگران به پرداخت به یک برنامه آنها احساس نمی کنم آنها می توانید استفاده کنید بدون ترس از دست دادن شغل خود.

تحت سنا در لایحه سال 1383 توسط دولت ایالت هانا-بث جکسون (D-سانتا باربارا), کارکنان که کار برای یک شرکت با پنج یا بیشتر کارگران خواهد بود واجد شرایط به 12 هفته از کار محافظت را ترک کنند. در حال حاضر شرکت با 50 یا بیشتر کارکنان ملزم به ارائه 12 هفته مرخصی برای مراقبت از یک عضو خانواده است. آستانه برای مرخصی والدین است پایین تر اجازه می دهد 12 هفته از زمان حفاظت شده برای کارگران در شرکت با 20 یا بیشتر کارکنان است.

دولت نیازی به ترک باید توسط کارفرما پرداخت می شود و این لایحه نه تغییر آن. کارکنان در حال حاضر پرداخت به دولت و مرخصی های خانوادگی برنامه اما بسیاری از نیست درخواست برای پرداخت زمان به دلیل دستمزد جایگزینی بیش از حد کم و یا آنها نگران آنها نمی خواهد که یک کار برای بازگشت به.

تبلیغات

“هنگامی که شما را ترک, شما اساسا تماس در حساب پس انداز است که شما ایجاد کرده” جکسون روز پنجشنبه گفت.

این لایحه در انتظار یک رای در مجمع در اواخر این ماه. در صورت تصویب و به قانون امضا شده توسط Newsom آن موثر خواهد بود, Jan. 1 با وجود اینکه سریع ردیابی به عنوان بخشی از های اخیر بودجه مذاکرات که در آن مقررات معمولا بلافاصله موثر.

SB 1383 به خود جلب کرد نگرانی از گروه های کسب و کار و جمهوری خواهان که گفت: کسب و کار مبارزه نمی توانیم بیشتر داد. کالیفرنیا اتاق بازرگانی به شدت مخالف تلاش های گذشته برای گسترش پرداخت نشده خانواده را ترک و شامل SB 1383 در آن سالانه “شغل قاتل” لیست, که برجسته قوانین منافع شرکت های بزرگ می گویند صدمه دیده خواهد شد و اشتغال و اقتصاد است.

“این coronavirus است نابود اقتصاد ما” دولت سن. ملیسا Melendez (R-لیک ال سینور ، “و من نمی دانم وقتی که آن را به می آیند. هیچ یک از ما انجام دهد. اما من نمی دانم که کسب و کارهای کوچک هستند که بیشتر صدمه زدن به.”

تبلیغات

SB 1383 آن را غیر قانونی برای انکار یک کارمند درخواست برای 12 هفته بدون مزد کار-محافظت ترک در طول هر دوره 12 ماهه به منظور پیوند با یک فرزند جدید یا مراقبت از اعضای خانواده است. آن را نیز اصلاح قبلی لایحه که اجازه داده اند کارفرمایان نیاز به همسران است که کار را برای همان شرکت برای به اشتراک گذاشتن 12 هفته از ترک به جای اعطای هر دو پدر و مادر کامل ،

دولت قانون اجازه می دهد زنان را به چهار ماه از کار محافظت بارداری ناتوانی ترک در حالی که در ادامه به دریافت کارفرما پرداخت مزایای بهداشت و درمان نیز اعمال می شود به کسب و کار با پنج یا بیشتر کارکنان است.

جکسون که برای سال اقدام به گسترش کار برای حمایت از کارگران کالیفرنیا. SB 1383 در ابتدا امر نیاز همه کارفرمایان بدون در نظر گرفتن چگونه بسیاری از کارکنان آنها به ارائه 12 هفته از کار محافظت ترک در حالی که یک کارگر طول می کشد زمان برای مراقبت از کودک خود را, پدر و مادر همسر و یا خود را.

SB 1383 تصویب شد به عنوان بخشی از بودجه صورتحساب معنی آن اجازه داده شد به جست و خیز معمولی سیاست بحث است که همراه با روند قانونی. مخالفان — که شامل قانونگذاران دموکرات — خواست همکار قانونگذاران پنج شنبه برای جلوگیری از ردیابی سریع این لایحه به منظور اجازه می دهد تا برای ورودی بیشتر از تاثیر قرار کسب و کار.

تبلیغات

جکسون را به عقب رانده و گفت بسیار مورد نیاز بهره مند شده است مورد مطالعه در طول.

“این چیزی است که نیاز به تجزیه و تحلیل بیشتر,” او گفت:. “این موضوع تجزيه و تحليل شده است برای سال, برای چند دهه.”

سنا تصویب این لایحه با حداقل رای مورد نیاز برای تصویب در روز پنج شنبه با پنج دموکرات شکستن با بقیه اعضای حزب در امتناع از پذیرش این پیشنهاد است. دولت ایالت آنا Caballero (D-سالیناس) به عقب رانده در برابر آنچه او به عنوان فشار برای رای دادن به این لایحه گفت: او گفته شد او یک دموکرات یا عضو زنان حزبی اگر او علیه آن رای دادند.

کابایرو به ذکر است که صاحبان کسب و کار در حال حاضر وحشت در مورد چگونه آنها را برای زنده ماندن فاجعه اقتصادی در آورده با COVID-19 بیماری همه گیر.

تبلیغات

“بسیاری از آنها هرگز باز دوباره” Caballero گفت. “بسیاری از آنها در حال مبارزه برای شناور باقی می ماند.”

در سال 2004 در کالیفرنیا شد دولت برای اولین بار در کشور به ایجاد یک مرخصی خانواده برنامه.

“این یک دستاورد داشتن کالیفرنیا رهبری در مورد این موضوع گفت:” مجلس سنا رئیس جمهور Pro Tem Toni اتکینز (D-سن دیگو). “اما این تنها آغاز راه بود از کار بر روی این موضوع است.”

اتکینز گفت: روز پنجشنبه رای خود را به شدت گسترش خواهد بود که قادر به گرفتن مرخصی والدین یا مراقبت از یک بیمار عزیزان با اطمینان از کسانی که در حال حاضر پرداخت به سیستم می توانید از آن بهره مند شوند.

تبلیغات

“ارائه یک مادر با توانایی بازگشت به کار خود را از 12 هفته پس از تولد من است که به سادگی ایستادن یک اجتماعی اشتباه است که هرگز ثابت” اتکینز گفت. “آیا این معنی است که آن را آسان و یا که آن را به دست نمی آید و بدون هزینه و چالش های کسب و کار برای جامعه و برای جامعه ؟ من اذعان چالش است. اما من وزن این چالش ها در برابر تجارب زندگی خود من.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de