هنگ کنگ (AP) — با بریتانیا آخرین کشور به قراضه آن معاهده استرداد با هنگ کنگ تمرکز در نیمه مستقل خاک چینی بازگشت به نگرانی در مورد چین سیستم حقوقی است که در تنظیم کردن ماه از تظاهرات ضد دولتی سال گذشته است.

کسانی که گاهی خشونت آمیز تظاهرات خود برانگیخته با استرداد لایحه مورد استفاده قرار گرفت به عنوان توجیه پکن به اعمال گسترده امنیتی جدید قانون در تاریخ 30 ژوئن که ذکر شده توسط بریتانیا و ایالات متحده آمریکا و استرالیا و کانادا در تعلیق خود را استرداد موافقت نامه با هنگ کنگ.

این حرکت تاکید فزاینده تقسیم بین استبدادی چین و ایالات متحده و دیگر همفکر دموکراسی بر حقوق بشر و مسائل دیگر. فقط سه سال پیش در استرالیا دولت محافظه کار بود و با مشخصات بالا فشار برای استرداد پیمان با چین تلاش زد که گرفتار مخالفت مجلس. در حال حاضر نه تنها استرالیا معلق استرداد با هنگ کنگ آن هشدار داده است شهروندان خود را از خطر بازداشت خودسرانه در چین است.

وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo بود در لندن در روز سه شنبه برای بحث در مورد چین و مسائل مرتبط با نخست وزیر بوریس جانسون و وزیر امور خارجه Dominic Raab, یک روز پس از انگلیس به حالت تعلیق در آن معاهده استرداد با هنگ کنگ. چین سفیر بریتانیا لیو Xiaoming به نام گام ناخالص دخالت در کشور خود امور داخلی.

کلید مسئله موازی یکی در هنگ کنگ تظاهرات احتمال این که مظنون به شهر بازگشت می تواند دست به اجرای قانون و ناپدید می شوند به سرزمین اصلی را مات و اغلب سوء استفاده از نظام حقوقی. چین می گوید امنیتی جدید قانون مورد نیاز است برای مبارزه با تروریسم و تجزیه طلبی و جلوگیری از هنگ کنگ را از تبدیل شدن به یک پایه برای اخلال چینی قدرت دولت است.

“استرداد در پایین آن است که یک عمل سیاسی. آن را یک عمل سیاسی که آیا یا نه شما تسلیم یک فرد” گفت: فیلیپ دایک رئیس هنگ کنگ کانون. “استرداد معاهدات با هنگ کنگ شد و همیشه در این صورت است که هر آنچه اتفاق می افتد یک فرد را نمی توان حذف به سرزمین اصلی است.”

آن را یک قطعه جداگانه ای از استرداد قانون که سال گذشته راه اندازی تظاهرات یکی که اجازه ارسال مظنون جنایی از هنگ کنگ به چین است. در حالی که هنگ کنگ قانونی سیستم انصاف و شفافیت کمک کرده است ایجاد شهر به عنوان یک مرکز کسب و کار و سرمایه گذاری, چین حزب کمونیست حاکم بر دادگاه متهم به توزیع کردن اعتقادات بر اساس ملاحظات سیاسی و با استفاده از اعترافات زیر شکنجه.

چه شد بزرگترین بحران سیاسی در این مستعمره سابق بریتانیا پس از آن در سال 1997 تحویل به حاکمیت باعث شد پرونده قتل است. یک جوان هنگ کنگ مرد چان تانگ-کای گفته کشته شدن دوست دختر خود را در حالی که در تعطیلات در تایوان فرار کرد و به خانه برگشت.

هنگ کنگ مقامات نمی تواند ارسال چان به تایوان برای محاکمه به دلیل عدم وجود یک توافقنامه استرداد. دولت ذکر چان مورد به عنوان مثال از سوراخ دیدهبانی ایجاد کردن پیشنهاد استرداد قانون خواهد دید اجازه می دهد هنگ کنگ به انتقال فراریان به هر حوزه قضایی که با آن نیست که یک معاهده از جمله تایوان و سرزمین اصلی چین است.

این پیشنهاد باعث یک واکنش از هنگ کنگ از ساکنان که می ترسید که مظنون می تواند فرستاده شده به سرزمین اصلی به صورت آزمایشی. هر چند دولت خارج این لایحه در طول اعتراضات و تظاهرات در زمان گسترده تر ضد دولت و ضد پلیس دستور کار و رشد فزاینده خشونت آمیز.

چین بازداشت چند دلار هنگ کنگ کتابفروشان در اواخر سال 2015 در حال حاضر متمرکز نگرانی در تضعیف حقوقی استقلال این سرزمین وعده داده شده بود که این مستعمره سابق بریتانیا تحویل داده شد و برگشت به چین در سال 1997.

کتابفروشان از بین رفت قبل از متداول شدن در بازداشت پلیس در سرزمین اصلی چین است. در میان آنها سوئدی شهروند Gui Minhai ربوده شد و از خانه تعطیلات در تایلند و بعد از آن به نظر می رسد دو بار در ضبط اعترافات بار دوم پس از گرفته شدن یک قطار توسط پلیس در شرق چین در ماه ژانویه 2018 در حالی که در این شرکت از دو دیپلمات سوئدی.

یکی دیگر از کتابفروشان, Lam بال-kee بعد از فرار به تایوان است.

چشم انداز سقوط گرفتار قانون جدید و ناپدید شدن به چینی سیستم حقوقی است که باعث به دیگران برای ترک به عنوان به خوبی. ناتان قانون یک عضو برجسته هنگ کنگ مخالفت جنبش فرار به انگلیس پس از قانون تصویب رسید.

سیمون چنگ سابق کارمند کنسولگری بریتانیا در هنگ کنگ بود که در سمت چپ قبل از آن اعطا شد پناهندگی سیاسی در بریتانیا در اوایل این ماه.

چین متعهد شده است به مقابله به مثل برای بریتانیا تصمیم به لغو آن معاهده استرداد با هنگ کنگ و ممنوعیت فروش درجه نظامی تجهیزات به خاک.

“چین خواستار انگلیسی کنار به کنار گذاشتن توهم ادامه استعماری نفوذ در هنگ کنگ … بنابراین به عنوان برای جلوگیری از آسیب بیشتر به چین و بریتانیا, روابط” سخنگوی وزارت خارجه وانگ Wenbin روز سه شنبه گفت.

چین نارضایتی است که بر اساس مسائل از غرور ملی و همچنین عملی تر و نگرانی است. رئیس جمهور چین چین سخت تحت فشار قرار دادند برای بازگشت از مقامات فاسد و دیگران که به خارج فرار کردند و با خود بد بدست داشت. در حالی که این تلاش به ثمر رساند تا برخی از موفقیت های آن نا امید شده توسط عدم استرداد پیمان با کشورهای کلیدی.

لغو استرداد به هنگ کنگ نشان دهنده بیشتر رأی عدم اعتماد به نفس در چین قانونی سیستم در حال حاضر ثبت نام با امتناع از آمریکا و انگلیس و کشورهای دیگر برای امضای موافقت نامه استرداد با پکن است.

استرالیا برنامه های رها شده به انجام این کار در سال 2017. مجلس با حمایت از این پیمان بود که برجسته از نخست وزیر چین لی کچیانگ سفر به استرالیا در ماه مارس آن سال به بالا نقطه در یک فرار رابطه دیپلماتیک. از آن پس روابط رو به وخامت گذاشته به یک تاریخی کم است.

___

McGuirk گزارش از کانبرا, استرالیا است. آسوشیتد پرس نویسندگان Danica Kirka در لندن و کن Moritsugu در پکن کمک به این گزارش.

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de