شمال مقدونیه: مجتمع ایران به دنبال انتخابات

SKOPJE شمال مقدونیه (AP) — شمال مقدونیه طرفدار غرب سوسیال دموکرات روز پنجشنبه گفت: آنها آماده برای شروع به پیچیده قدرت های مذاکرات پس از پیروزی باریک پیروزی در انتخابات در یک نظرسنجی برگزار شد تا برای ماه توسط COVID-19 بیماری همه گیر.

نخست وزیر سابق Zoran Zaev اجتماعی دموکرات اعلام پیروزی پس از دریافت 36 درصد از آرا با توجه به نتایج رسمی.

اما اصلی محافظه کار رقبای VMRO-DPMNE شد و کمتر از دو درصد و اصرار آنها می تواند در نهایت پیروز در مذاکرات ائتلاف و تشکیل یک دولت.

با توجه به نتایج نهایی اعلام کرد اواخر روز شنبه, Zaev اجتماعی دموکرات ها برنده 46 کرسی از 120 عضو پارلمان اروپا به خوبی از 61 مورد نیاز برای به تنهایی حکومت کند. محافظه کاران رو 44 کرسی است.

مذاکرات ائتلاف شامل احزاب به نمایندگی از اقلیت آلبانیایی تبار که باعث می شود تا نزدیک به یک چهارم از این کشور به 2.1 میلیون نفر جمعیت دارد. اصلی اقلیت حزب DUI که موفق به کسب 15 کرسی در پارلمان می گوید که می خواهد یک قومی آلبانیایی سیاستمدار به عنوان نخست وزیر به عنوان یک شرط برای ایران — یک تقاضا که هر دو حزب اصلی را به صراحت رد کرد.

یکی دیگر از قومی آلبانیایی ائتلاف از دو طرف برنده 12 صندلی.

ناظران بین المللی اعلام یافته های اولیه خود را نظارت بر ماموریت در توصیف این انتخابات به عنوان “به خوبی مدیریت شده است.”

انتخابات درگیر دو روز پیش از رای گیری با توجه به همه گیر و زیر یک سنبله در موارد. مقامات دوشنبه اعلام 94 جدید عفونت و هشت مرگ و میر بالا بردن تأييد مرگ و میر به 401.

Zaev, 45 رهبری این کشور در تلاش برای پایان دادن به یک دهه اختلاف نام با همسایه یونان پاکسازی راه را برای یوگوسلاوی سابق به عضویت ناتو در اوایل این سال است.

تحلیلگر سیاسی آلبرت Musliu گفت: AP که قدرت های مذاکرات که انتظار می رود به گذشته چند هفته به احتمال زیاد پیچیده است.

“ما باید منتظر نتایج نهایی زیرا حتی یک تفاوت کوچک بین احزاب سیاسی می تواند تغییرات اساسی به آینده مذاکرات,” او گفت:.

احاطه شده توسط مقامات حزب پوشیدن محافظ ماسک Zaev گفت: حامیان در بعد از انتخابات جمع آوری: “شما برندگان افتخار. پیشرفت برنده است.” او وعده داده شده به ادامه فشار این کشور برای پیوستن به اتحادیه اروپا است.

حزب سوسیالیست از اروپا تبریک گفت Zaev در روز پنج شنبه همراه با یونان پیشین نخست وزیر جدید یونان که مذاکره برجسته 2018 قرارداد که کاسته سال از دشمنی بین دو همسایه است.

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de