سن گابریل ماموریت نمادی از ایمان تاریخچه و ظلم و ستم است که به شدت آسیب دیده توسط آتش

آنیتا چاوز پیوست صدها نفر از عزاداران در سن گابریل ماموریت کلیسا در روز شنبه برای آنچه که بسیاری به عنوان یک خانواده از خواب بیدار بدون بدن.

آنها آمدند از سراسر منطقه به بررسی تخریب پس از یک آتش سوزی که پاره پاره از طریق کلیسا از 249 سال ماموریت یکی از کالیفرنیا تاریخی ترین نشانه های زمین مقدس برای کاتولیک وفادار بلکه نمادی از یک سیستم است که به بردگی گرفته شده و ترس و وحشت مردم بومی است.

صدها نفر از محله های کشیش نشین از سن گابریل ماموریت کاتولیک رومی جامعه جمع آوری تمام روز در پارکینگ به گریه غمگین, pray یاد و بحث در مورد ایمان خود را.

“قلب من پر از غم و اندوه گفت:” چاوز 70 سال سن گابریل resident که خودش یک “عمر اهل حال.”

تبلیغات

“این کلیسا شده است در مرکز خانواده من, دنیای من و ایمان من,” او اضافه شده است.

Bishop David O'Connell, wearing a mask, walks out of the doors of the burned San Gabriel Mission Church

اسقف دیوید o’connell برگ سن گابریل ماموریت کلیسا پس از مشاهده آتش سوزی خسارت.

(کارولین کول / لس آنجلس تایمز)

آتش بود که اولین گزارش در 4:24 a. m. زمانی که موتور وارد به بررسی آتش نشانان دیدم شعله های آتش و دود که از گوشه ای از این ماموریت است.

آتش نشانان در تلاش برای نجات کلیسا. اما بخشهایی از 215-سال-ساختمان قدیمی شروع به سقوط بر روی آنها و آنها تصمیم به مبارزه با آتش از خارج گفت: سروان ، آنتونیو نگرت اطلاعات عمومی و افسر برای سن گابریل آتش نشانی.

تبلیغات

بدون آسیب گزارش شده اما آسیب گسترده بود.

شعله های آتش نابود سقف بیشتر از فقط-مرمت pews و بخش های داخلی هر چند برخی از مجسمه ها و دیگر موارد تاریخی جان سالم به در برد.

با ارزش ترین آثار فرار آسیب گفت: Terri Huerta مدیر توسعه و ارتباطات برای این ماموریت است.

“محراب است که هنوز دست نخورده آخرین بار است که ما قادر به زیرچشمی نگاه کردن در داخل,” او گفت:. “این به طور معجزه آسایی سالم و دست نخورده از جمله تاریخی چوبی مجسمه های که متصل به محراب و بنابراین ما باید تا حد زیادی به توان سپاسگزار است.”

تبلیغات

Sunlight beams through the destroyed roof onto charred pews inside the San Gabriel Mission Church

نور خورشید پرتوهای طریق تخریب سقف بر روی سوخته pews داخل سن گابریل ماموریت کلیسا.

(کارولین کول / لس آنجلس تایمز)

علت آتش سوزی در دست بررسی است. فروغ آمد دلیل افزایش خشم بیش از کالیفرنیا ماموریت و دیگر استعمار بناهای تاریخی که برای بسیاری از خدمت به عنوان دردناک یادآور ملت نژادپرست تاریخ است. به همین دلیل محققان از جمله یک نماینده از اداره فدرال از الکل و تنباکو و سلاح گرم و مواد منفجره بودند به دنبال آن است که آیا عمدا مجموعه, مقامات گفت.

“فقط به خاطر آن یک کلیسا و من مطمئن هستم که شما از آن آگاه اخیر خرابکاری که انجام شده است برای ماموریت کلیسا و مجسمه Junípero Serra” نگرت گفت. “به طوری که بخشی از این بررسی است.”

تاسیس شده توسط فرانسیسکن پدر Junípero سرا در سال 1771 در سن گابریل ماموریت شده است دیده می شود به عنوان یک ضروری لینک به کالیفرنیا گذشته و همچنین به خشونت و نژادپرستی است که نقش مهمی در دولت تاسیس.

تبلیغات

توسط مورخان در نظر گرفته می شود مهم ترین پایه برای عملیات فتح اسپانیا of California, San Gabriel چهارم از 21 ماموریت تاسیس شده در کشور و یکی از بزرگترین. در ارتفاع آن در سال 1829 ماموریت بود 50,000 دام 160,000 انگور و 2,300 درختان میوه, فیلیپ گفت: Ethington استاد تاریخ و علوم سیاسی و رئیس گروه تاریخ در USC.

اما کلیسا انباشته کسانی که ثروت در پشت Tongva و دیگر مردم بومی آنها friars مجبور به کار و وادار به تبدیل به کلیسای کاتولیک و نسبى به فرهنگ خود.

“این واقعا یک اردوگاه کار اجباری با شلاق و stockades و تعداد زیادی از تنبیه بدنی” Ethington گفت.

هزار نفر تخمین زده اند و پس از آنها در معرض خارجی و یا دچار بیماری های دیگر از “بیماریهای همراه از فتح” گفت: ویلیام Deverell مدیر هانتینگتون-USC موسسه در کالیفرنیا و غرب و استاد تاریخ در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی.

تبلیغات

“این هنوز هم یک سایت از ایمان و عبادت است, اما آن را نیز یک سایت بسیار غم” Deverell گفت. “از آنجا که در محله زمین در محدوده کلیسا وجود دارد هزاران نفر از unnamed بومی مرده زیر چه چیزی در حال حاضر یک گورستان کاتولیک.”

Yve چاوز استادیار در دانشگاه سانتا کروز که اجداد زندگی در این ماموریت کمک به ساخت و از آن به خاک سپرده شده در آن قبرستان نیز توصیف آن به عنوان میراث پیچیده است.

“از یک طرف اخبار امروز بسیار ویرانگر زیرا این چیزی است که اجداد ما ساخته شده,” او گفت:. “برخی از مردم ممکن است این به عنوان آثار تاریخی به کلیسای کاتولیک یا اسپانیا اما من فکر می کنم این مهم است به رسمیت شناختن که این محصول بومی کار است.”

او اشاره کرد که کار انجام شد تحت فشار و آمد در یک آنقدر هزینه بالا است.

تبلیغات

“ساختار خود یک یادآوری از اجداد ما که خود را قربانی زندگی و کار خود را به این ماموریت ممکن است,” او گفت:.

An aerial view shows extensive fire damage to the roof of the San Gabriel Mission Church

آتش گرفتن سقف و سوخته مقدار از داخل کلیسا.

(کارولین کول / لس آنجلس تایمز)

علاوه بر از بین بردن زندگی بومی کالیفرنیا ماموریت سیستم عمیقا مخدوش تصویر Serra, معمار آن که در نظر گرفته شده است یکی از کالیفرنیا پدران موسس. سرا ساخته شده بود یک سنت توسط کلیسای کاتولیک در سال 2015 سوخت رسانی خشم از بسیاری از بومی فعالان و دیگران.

مجسمه سرا شده اند اهداف خرابکاری در سال های اخیر توسط فعالان که نقطه چگونه به ماموریت سیستم بردگی کشانده و کشته بومی کالیفرنیا. کسانی که تظاهرات بزرگ در پی پلیس به قتل جورج فلوید که مشتعل یک کشور فرضی بیش نژادی عدالت است. یک سرا مجسمه در الورا خیابان سرنگون شد و مقامات در شهرستان ونتورا متعهد به انتقال یک مجسمه از سرا که می ایستد در خارج از شهرستان سالن.

تبلیغات

سن گابریل ماموریت همچنین ویژگی های یک مجسمه سرا و مقامات افزایش امنیت در اطراف آن زمینه حدود دو هفته پیش Huerta گفت. این ماموریت در نهایت تصمیم به حرکت مجسمه به باغ خود را به دور از انظار عمومی او گفت:.

جولی سانچز Brehove شده است رفتن به سن گابریل ماموریت تمام 27 سال از عمر خود را. در ماه نوامبر او و همسرش ازدواج کرده بودند وجود دارد. در صبح روز شنبه ساعت 9:30 قبل از آنها ایستاده بود و با هم از فراتر از سد راه اندازی توسط آتش نشانان و تماشا معنوی خود خانه اتش سوختن.

“برای همه ما parishioners ما محل تجمع این مرکز از ما زندگی معنوی” سانچز Brehove گفت. او به رسمیت می شناسد هر چند که این سابقه آسیب برساند.

“من درک می کنم که وجود دارد مقدار زیادی از خشم در مورد درمان مردم بومی در این ماموریت” سانچز Brehove گفت. “زمانی که من فکر می کنم از این ماموریت در تجربه شخصی من به من محل تجمع و آن را به یک محل که در آن مردم هستند و ما سعی کنید به زندگی در راه است که مسیح آموخت. اما من نمی فهمم … که مردم در تاریخ کلیسا به عمل ناحق و این چیزی است که می تواند بسیار دشوار است برای آشتی.”

تبلیغات

او به یاد می آورد همیشه دانستن آن است که زمین که در آن ماموریت غرفه متعلق به مردم بومی برای اولین بار و به عنوان یک کاتولیک دبیرستان معلم انگلیسی او بحث با دانش آموزان نژادپرستانه استعمار تم ها در قرن 19 و ادبیات, او گفت:.

تفکر از جامعه امروز سانچز Brehove سپاسگزار هیچ کس صدمه دیده بود در این آتش است.

“ما احتمالا هنوز هم livestream توده [چهار] و ما فقط دعا برای شفا دعا برای صلح و دعا و دادن تشکر که هیچ کس صدمه دیده بود.”

یکی از این بیشتر قابل مشاهده گروه ها برای رسیدن به خارج از کلیسا بود که شاخه ای از شوالیه ها در, دوچرخه, موتور سیکلت گروه وابسته و شوالیه های کلمبوس خود توصیف برادری از “کاتولیک مردان با ایمان و خیریه عمل است.”

تبلیغات

پل Padilla, 50, آمد از فونتانا با یک گروه از چهار دیگر سیاه و سفید-مقرره آبی-jeaned نقاب اعضای.

آنها ارزیابی وضعیت در زمان, عکس صحبت با بستگان و سپس بیرون کشیده rosaries و دعا.

عضو همکار دیوید سانچز, 59 رشد در شرق لس آنجلس و به یاد سفرهای به عنوان یک جوان دانشجو به ماموریت در حالی که انریکه Bonilla, 39, یک پاسادنا مقیم گفت: او با حضور بسیاری از ماموریت خدمات.

“این غم این اتفاق افتاده است” سانچز گفت. “این بود که در یک مکان صلح برای بسیاری از مردم است.”

تبلیغات

لس آنجلس اسقف اعظم جثه H. گومز تور خسارت آتش سوزی حدود 10:25 صبح در حالی که San Gabriel Valley منطقه ای اسقف کمکی David G. o’connell ملاقات و صحبت با مضطرب از محله های کشیش نشین و بازدید کنندگان است.

“ما همه brokenhearted, توسط این, و این می افزاید: یکی دیگر از ضربه بر روی در حال حاضر تروما از coronavirus و هر چیز دیگری که اتفاق می افتد” اوکانل گفت. “مردم عاشق میشن و بسیاری از این خانواده ها باید اتصالات رفتن نسل است.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de