به دنبال بازگشت به چهل سال از ماهی تازه شرکت. — و چه جلوتر

هفته گذشته صاحبان ماهی تازه شرکت اعلام کرد که آنها تا به حال خود را بسته چهل ساله رستوران غذاهای دریایی در جنوب شرقی دنور. کارن Kristopeit-پارکر و تیم بل سعی کرده بود به رستوران کار در طول بیماری همه گیر کوروناویروس اما محدودیت های ثابت بیش از حد برای آنها را به غلبه بر.

“ما تا به حال به غیر روحانی کردن هر کس در ماه مارس و ما تلاش انجام takeout فقط با من و آشپز [بل] اما آن را تقریبا به اندازه کافی به حتی پرداخت صورتحساب” Kristopeit-پارکر توضیح می دهد. “ما از بازگشایی مارس 29 ژوئن 28, اما تنها با 50 درصد اشغال یا پنجاه مشتریان اجازه ما تنها در 12.5 درصد از ما اشغال. و با اثبات ما هرگز فرصتی برای بازگشایی شده است.”

ماهی تازه شرکت و آن را متصل باشگاه اثبات (در اصل به نام اثبات پودینگ) حال و هوای بسیاری از تغییرات دیگر بیش از چند دهه از جمله تغییر مالکیت. اصل مالکیت گروه که شامل رستوران بابی ریفکین (که گذشت در سال 2003) به فروش رستوران به Kristopeit-پارکر و بل در سال 2004. بل شده بود آشپز پس از روز رستوران باز کرده بود و Kristopeit-پارکر در حال حاضر قرار داده و در مدت پانزده سال به عنوان یک مدیر. “من یکی از اصلی ‘undercover مدیران,'” او به یاد می آورد. “من قبول یک کار به عنوان یک مدیر و کار مخفی به عنوان یک سرور برای اولین بار در.”

نه خیلی تغییر حتی غذاهای دریایی تامین می ماند همان. “ما کار کرده ایم و با همان فروشنده شمال, غذاهای دریایی, این همه سال” مالک مشترک می افزاید. “ما پرواز کرد در کل ماهی و شکست آنها را در آشپزخانه هر روز. ما همیشه اعلام کرده است که ما تا به حال بزرگترین مجموعه در شهر است.”

مانند بسیاری از دنور رستوران ماهی تازه شرکت دیدم علائم اولیه مشکل در ماه های ژانویه و فوریه به طور معمول کمترین ماه در کسب و کار. اما حتی با افزایش حداقل دستمزد که در تاریخ 1 ژانویه و تدریجی رکود از مشتریان به مشتریان شروع به رشد می کنند با احتیاط از بیرون رفتن در مکان های عمومی صاحبان به دنبال به جلو به مارس, آوریل, مه, رستوران سه شلوغ ترین ماه های سالانه خرچنگ جشنواره عید پاک و روز مادر همه ضربه در جانشینی سریع.

COVID-19 تغییر همه که و Kristopeit-پارکر فکر می کند این شهر رستوران در جامعه برای سخت تر است. “دنور بود در آستانه بودن چنین ناهارخوری بزرگ اما متاسفانه مکان نمی خواهد بود قادر به آن را با کاهش ظرفیت.”

ممکن است این خداحافظی برای ماهی تازه شرکت, اما نه برای صاحبان آن است. “آشپز و من صحبت در مورد باز کردن چیزی کوچکتر احتمالا در سال آینده” Kristopeit-پارکر یادداشت ها. “هیچ کدام از ما در حال آماده به بازنشسته. ما می دانیم که وجود زندگی پس از ماهی تازه و ما دوست داریم وجود داشته باشد برای همه مشتریان وفادار.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de