کلرادو معماران و طراحان: David Heska Wanbli وایدن در اوبرفالز

نویسنده دیوید Heska Wanbli وایدن در اوبرفالز کلرادو به دنیا آمد و یک ثبت نام عضو Sicangu لکتا ملت می نویسد: به عنوان یک اختصاص داده شده از خود میراث تعمق به فرهنگ بومی و تاریخ واقعی از سقوط آن به توسعه طلبی آمریکا. به نفع حفظ ریشه در حالی که revisioning مدرن و بومی زندگی وایدن در اوبرفالز نوشت: جرم رمان زمستان می شماردکه می رسد در فروشگاه های کتاب در 25 اوت و همچنین نویسنده کتاب کودکان خال خال دمبرنده 2020 خار جایزه از نویسندگان غربی آمریکا و فینالیست برای کلرادو کتاب جوایز.

چه چیزی الهام بخش وایدن در اوبرفالز حقیقت گفتن داستان ؟ زندگی واقعی برای یک چیز. او به شما بگویم بقیه خود را به عنوان او پاسخ کلرادو معماران و طراحان پرسشنامه.

The author poses with his book.

نویسنده با کتاب خود.

حسن نیت ارائه میدهد از دیوید Heska Wanbli وایدن در اوبرفالز

Westword: چه چیزی (یا کسی) است که خود الهه شعر و موسیقی خلاق?

دیوید Heska Wanbli وایدن در اوبرفالز: من واقعا خوش شانس بود که دو. اول مادر من است که سفر خود را به روح جهان تقریبا بیست سال پیش. او در تگزاس رزرو هند در داکوتای جنوبی در فقر شدید اما او تا به حال یک عشق عمیق از ادبیات است که او در گذشت به من. زمانی که من نوشتن من همیشه فکر می کنم در مورد او و اینکه آیا یا نه او می خواهم کار من است. من کاملا مطمئنم که او می خواهم عاشق زمستان می شمارد اما من می توانید تصور کنید که او گفت:, “دیوید, آیا شما باید برای قرار دادن بسیاری از کلمات بد در آن وجود دارد؟”

دوم الهه شعر و موسیقی, رویایی, بومیان آمریکا, نویسنده Louis اونز بود که یکی از مدرن بومی نویسندگان به نوشتن در جرم و جنایت-تخیلی ژانر است. مثل من او همچنین استاد دانشگاه نوشت و نقد ادبی و خلاق غیرداستانی علاوه بر رمان ، چون من نگه اونز در جمله بالا توجه من شامل یک ادای احترام به او در صفحات زمستان شمارشو همچنین به عنوان یک نویسنده دیگر که هویت من مخفی نگه داشتن در حال حاضر.

که سه نفر زنده یا مرده می خواهم شما را دعوت به حزب بعدی شما و چرا ؟

در علاوه بر این به ادبیات من واقعا وسواس و موسیقی و فیلم. من فکر می کنم یک حزب بزرگ را شامل Lou Reed, به طوری که من می تواند از او بخواهید در مورد منشاء بسیاری از آهنگ های خود را و الهام بخش برای آنها. کارگردان افسانه ای Stanley Kubrick—من می خواهم به صحبت کردن با او در مورد تجربه خود را کارگردانی اقتباسی از لولیتا و درخشان و سکانس آخر در 2001: یک اودیسه فضایی. در نهایت, من می خواهم به دعوت یکی از بزرگترین بومی نویسندگان آمریکایی تا کنون جیمز ولش. من نمی خواهد هر گونه سوال بپرسید; من می خواهم فقط به نشستن و گوش دادن.

بهترین چیز در مورد محلی خلاق جامعه در این زمینه خود را — و بدترین ؟

فانوس نویسندگان کارگاه در دنور همواره یک نیروی خوب در جامعه ادبی. آنها را درجه یک از دوره های آموزشی برای کودکان و بزرگسالان و سالانه روشن متحرک جمع آوری و همچنین آوردن متعدد در بازدید از نویسندگان در طول سال. من فوق العاده با افتخار به ارتباط با سازمان و من مصرانه از مردمی که ممکن است آشنا با فانوس به آنها را بررسی کنید!

به عنوان بدترین به نظر می رسد که ما در حال رفتن به زمان دشوار اقتصادی و من از ترس است که تامین مالی برای هنر را به شدت رنج می برند. من امیدوار هستم که دولت فدرال و دولت سیاستگذاران متوجه خواهد شد که هنر حیاتی به خصوص در زمان بزرگ ملی تروما.

چگونه در مورد جهان?

روشن است وجود دارد تغییر اتفاق می افتد در حال حاضر و سیاسی در جامعه هنر. قبلا به حاشیه رانده شده هنری صدای در حال شنیده و آن را بزرگ برای دیدن. تقریبا در هر زمینه ما شاهد یک انفجار جدید و هیجان انگیز کار که به چالش کشیدن وضع موجود و با اشاره راه را برای آینده است.

چه پروژه رویایی خود را?

زمستان می شمارد! این شده رویای من برای یک مدت زمان طولانی برای نوشتن ادبی, هیجان انگیز بود که نه تنها در یک صفحه-ترنر اما یکی که همچنین به بررسی حقوقی و اجتماعی مسائل مربوط به سرخپوستان آمریکایی. من امیدوار هستم که خوانندگان لذت بردن از داستان و شخصیت ها و همچنین دور آمده با یک حس از چالش های است که بومی آمریکایی ها هر روز. الهام بخش برای این کتاب آمد از تدریس من در مورد شکسته شدن سیستم عدالت کیفری در رزرو.

چرا که از یک قانون فدرال Major Crimes Act بومی ملل نمی تواند تعقیب خشونت جنایت جنایت رخ می دهد که خود به خود زمین است. در عوض آنها باید تسلیم تعقیب این جنایات به مقامات فدرال. اما فدرال کاهش به تعقیب حدود نیمی از این موارد و به این ترتیب مجرمان منتشر شده است که خشم. پس, شده است وجود دارد افزایش در خصوصی اوباش که به دنبال عدالت اگر دولت ایالات متحده نمی خواهد. که برای هزینه های آنها را ضرب و شتم تا کسی که صدمه دیده خود را خواهر یا فرزند خود را.

کتاب داستان یکی از این مجریان ویرژیل زخمی اسب و تلاش خود را برای جلوگیری از هروئین از آورده بودن به رزرو. همچنین داستان از ویرژیل تلاش برای آمدن به شرایط با هویت خود را به عنوان یک لکتا فرد در قرن 21 است.

من واقعا احساس خشنودی که منتقد برای Buzzfeed به نام کتاب “کاملا پرچین صفحه-ترنر قانع کننده نه تنها برای رمز و راز در هسته خود بلکه برای آن, سوراخ کردن بدن, انتقاد از ما (mis)درمان جمعیت بومی.”

من فقط فوق العاده خوش شانس است که Ecco/هارپر کالینز در دل ایمان داشتند و در کار و تصمیم به انتشار این رمان و عاقبت. من واقعا مطمئن نیستم اگر ادبی جرم و جنایت مجموعه رمان در هند رزرو خواهد بود از علاقه به یک خانه چاپ و نشر, اما آنها معتقد بودند در این کتاب است. این رمان نیز منتشر شده در فرانسه را محکوم سرد به کار با ترجمه و توضیح آمریکا و لکتا مفاهیم به او. به عنوان مثال من تا به حال به او توضیح دهید که چه Mountain Dew نوشابه است و به همین دلیل مردم به نوشیدن یک.

چه توصیه ای به شما یک جوان امیدوار در زمینه خود را?

نوشتن دشوار است و شما باید برای داشتن یک پوست ضخیم. رد هرگز آسان اما ظهور نویسنده باید یاد بگیرند که برای مقابله با آنها و نوشتن را نگه می دارد. در همان زمان من می خواهم مشاور یک نویسنده جوان برای همیشه بخشنده و مهربان و جلوگیری از تلخی و حسادت که برخی از هنرمندان تسلیم. این یک کلیشه است اما انجام خوب برای دیگران تقریبا همیشه دوباره به شما در راه مثبت.

دنور (یا کلرادو) عشق آن را و یا ترک آن ؟ چه نگه می دارد شما در اینجا — و یا باعث می شود شما می خواهید به ترک ؟

من آن را دوست دارم! من دنور بومی و رشد در سوانسی/Elyria, محله قبل از حرکت به آنچه که اکنون به نام اصلی شفق قطبی و فارغ التحصیلی از شفق قطبی مرکزی دبیرستان. من نقل مکان کرد و دور از کلرادو در سال 2001 و به حال شده است در تلاش برای بازگشت بیش از یک دهه. در نهایت در سال 2013, من دریافت یک پیشنهاد برای تدریس در شهری دانشگاه دنور و بنابراین من استعفا من (بسیار بالاتر پرداخت) موقعیت در هوفسترا دانشگاه در نزدیکی شهر نیویورک است.

همه فکر می کردند من دیوانه اما من هرگز پشیمان تصمیم من برای آمدن به خانه. بسیاری از دانش آموزان در MSU دنور در حال دانشجویان نسل اول مثل من و من عاشق کمک به آنها برای موفقیت در زندگی است. و هنر جامعه در اینجا فوق العاده است. وجود دارد بسیاری از بخشنده و مهربان هنرمندان در منطقه دنور و من بسیار سپاسگزار برای حمایت از من دریافت کرده ام.

که مورد علاقه خود را کلرادو خلاق ؟

دوست من استفان گراهام جونز یکی از بهترین نویسندگان و افرادی که من می دانم. او می آموزد در مس تخته می نویسد: تعداد شگفت آور از عکس رمان و داستان کوتاه و همیشه به دیگران کمک کند. جدید, رمان تنها سرخپوستان خوباست و گرفتن یک معامله بزرگ به خوبی سزاوار توجه است.

من می خواهم بی مبالات اگر من اشاره نمی یکی دیگر از مورد علاقه, کلرادو, خلاقیت, من مربی رامونا Ausubel که می آموزد در CSU و می نویسد حقیقی و کتاب های فوق العاده و داستان. مورد مطالعه قرار من با او در وزارت امور خارجه برنامه در موسسه آمریکایی, هندی, هنر, و من به شمارش نعمت های من که من اختصاص داده بود به او و دریافت هنری او و راهنمایی های حرفه ای.

آنچه را در دستور کار خود در حال حاضر و در سال آینده ؟

در حال حاضر من آماده شدن برای ترویج آزادی از زمستان می شمارد. به دلیل همه گیر هر یک از فرد در حوادث لغو شد که یک فاجعه برای اولین نویسنده. اما من خوش شانس بوده ام به یک مقدار عادلانه از مطبوعات برای رمان و من رزرو شماره مجازی حوادث و خوانش. در همان زمان من به نوشتن عاقبت به زمستان شمارشآزمایشی تحت عنوان زخمی اسب.

من نیز در ادامه به توزیع فرزندان من کتاب کشف دم. که کتاب برای متوسط درجه خوانندگان و کودکان, زندگینامه رهبر معظم انقلاب از ملت رئیس خال خال دم. کتاب منتشر شده در اواخر سال 2019 شد واقعا یک کار از عشق برای من و من نمی دریافت هر گونه حق امتیاز برای آن است. نه من خریداری تعداد زیادی از نسخه از این کتاب و ارسال آنها را رایگان به هر مدرسه ابتدایی در لکتا رزرو.

من می خواهم برنامه ریزی برای رفتن به داکوتای جنوبی و ارائه رایگان مدرسه بازديد و خوانش این سال, اما این بیماری همه گیر به پایان رسید این برنامه. هنوز هم من شنیده ام از یک دسته از بچه ها از رزرو ایم که با خواندن این کتاب و به من گفت که چقدر آنها را دوست دارم آن را و چگونه آن را با الهام از آنها. اینها برخی از بهترین لحظات من در نوشتن حرفه ای.

که آیا شما فکر می کنید خواهد شد (و یا باید) متوجه در محلی هنر جامعه در سال آینده ؟

وجود دارد بسیاری از نویسندگان بزرگ در اینجا! من خوشحال به انتشار مانوئل آراگون اولین داستان کوتاه در مجله ناهنجاریکه برای من داستان ویرایشگر. ابیگیل Chabitnoy فقط برنده کلرادو کتاب جایزه به صورت شعر و به شما امکان شنیدن خیلی بیشتر از او. خدیجه ملکه یکی از افراد مورد علاقه من است و یک کتاب شعر آینده از قلع خانه مطبوعات است. تیفانی اسکله تایسون می نویسد: بعضی از بیشترین داستان وجود دارد و کیت لنسینگ جدید, راز قاتل Chardonnay, که, فقط منتشر شد. همکار من در MSU دنور سینتیا کوهن است انتشار فوق العاده علمی اسرار برای سال. در نهایت چک کردن جان Bassoff و بنیامین Whitmer کتاب — شما آن را پشیمانی نیست! من پایان با مادری هنرمند تجسمی گرگ معامله که ایجاد برخی از بهترین و چالش برانگیزترین هنر در اطراف.

زمستان شمارش (Ecco/هارپر کالینز $27.99) بازدید کتاب قفسه های فروشگاه در 25 اوت. پیوستن دیوید Heska Wanbli وایدن در اوبرفالز در شنبه 29 اوت در 6 p. m. برای زمستان تعداد کتاب راه اندازی در/از طریق فانوس نویسندگان کارگاه. جزئیات آینده.

نگه دارید تا با دیوید Heska Wanbli وایدن در اوبرفالز اضافی و خواندن رویدادهای آنلاین.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de