لندن (AP) — وزیر امور خارجه بریتانیا اشاره جمعه او ممکن است حرکت به حالت تعلیق در انگلستان استرداد ترتیبات با هنگ کنگ و پکن متهم از “ناخالص و فاحش” حقوق بشر در برابر آن اویغوری جمعیت در چین در استان سین کیانگ.

در پاسخ به چینی سفیر بریتانیا هشدار داده است که چین ارائه خواهد شد “مصمم پاسخ” به هر حرکت توسط انگلیس برای تحریم مقامات بیش از این اتهام نقض حقوق.

تنش میان بریتانیا و چین باید افزایش بیش از مسائل مختلف از جمله چین را به اتهام نقض حقوق برابر اویغوری جمعیت اقلیت و جدید فراگیر امنیت ملی قانون اعمال شده در هنگ کنگ. بریتانیا تصمیم این هفته به منع ارتباطات چینی غول هواوی از دخالت در انگلستان سریع 5G شبکه تلفن همراه بیشتر ساییده شده روابط دو جانبه.

وزیر امور خارجه Dominic Raab روز یکشنبه گفت که دولت بریتانیا به بررسی استرداد ترتیبات با هنگ کنگ و این که او قصد دارد به ایجاد یک بیانیه در مجلس در روز دوشنبه بیش از این موضوع است.

در اوایل این ماه در استرالیا خود را به حالت تعلیق معاهده استرداد با هنگ کنگ در واکنش به چین اعمال قانون امنیت در نیمه خودمختار سرزمین است. منتقدان ببینید قانون جدید به عنوان یک فرسایش بیشتر از حکومت قانون و آزادی های وعده داده شده به این مستعمره سابق بریتانیا.

Raab اضافه شده است که در حالی که بریتانیا می خواهد روابط خوبی با چین آن را نه می تواند ایستادن در میان گزارش از عقیم سازی اجباری و جمعی اردوگاه آموزش و پرورش با هدف قرار دادن اویغوری جمعیت در سین کیانگ.

“روشن است که وجود دارد ناخالص فاحش نقض حقوق بشر در جریان است. ما در حال کار با شرکای بین المللی ما در این است. آن را عمیقا عمیقا نگران” او به بی بی سی گفت.

لیو Xiaoming چینی سفیر محروم وجود دارد اردوگاه های کار اجباری در سین کیانگ طی مصاحبه ای با بی بی سی و اصرار وجود دارد “هیچ اصطلاح محدودیت از جمعیت است.” او گفت: وجود دارد بسیاری از “اتهام های جعلی” در برابر چین است.

پکن آماده بود برای پاسخ در نوع خود باید با انگلیس اعمال تحریم مقامات چینی لیو اضافه شده است.

“اگر انگلستان می رود که تا کنون به اعمال تحریم بر هر نفر در چین چین قطعا یک مصمم پاسخ به این,” او گفت:. “شما دیدید که چه اتفاقی بین چین و ایالات متحده … من نمی خواهم برای دیدن این tit-for-tat بین چین و ایالات متحده اتفاق می افتد در چین-انگلستان روابط است.”

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de