آن را هنوز هم در اوایل کالیفرنیا شیوع کروناویروس که لینا Ili شروع به احساس این علائم که به زودی به نوبه خود زندگی خانواده اش را وارونه است.

سرفه و در حال اجرا یک تب او پر از سوراخ در داخل اتاق خواب از او بلند, ساحل, صفحه اصلی برای هفته ها. اما تنفس رشد به طور فزاینده ای دشوار است, Ili, 46, گفت:. “شما حتی نمی تواند دروغ را به خاطر آن احساس سنگینی در قفسه سینه خود را.”

در مارس 5, شوهرش, Aoga Ili جونیور تصمیم گرفت از آن زمان برای او را به بیمارستان که در آن او آزمایش مثبت برای COVID-19.

روز بعد او 22 ساله پسر تیلور در بیمارستان بستری شد. چند روز بعد شوهر او بیش از حد. در یک ماده از روز سه نفر از پنج نفر از اعضای خانواده خود قرار گرفتند در واحد مراقبت های ویژه. لینا تا به حال آن را بدترین و صرف چهار روز در ونتیلاتور.

تبلیغات

“من نمی خواهید آن را بر من بدترین دشمن” او گفت:. “فقط به عنوان ساده یک چیزی به عنوان به نفس من را ندارد, آن را برای اعطا کنه.”

این Ilis که پدر و مادر آمد از Samoa بیش از 40 سال پیش در میان حدود 1,400 کالیفرنیا با اصل و نسب در هاوایی, ساموآ, فیجی تونگا و دیگر جزایر اقیانوس آرام که آلوده شده اند با کروناویروس که مشمئز کننده است و کشتن اعضای کوچک اما صمیمی در جامعه نامتناسب اعداد.

در L. A. شهرستان جزایر اقیانوس آرام دچار بيشترين ميزان عفونت از هر نژادی یا قومی بیش از 2500 در هر 100 ، 000 نفر. که شش برابر بیشتر از افراد پنج برابر بیشتر از افراد سیاه و سفید و سه برابر بیشتر از Latinos با توجه به شهرستان های بهداشتی اطلاعات فردی که مانع ساحل طولانی و پاسادنا که سلامت خود را بخش.

کارشناسان بهداشت می گویند دلایل مشابه هستند به همین دلیل مردم سیاه و لاتین در حال سقوط بیمار و در حال مرگ در نرخ های بالاتر: کاهش دسترسی به بهداشت و درمان; سطوح بالاتری از فقر; شلوغ مسکن; multigenerational خانواده است که آن را مشکل تر به نظر جسمی فاصله یا قرنطینه; و نرخ بالاتر از شرایط بهداشتی اساسی که باعث افزایش خطر ابتلا به بیماری شدید از COVID-19 مانند قلب و ریه بیماری آسم و دیابت است. بسیاری از جزایر اقیانوس آرام نیز در خط مقدم مشاغل مانند خدمات مواد غذایی و مهمان نوازی و بهداشت و درمان که در آن آنها بیشتر احتمال دارد به قرارداد ویروس و آوردن آن به خانه.

تبلیغات

اما رهبران جامعه می گویند عوامل دیگری وجود دارد که منحصر به فرد هستند به فرهنگ جزایر اقیانوس آرام, و آنها می گویند که مقامات بهداشت عمومی نتوانسته اند به اندازه کافی آدرس آنها است.

در میان این عوامل عبارتند از سنت های فرهنگی که در مرکز بزرگ جمع های خانوادگی فرد در کلیسا, خدمات مجالس ترحیم و جشن تولد است که در برخی موارد همچنان با وجود سفارشات به حفظ فاصله اجتماعی. رهبران در جزایر اقیانوس آرام جامعه همچنین می گویند که یک فرهنگی انگ مرتبط با تشخیص مثبت ممکن است تسهیل گسترش ویروس.

“شرم عامل آن واقعی است,” دکتر گفت: Raynald Samoa, یک متخصص غدد در شهرستان از امید در دوارت که مبارزه COVID-19 خود را. “مردم در حال گرفتن خانواده های آنها تست شده است. آنها در حال صحبت کردن استفاده نمی کنند شناسایی کرده اند چرا که آنها می ترسند که آنها در حال رفتن به مجبور به ماندن خانه از محل کار و یا که آن را به تاثیر منفی خانواده خود را.”

تبلیغات

ساموآ است کمک به بالا بردن سطح آگاهی با صحبت کردن در مورد تجربه خود را در Facebook فیلم ها و دیگر ظواهر و اصرار جزایر اقیانوس آرام به این ویروس به طور جدی و توجه به دستورالعمل های بهداشتی.

ساموآ گسله مقامات بهداشتی برای مصرف بدون اقدامات پیشگیرانه برای کاهش نرخ انتقال عفونت و در جزایر اقیانوس آرام جوامع است.

“من امیدوارم که همه چیز در جای خود است اما وجود دارد هیچ چیز” ساموآ گفت. که آن را از چپ به جزایر اقیانوس آرام گروه به جمع آوری خود را COVID-19 پاسخ تیم تدبیر استراتژی خود را و پیام های مبتنی بر کار گذشته با بیماری های مزمن مانند دیابت و سرطان و فشار در این شهرستان به استفاده از آن.

کالیفرنیا خانه حدود 317,000 جزایر اقیانوس آرام و بیش از 55 ، 000 از آنها اقامت در لس آنجلس با توجه به داده های سرشماری است که شامل افرادی که شناسایی به عنوان چند نژادی, که شایع است در جامعه.

تبلیغات

ایالت جزایر اقیانوس آرام را تجربه کرده اند عفونت و مرگ و میر در نرخ های بالاتر از بسیاری از گروه های دیگر اما نابرابری نیست که تلفظ آنها به عنوان در L. A. شهرستان است. خود را در سطح ایالت عفونت نرخ سه برابر بیشتر از سفید کالیفرنیا و 20 درصد بالاتر از Latinos در حالی که مرگ خود را با نرخ نزدیک به 60 درصد بالاتر از مردم سفید اما پایین تر از ساکنان سیاه.

در حالی که اعداد کوچک باقی می ماند به طور کلی — کالیفرنیا گزارش شده است 35 کشته و 1,389 تایید موارد در میان جزایر اقیانوس آرام به عنوان ژوئیه 15 — آنها فاش آستین ، تلفات در یک جامعه است که در حال حاضر در حال تجربه نرخ بالاتر از شرایط بهداشتی اساسی. شانزده ساکنان جزایر اقیانوس آرام در L. A. شهرستان فوت کرده اند برای رای دادن 83 در هر 100000 نفر — دو بار به عنوان بالا به عنوان سفید و لاتین ساکنان شهرستان.

مقامات بهداشتی می گویند آنها توسط نرخ بالای بیماری است.

“متاسفانه این اختلافات سازگار با بهداشت و سلامت دیگر تفاوت ما دیدن و تأمل عمیق و ریشه دار و فراگیر بی عدالتی در جامعه ما هستند که در بخش سوخت و نژاد پرستی و بیگانه ستیزی و عدم فرصت ها و منابع برای حمایت از سلامت مطلوب” ناتالی Jimenez یک سخنگوی L. A. County وزارت بهداشت گفت: در یک ایمیل.

تبلیغات

این شهرستان در بخش بهداشت و درمان به بررسی آمار بومیان هاوایی و جزایر اقیانوس آرام “از ابتدای COVID اپیدمی” اما در ابتدا گزارش آنها را برای محافظت از محرمانه بودن “با توجه به کم تعداد موارد گزارش شده و مرگ و میر” Jimenez گفت.

محلی مقامات بهداشت شروع به انتشار اطلاعات در عفونت و مرگ و میر در میان جزایر اقیانوس آرام در خواست گروه های اجتماعی که دیدم عدم هدفمند پاسخ. جزایر اقیانوس آرام رهبران شروع به هل دادن مقامات شهرستان شهرستان به انتشار اطلاعات خود در جامعه به جای اینکه آنها را با هم با آسیایی.

در L. A. County, مقامات بهداشت شروع به انتشار تعداد کسانی که در اواخر ماه مارس و دو روز پس از جزایر اقیانوس آرام گروه درخواست آن را در یک زوم نشست.

Jimenez, وزارت, سخنگوی, گفت: “دلیل ما شروع به انتشار disaggregated داده بود که بر اساس جامعه را ورودی و بی سابقه ای تهدید مطرح شده توسط COVID اپیدمی ما احساس کردند که منافع خطرات ارسال آمار است.”

تبلیغات

این آمار شده اند بسیار مهم برای مردم در جامعه را با تهدید جدی گفت: “Alisi Tulua مدیر برنامه های با اورنج کانتی آسیایی و جزایر اقیانوس آرام جامعه داد که تحت فشار قرار دادند برای آزادی آنها. “ما شده ایم با استفاده از این داده ها به عنوان بزرگترین ما بیشتر قانع کننده صحبت کردن نقطه است.”

با بخشی از بازگشایی اخیر و افزایش موارد این گروه های اجتماعی و رهبران مذهبی ترس آنها را تنها دیدن روند مرکب به عنوان امواج از گسترش ویروس از طریق خانواده ها و کلیساها.

“جامعه ما است بازگشت به کار و بیشتر در معرض. بنابراین آن را به دو بار به عنوان سخت به قرنطینه کنید و سعی کنید برای آزمایش” Tulua گفت. “در حالی که آن را مسطح برای دیگر مردم آن هنوز نوردی در جامعه ما است. اگر ما آن را خانه شاید ما خوب است اما پدر و مادر ما را رنج می برند. و اگر ما مراقب ما در حال رفتن برای کشتن یک نسل کامل از مردم ما است.”

Pastor Kitione Tuitupou, left, livestreams services from inside First United Methodist Church of Bellflower.

کشیش Kitione Tuitupou سمت چپ livestreams خدمات از داخل First United Methodist Church از کریتوس که جماعت در حدود 100 است که اکثریت تونگایی.

(Christina خانه / لس آنجلس تایمز)

تبلیغات

Jimenez گفت: L. A. شهرستان در بخش بهداشت و درمان مشغول به کار بوده است با جزایر اقیانوس آرام گروه برای چند ماه به ایجاد “فرهنگی مربوطه و مواد حساس” که طنین انداز با جامعه. که شامل “برنامه توسعه” با آموزشی گرافیک است که خواهد شد به اشتراک گذاشته شده بر روی رسانه های اجتماعی در تونگایی, ساموآیی, Chamorro و Marshallese زبان خدمات عمومی اعلام ویدئوها شامل تونگایی, ساموآیی و Chamorro رهبران جامعه و عکس های از جزایر اقیانوس آرام خانواده ها با پوشیدن ماسک. کسانی که مواد در حال توزیع به رهبران جامعه, او گفت:.

چرا که مقامات بهداشت تا به حال هنوز رتبهدهی نشده است منتشر شده داده ها در جزایر اقیانوس آرام به Ilis نمی دانم جامعه خود بود با دیدن نرخ های بالاتر از coronavirus عفونت زمانی که آنها شروع به گرفتن بیمار است.

قدیمی ترین پسر پله Ili, 26, به سرعت تبدیل به تنها فرد بالغ سالم در خانواده و به طور ناگهانی در بر داشت خود را به سرپرست برای تمام خانواده خود رسیدگی به پدر و مادر بیمار و برادر در حالی که در تلاش برای محافظت از خود را از 12 سال برادر, خود ارضایی, از سقوط بیمار بیش از حد.

در عید پاک یکشنبه, پله, خدمات مدیر در یک شرکت حقوق و دستمزد که همچنین وبلاگ نوشته شده در مورد خانواده اش تجربه در Instagram در تلاش برای به دست آوردن دیگران را به ماندن در خانه و سفارشات به طور جدی.

تبلیغات

“من ساده و بی تکلف به فکر می کنم این نمی تواند لمس ، من نادان فکر می کنم که من احساس سالم به این معنی بود که من خوب بود برای شرکت در یک گردهمایی ، من می دانم که من در خانه بود به خطر بیافتد” پله نوشت: در مارس 12. “… این می تواند اتفاق می افتد در هر نقطه در هر زمان و به هر کسی هر زمان که شما در خانه نیست. هیچ کس بالاتر از این است.”

حال صریح مهم بود برای مبارزه با انگ Pele بعد گفت. “جزایر اقیانوس آرام باید این حس غرور جایی که آنها می تواند مراقبت از خود و آنها می خواهند به نگه داشتن همه چیز در خانه, شما می دانید, فقط به منظور جلب توجه به همان اندازه در خانواده ما است.”

او مستند خانواده اش مصیبت تیراندازی گسترده تصویری و ارسال آن به یوتیوب و در حال حاضر به نظر می رسد آن را به عنوان یکی از مهمترین و طاقت فرسا و عاطفی بار از زندگی خود را.

تبلیغات

“وجود دارد که در آن من نمی دانم اگر آنها تا کنون میخوام دوباره از,” او گفت:. “آنها به سختی می تواند صحبت کنید. و من فکر می کنم سخت ترین قسمت بود نه فقط دانستن اینکه چه چیزی در حال اتفاق است.”

دکتر Samoa و دیگر رهبران نگرانی که در علاوه بر این به محل کار افراد هستند که در معرض این ویروس در کلیساها هستند که قلب بسیاری از جزایر اقیانوس آرام جوامع است.

در حالی که بعضی از آنها گرفته شده و اقدامات احتیاطی سلامت دیگران را به ظاهر نادیده گرفته آنها از جمله یک کلیسا برگزار شد که در فرد و جمع آوری کمک در ماه گذشته بود که همچنین جریان آنلاین, ساموآ گفت. “من نمی بینم ماسک در آن محل و اجتماعی فاصله حداقل بود.”

“کلیساها هستند که در آن جمع مردم این روستا مرکز” ساموآ گفت. “بنابراین اگر روستا رهبری است نه ترویج رفتارهای ایمن و سپس جامعه رنج می برد.”

تبلیغات

Pastor Kitione Tuitupou i

به دلیل COVID-19 گیر First United Methodist Church of بللفلور پاستور Kitione Tuitupou در حال حاضر livestreams یکشنبه خدمات.

(Christina خانه / لس آنجلس تایمز)

برگرد. Kitione Tuitupou کشیش از کلیسای متحد متدیست از کریتوس یک قومی جماعت در حدود 100 نفر است که اکثریت تونگایی شده است بازی آن را امن livestreaming یکشنبه خدمات پس از اقامت در خانه سفارشات صادر شده در ماه مارس است.

در حالی که مردم مشتاق به بازگشت آنها نیز از ترس او گفت:. “ایمان مردم واقعا نگه می دارد آنها را در این زمان. بنابراین حتی اگر آنها واقعا می خواهید به بازگشت به کلیسای ما یادآوری آنها را به بیمار می شود.”

برای Ilis ناگهان تعلیق در شخص تجمعات مشکل است و جدا.

تبلیغات

آنها تا به حال برای متوقف کردن هفتگی خود با حضور در خیابان کورنلیوس کلیسا و وعده های غذایی آنها را به اشتراک با خانواده گسترده پس از آن به نفع یک livestreamed جرم است. در عین حال آنها اتخاذ کرده ایم سنت های جدیدی را به ماندن متصل, مثل یک 5:30 p. m. زوم نماز دقیقه با خارج از کشور اعضای خانواده.

“ما در حال یادگیری خلاق” Pele گفت.

لینا Ili, اکنون بهبود, به این روز نمی دانم که در آن او قرارداد ویروس اما هنوز هم در برخورد با ننگ.

“مردم هنوز هم در نوع ترس را در همان منطقه به عنوان ما,” او گفت:. اما در این مرحله او گفت که او تنها تاسف تلاش برای مبارزه با این بیماری در خانه برای بیش از حد طولانی است.

تبلیغات

او مانند او پسر, در حال حاضر صحبت می کند و در webinar ها اصرار دیگر جزایر اقیانوس آرام که ممکن است علائم احساس تست کنید و به دنبال کمک های پزشکی.

“سخت ترین قسمت برای فرهنگ ما اعتراف شما نیاز به کمک” لینا گفت. “شما می تواند کمک به شخص دیگری و یا صرفه جویی در زندگی است.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de