فرانسه-ترکیه تف بیش از لیبی اسلحه در معرض ناتو محدودیت

بروکسل (AP) — چرکین اختلاف بین فرانسه و ترکیه بیش از یک نیروی دریایی مناقشه در دریای مدیترانه است درخشید خودنمایی افکن در ناتو در تلاش برای حفظ نظم در میان صفوف خود و در معرض ضعف در یک اتحاد نظامی است که می تواند تنها اقدام اجماع.

اختلاف نیز نشان داد ناتو به محدودیت زمانی که متحدان آن هستند و یا تصور می شود در طرف های مختلف از یک درگیری در این مورد در لیبی — به ویژه هنگامی که عمده هسته ای متحد مانند فرانسه تاسف “مرگ مغزی” در جهان بزرگترین امنیتی سازمان با توجه به فقدان رهبری آمریکا.

با توجه به حساب ژوئن 10 حادثه در دریای مدیترانه ناوچه فرانسوی کوربه روشن شد توسط هدف قرار دادن رادار یک کشتی بود که اسکورت یک تانزانیا “بدون اجازه” کشتی که کشتی فرانسوی با نزدیک شدن.

فرانسه گفت: این اقدام شد هوش از ناتو که کشتی غیر نظامی می تواند درگیر در قاچاق اسلحه به لیبی. این کوربه بخشی از اتحاد عملیات دریا نگهبان کمک می کند که ارائه امنیت دریایی در دریای مدیترانه است.

در قدرت ارائه نقطه به سناتورها روز چهارشنبه که خشم فرانسه مقامات سفیر ترکیه در پاریس Ismail Hakki موسی را تکذیب کرد و گفت که کوربه شده بود “روشن” با هدف قرار دادن رادار و متهم به نیروی دریایی فرانسه از اذیت و آزار ترکی کاروان.

او همچنین پیشنهاد کرد که ناتو در اعتراض به این حادثه شد “مجمل” است و فرانسه کشیده بود از دریای نگهبان. فرانسه وزارت دفاع با عجله به انتشار نسخه خود را از حوادث و تاکید است که آن را نمی خواهد شرکت در این عملیات تا زمانی که متفقین به حال recommitted به تحریم تسلیحاتی در لیبی در میان دیگر خواسته است.

مقر ناتو حاضر به ارائه جزئیات بیشتر گفت: این گزارش توسط “طبقه بندی شده” و آن را بعید است که یافته های آن خواهد بود ساخته شده است. یک دیپلمات فرانسوی گفته محققان احتمالا بهترین آنها می تواند با توجه به این که آنها با ارائه دو نسخه متفاوت از آنچه اتفاق افتاده است.

روز پنجشنبه وزیر امور خارجه ترکیه Mevlut Cavusoglu متهم فرانسه از دروغ گفتن است.

“ما ثابت کرده اند با این گزارش و اسناد و مدارک و به آنها به ناتو است. ناتو دیدم حقیقت” Cavusoglu گفت. “انتظار ما از فرانسه در حال حاضر آن را به عذرخواهی در روشن مد بدون ifs یا buts برای ارائه اطلاعات صحیح.”

روز دوشنبه رئیس جمهور فرانسه امانوئل پاکسازی را متهم کرده بود که ترکیه از نقض آن تعهدات توسط ramping تا آن حضور نظامی در لیبی و در آوردن جهادی جنگجویان از سوریه است.

“من فکر می کنم که آن را تاریخی و مسئولیت کیفری برای یک کشور است که ادعا می شود عضو ناتو” پاکسازی گفت. “ما حق دارند انتظار بیشتری از ترکیه از از روسیه داده شده که آن را به یک عضو ناتو است.”

این اولین بار نیست که ترکیه شده است در مرکز جنجال در ناتو است. آنکارا حمله به سوریه در سال گذشته خشم متحدان آن در حالی که خرید خود را از موشک های روسی ساخته شده است که ناتو می گوید سازش متفقین سیستم های دفاع کردم ترکیه لگد از F-35 stealth fighter برنامه.

با وجود نگرانی در مورد جهت آن و روابط نزدیک با روسیه — ناتو تاریخی رقیب — ترکیه نمی تواند خارج از این سازمان نظامی. از نظر قانونی وجود دارد و نه ساز و تصمیم گیری نیاز به اتفاق آرا توافق همه 30 عضو سازمان ملل. در هر صورت ناتو اصرار دارد که ترکیه خیلی مهم استراتژیک را از دست بدهد.

در زمان عادی, ایالات متحده آمریکا — تا کنون قدرتمند ترین و با نفوذ از متحدان — انتظار می رود می تواند به شرکای آن به خط. اما چهار سال گذشته با رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در راس ایالات متحده شده است زمان فوق العاده ای برای ناتو است.

مغلوب ساختن پیشی جستن علنا berated اروپا و آمریکا و کانادا برای صرف نیست به اندازه کافی در دفاع از بودجه. او کشیده از توافق هسته ای ایران متوسط محدوده پیمان نیروهای هسته ای و آسمان باز نظارت هوایی پیمان که اروپایی ها به عنوان مهم امنیتی خود را.

فقط پس از ترکیه حمله سوریه مغلوب ساختن پیشی جستن اعلام کرد که او کشیدن سربازان امریکایی از, تعجب آور و عصبی متحدان خود را. در هفته های اخیر او را تهدید به سربازان آمریکایی از آلمان دوباره بدون مشاوره.

در قلب فرانسه-ترکیه نزاع این سوال که آیا ناتو باید توجه سازمان ملل تحریم تسلیحاتی لیبی برای. دبیر کل ناتو ینس استولتنبرگ گفت: در ماه گذشته که داد “البته پشتیبانی از اجرای U. N. تصمیم گیری از جمله U. N. اسلحه embargoes.”

اما در یک مصاحبه در روز سه شنبه سابق U. N. لیبی فرستاده غسان Salame گفت: فقط پس از کنفرانس برلین در ماه ژانویه که در آن کشور دوباره مورد حمایت لیبی تحریم تسلیحاتی او را دیدم عکس از محموله های سلاح نشان می دهد که حتی اعضای شورای امنیت ارسال شد “کشتی هواپیما و مزدوران” وجود دارد.

با هیچ شرکت ایالات متحده هدایت دست بخش در میان متحدان بیش لیبی چگونه باید به کار گرفته شود و یک فرایند تصمیم گیری است که نیاز به هر کس به توافق برسند — حتی در آنچه که آنها باید به بحث در مورد آن را دشوار برای دیدن زمانی که ناتو ممکن است بحث تحریم سوال به صورت جدی.

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de