یوکی Llewellyn یک کودک از Manzanar که تصویر را لمس امریکا می میرد در 81

نشسته در یک چمدان در اتحادیه ایستگاه انتظار به بريدن به Manzanar با مادر یوکی Okinaga Hayakawa شد تصویر از عدم قطعیت.

نگاه در 2 سال چهره به خواندن دشوار است هر چند ترس به ذهن می آید. او در مجلسی کوچک کیف پول در یک دست و یک نیم خورده اپل در دیگر. جلوتر بودند سال پشت نرده سیم خاردار در اونز دره همراه با هزاران نفر دیگر از تبار آمریکا نیز کشیده شد به جنگ جهانی دوم است.

عکس سخت است به دست در مرکز بازدیدکنندگان در Manzanar ملی سایت تاریخی و به نظر می رسد به خواهش همان پرسش از بازدید کنندگان: که این کودک ؟ چه اتفاقی افتاده است ؟

یوکی و مادر اولین کسانی بودند که می رسند و آخرین به ترک Manzanar هنگامی که جنگ به پایان رسید و نقل مکان کرد به کلیولند به شروع دوباره. او را به سخره و در معرض نژادی تهمت در مدرسه اما قابل ملاحظه ای باقی مانده شناور است. او برنده یک بورس تحصیلی کالج به دست آورده مدرک لیسانس و در نهایت یک استاد هنرهای زیبا. او تا به حال یک پسر شد دانشکده نوشت: یک کتاب آشپزی و توسعه یک خشک حس شوخ طبعی با نقطه-در زمان هنگامی که او به یک شوخی گفت که اغلب.

تبلیغات

هر چند عکس از او نشسته در ایستگاه قطار یاد شد — مندرج در کتاب را پوشش می دهد, تابلوهای تبلیغاتی و نمایش داده شده در نمایشگاه — مرگ او در 8 مارس رفت کمی متوجه شده است. این COVID-19 همه گیر مانع از خانواده او را از داشتن یک یادبود و اعلام شده است. او 81 و تا به حال بیمار شده برای برخی از زمان او دوست کارول نورکراس گفت.

به عنوان با بسیاری از ژاپنی آمریکایی است که بی خانمان شدند و زندانی و چپ با نامشخص آتی خاطرات Manzanar بودند خشکیده به یوکی Okinaga Hayakawa Llewellyn روح ، او تحقیقات در جابجایی اردوگاه کشتی با آنچه در آن به معنای یک ژاپنی و آمریکایی shuddered در این فکر است که چنین چیزی ممکن است روزی دوباره اتفاق می افتد.

“مردم شما منتخب به قدرت هستند که قادر به انجام کارهایی مانند این که” او گفت: نویسنده و عکاس پل Kitagaki جونیور در کتاب خود “پشت سیم خاردار.” اما من نمی بینم این اعداد نشان می دهد که افراد جوان در حال رای دادن و این باعث تاسف من است. این تنها راهی است که شما می توانید کنترل چه اتفاقی خواهد افتاد.”

In 2005, Yuki Llewellyn returned to Manzanar for the first time since childhood.

در سال 2005 یوکی Llewellyn بازگشت به Manzanar برای اولین بار پس از دوران کودکی است.

(پل Kitagaki جونیور)

تبلیغات

در سال 2005 Llewellyn بازگشت به Manzanar برای اولین بار پس از دوران کودکی است. برای سال اردوگاه چپ شده بود به عناصر و جاذب تا تمام است که در سمت چپ یک جفت برج نگهبانی و یک گورستان. Manzanar شد و در نهایت اعلام کرد یک سایت تاریخی ملی و یک بازدید کننده از مرکز و ویژگی های دیگر اضافه شد. آن است که در حال حاضر هر دو یک مقصد و پایدار آرم نژادی هیستری.

Llewellyn اولیه زده در مورد بازگشایی زخم های قدیمی از Manzanar گفت: نورکراس که سوار او را دوست تا بزرگراه 395 برای بازدید. اما زمانی که او وجود دارد وجود دارد کمی به سمت چپ از آنچه که او به یاد داشت.

“وجود دارد هیچ چیز برای او واقعا آویزان افکار یا احساسات در” نورکراس گفت. “وجود دارد هیچ چیز برای گفتن” من در اینجا بود.'”

در تفسیر منتشر شده در اقیانوس آرام شهروند در سال 2005 Llewellyn گفت که او به جمع آوری برخی از شن و ماسه یک ناخن از سربازخانه و یک قطعه تصادفی از بامبو به عنوان یادگاران tucking آنها را با دقت به یک ساندویچ کیسه. به عنوان او ایستاده بود وجود دارد, او گفت که او در نهایت فهمیدم چرا مادر او تا به حال هیچ علاقه ای به بازبینی Manzanar.

تبلیغات

“به عنوان یک بزرگسال از آن می شده اند و جهنم بر روی زمین” او نوشت. “من خوش شانس است که یک کودک یک کودک خردسال در آن — من نمی دانم آنچه در آن بود که به زندانی بود.”

او پسر داود گفت: “به عنوان کلمه را کردم که او از دیدن Manzanar مردم شروع به آمدن به او و عذرخواهی از آنچه در کشور انجام داده بود. برخی او را در آغوش گرفت.

“بسیاری از آنها احتمالا فقط بچه ها مثل او در آن زمان که نمی توانستم باور است که ما در حال انجام چنین چیز شرم آور” او گفت:.

Llewellyn ملاقات شوهرش را در حالی که مشغول کار بر روی پایان نامه خود را در دانشگاه Tulane در نیواورلئان. این دو بعد از کار با هم در یک تئاتر تولید آکیرا کوروساوا روانی, هیجان انگیز “Rashomon.” آنها بعد از طلاق, اما باقی مانده دوستان است.

تبلیغات

در دانشگاه ایلینوی در اوربانا-شمپین, که در آن او از اینکه یک وزیر به معاون دین از دانش آموزان Llewellyn کاوش و نسب خود را و گذشته خود را. او به ارمغان آورد به ذکر ژاپنی آمریکایی ها برای صحبت در این دانشگاه جشن گرفتند که پردیس افتتاح شد, آسیایی, آمریکایی مرکز فرهنگی و صحبت کردن در مورد Manzanar و اجرایی 9066 که مجموعه ای از چرخ در حال حرکت برای ایجاد اردوگاه های اقامت اجباری پس از بمب گذاری در پرل هاربر.

The Manzanar War Relocation Center officially closed Nov. 21, 1945.

این Manzanar جنگ جابجایی مرکز رسما بسته Nov. 21, 1945.

(کتابخانه عمومی لس آنجلس)

در تحقیقات Llewellyn کشف کردند که پدر او که تا به حال در سمت چپ او و مادرش قبل از این دو بودند با عجله به Manzanar بود نیز بازداشت شده در اردوگاه. در میان هزاران نفر از دیگر زندانیان در اردوگاه او تا به حال هرگز او را دیده.

هنگامی که او سعی به پیدا کردن او را کشف او در حال حاضر مرده است.

تبلیغات

در Manzanar, Llewellyn gazed در دوران کودکی عکس و خاطرات آمد غلت به عقب.

“شادترین لحظه واقعیت این است که من کشف چیزی است که من شده اند به دنبال تمام زندگی من است,” او نوشت: در تفسیر. “بسته شدن خواهد بود اگر من می توانم در مورد آن بنویسید.”

Llewellyn جان سالم به در با پسر و سه نوه.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>