حملات هوایی ضربه لیبی پایگاه برگزار شد توسط ترکیه حمایت نیروهای

قاهره (AP) — دولت لیبی در پایتخت لیبی روز یکشنبه گفت که حملات هوایی شبانه به یک کلید پایگاه نظامی در حومه شهرستان است که به تازگی retaken توسط ترکیه حمایت کردند.

یک سخنگوی طرابلس مبتنی بر نیروهای سرهنگ محمد Gnounou گفت: حملات انجام شده توسط “خارجی جت” متفقین با فرمانده نظامی خلیفه Hifter.

Hifter را به نیروهای مورد حمایت امارات متحده عربی مصر و روسیه در حالی که طرابلس حمایت ترکیه و قطر و ایتالیا. لیبی تقسیم شده است بین این دو رقیب دولت های پس از 2015 — یکی در شرق متفقین با Hifter و U. N. حمایت دولت در طرابلس.

بسیاری از این حامیان خارجی ظاهرا مانورهای رندانه برای نفوذ به منظور کنترل لیبی را در منابع نفت و بزرگترین در آفریقای.

این حملات هوایی در اواخر روز شنبه در al-Waitya هوایی در بیابان های جنوب غربی طرابلس تخریب تجهیزات نظامی به تازگی در آورده و توسط ترکیه از جمله فیلتر هوا-سیستم های دفاع به گفته مقامات در طرابلس. آنها صحبت کرد و خواست نامش فاش نشود به این دلیل که آنها مجاز به کوتاهی رسانه ها.

رسمی با Hifter را نیروهای Brig. ژنرال خالد المحجوب گفت: حداقل نه اهداف در پایه ضربه شد.

ترکیه وزارت دفاع در بیانیه ای گفت که حملات هوایی آسیب دیده و برخی از سیستم های در پایه اما نداد در چه نوع از سیستم های.

به طرابلس-نیروهای متفقین بود wrested کنترل این پایگاه در ماه مه پس از راه اندازی هفته از حملات با استفاده از ترکیه-عرضه هواپیماهای بدون سرنشین است.

گرفتن al-Waitya شد یک شکست سنگین برای Hifter نیروهای که تا به حال به عقب نشینی در اوایل ماه ژوئن از بسیاری از مناطق اسیر در yearlong توهین آمیز در پایتخت.

این طرابلس مبتنی بر نیروهای در حال حاضر تهدید به پس گرفتن مدیترانه در شهر سرت — زادگاه دیکتاتور سابق Moammar Gadhafi که سرنگون شد و کشته در سال 2011. گرفتن سرت می تواند اجازه می دهد آنها را برای به دست آوردن کنترل میدان های نفتی و امکانات در جنوب که Hifter کشف و ضبط کرده بود.

رئیس جمهور مصر عبد فتاح ال-Sissi هشدار داد بیش از آخر هفته که هر گونه حمله به طرابلس نیروهای سرت یا داخلی Jufra پایگاه هوایی را به مقدار عبور از “خطوط قرمز” است. او گفت: مصر می تواند مداخله نظامی برای حفاظت از مرز غربی آن.

___

آسوشیتد پرس نویسنده Zeynep Bilginsoy در استانبول کمک به این گزارش.

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>