باشگاه سیرا تقبیح نژادپرستی از بنیانگذاران John Muir

به عنوان شرکت های ایالات متحده و سیاستمداران و موسسات به دنبال کفاره برای سابقه سیستمیک نژادپرستی جنبش زیست محیطی نیز دست و پنجه نرم کردن با گذشته ساخته شده بر سفید برتری و خودنمایی عدم تنوع در آن زمان رتبه و فایل.

صبح روز چهارشنبه سیرا باشگاه, مدیر اجرایی, Michael Brune به قلم یک گفتوگوی تلفنی اسماعیل هنیه در سازمان مشکل ساز تاریخ — از موسس John Muir را نژادپرستانه اظهارات در مورد سیاه و مردم بومی به آن وابستگی با اصلاح نژاد جنبش و آن زمان عمدتا سفید عضویت و احساسات است.

“… عمدی جهل چیزی است که اجازه می دهد تا برخی از مردم به چشمان خود به این واقعیت است که مکان های وحشی عشق ما نیز به سرزمین آبا و اجدادی از مردم بومی مجبور کردن اراضی خود را در این دهه و یا قرن ها قبل از آنها تبدیل به پارک های ملی,” او نوشت. آن است که این جهل او گفت که “اجازه می دهد تا آنها را به چشم پوشی کردن بیش از حد این واقعیت است که مردم تنها عایق سیستمیک از نژادپرستی و خشونت می توانید استطاعت به تمرکز صرفا بر حفظ بیابان.”

به عنوان طرفداران برای عادلانه تر ملت را به پایین مؤتلفه مجسمه در جنوب و کسانی که از کریستف کلمب و پدر Junipero Serra در کالیفرنیا Brune به نام برای سازمان به بازبینی نقش خود را در تداوم سفید برتری “شروع با برخی از حقیقت گفتن در مورد باشگاه سیرا داشتند.”

تبلیغات

Muir میراث — پدر پارک ملی سیستم که کلمات به شکل راه نسل باید فکر در مورد بیابان و چگونه باید آن را محافظت و مدیریت — آمده است در زیر افزایش موشکافی در سال های اخیر است. بسیاری از سوال خود اخلاق است که هنوز هم در جهان امروز مرتبط.

این تاریخچه را به حتی تمرکز واضح تر از پلیس با قتل جورج فلوید در مینیاپولیس به عنوان یک تجدید آگاهی اجتماعی از نژادپرستی نظاممند طول می کشد نگه دارید.

“اولین گام این است که به اشتباهات خود شخصا و institutionally,” Brune در مصاحبه ای گفت:. “وجود دارد در اوایل رهبران در سازمان ما که مضر و اظهارات تحقیر در مورد بومیان و مردم آن نبوده است اذعان کرد توسط رهبری در این سازمان برای بیش از یک قرن پس از ما داشتن که عذرخواهی برای آن است.”

باشگاه کارکنان عضویت و داوطلبان عمدتا سفید و عضویت کج ،

تبلیغات

“باشگاه سیرا است چند نسل و چند نژادی اما نزدیک به اندازه کافی” Brune گفت. “وجود دارد مقدار زیادی از کار انجام می شود در این راستا است.”

بسیاری از صنایع آلاینده که در حال پرتاب تغییر آب و هوا به طور نامتناسبی تحت تاثیر قرار فقیر و غیر سفید جوامع است که زندگی در کنار پالایشگاه و خطوط لوله.

“این یک تکامل در طول زمان گفت:” کاترین فیلیپس مدیر باشگاه سیرا کالیفرنیا. “پس از ’90s, باشگاه سیرا واز بیشتر درگیر در کالیفرنیا در مسائل شهری و آلودگی هوا … چه اتفاق می افتد در حال حاضر ما کاملا به رسمیت شناختن است که ما مطمئن شوید که ما در حال از جمله همه مردم است.”

در سال 2004 این باشگاه تقریبا برچیده پس از یک داخلی شکاف بزرگ بین کسانی که برای دفاع از سختی مهاجرت محدودیت به عنوان یک راه برای کنترل آسیب های زیست محیطی و کسانی که احساس می کردند این سیاست بودند ذاتا نژاد پرست.

تبلیغات

Marce Gutiérrez-Graudiņš از آزول یک گروه مستقر در اوکلند است که هدف را بیشتر Latino صدای به مسائل ساحلی گفت: Sierra باشگاه حساب با تاریخ آن “بود به آمدن و این متاسفانه بازتاب نه فقط باشگاه سیرا اما در این زمینه ما به طور کلی.”

Gutiérrez-Graudiņš سپری کرده است در سال فریم مسائل از عدالت زیست محیطی چشم انداز اما گفت تا زمانی که به تازگی آن نیست که تاثیر و دریافت آن را در حال حاضر دریافت — و نه فقط از تصمیم گیرندگان بلکه از او حفاظت همکاران.

“ما در یک نقطه که در آن مردم می توانند آن را نادیده نمی,” او گفت:. “وجود دارد یک تلاقی همه این تغییرات که می آیند و مردم در حال حاضر اقدام به این کار می کنند که در جریان بوده است برای چند دهه.”

او با اشاره به نسل از کار توسط طرفداران مانند رابرت گارسیا, شهرستان, پروژه, و دیگران که مبارزه برای دسترسی عادلانه به هوای پاک و آب. با هم آنها را تحت فشار قرار دادند برای کالیفرنیا اخیر زیست محیطی عدالت قانونکه به صراحت اجازه مقامات دولتی را به در نظر گرفتن نه تنها اثرات به گیاهان و حیوانات و زیستگاه های ساحلی زمانی که تصمیم گیری و همچنین اثرات آن بر جوامع کمتر.

تبلیغات

Gutiérrez-Graudiņš چپ جریان اصلی جنبش زیست محیطی تقریبا از یک دهه پیش به تقویت لاتین صداها و نشان وجود ندارد فقط یک راه به حفاظت از منابع طبیعی. برای سال مبارزه یک تصور نادرست است که Latinos نمی مراقبت در مورد محیط زیست و ترغیب همکاران در محیط فضا به رسمیت شناختن چگونه تنوع خود را در جلسات و وقایع است و نه فقط در مورد چک کردن جعبه.

“من اساسا tokenized چپ و راست و من می خواستم که قادر به گفتن” نه ” و انجام کارهای راه من فکر کردم که باید انجام شود آگاه و رهبری جامعه من,” او گفت:. “وجود دارد این ایده که وجود دارد یک راه برای انجام کار های زیست محیطی که وجود دارد یک راه برای انجام حفاظت که وجود دارد یک راه برای انجام توسعه است و اگر مردمی را نشان نمی دهد تا خود را به چیزی که آنها اهمیتی نمی دهند.”

باشگاه سیرا گرفته است تعداد مراحل در مسیر درست در ماه های اخیر او اشاره کرد از جمله نامگذاری اولین لاتین در آن 128 سال سابقه منجر به هیئت مدیره.

یک نظرسنجی اخیر انجام شده توسط دانشگاه ییل و جورج میسون دانشگاه ها نشان می دهد که مردم از رنگ ها بیشتر نگران در مورد تغییر آب و هوا از مردم سفید.

تبلیغات

این نظرسنجی متوجه شد که 49 درصد از افراد نگران درباره تغییرات آب و هوایی نسبت به 57 درصد از مردم سیاه و 69 درصد از لاتین مردم است.

“قطعا وجود دارد یک حساب در جریان است و این دیر گفت: میرا سوبرامانیان جامعه از محیط زیست و روزنامه نگاران’ رئیس جمهور هیئت مدیره که مسئول نظارت بر عمدتا سفید عضویت رانده سازمان محیط زیست روزنامه نگاران. “چالش در حال حاضر به ترجمه وعده های ساخته شده در یک درگیر لحظه ای به عمل در دراز مدت.”

“محیط زیست نیست خرس های قطبی و پارک ملی یوسیمیتی” او گفت:. “این آب در فلینت میشیگان و هوا در دهلی نو است.”

Gladys لیمون, مدیر اجرایی, کالیفرنیا, عدالت زیست محیطی داد گفت: باشگاه سیرا و دیگر عمده سازمان محیط زیست به طور سنتی در اختیار داشت بیشتر از قدرت و بهره مند از بودجه بزرگترین.

تبلیغات

برای پیشبرد نژادی خود را عدالت تعهدات او گفت: بازیکنان بزرگ نیاز به اتاق را برای کوچکتر مردمی گروه و تغییر بشردوستانه حمایت مالی به طور مستقیم به عدالت زیست محیطی سازمان ها و جوامع است.

رنه Henery کالیفرنیا علم مدیر برای ماهی قزل آلا نامحدود اشاره کرد که جنبش زیست محیطی به وجود آمد در یک فرهنگ است که سفید بود و پدرسالارانه: “همه چیز را از که می تواند شرکت در جنبش و صدا به چه سازمان هایی به دست می آمد, به, بود که بر روی تخته و چگونه سازمان ها ساختار” منعکس شده است که فرهنگ.

“این است که آنچه در آن است. در حال حاضر ما در حال تلاش برای تنظیم یک مرز” Henery گفت. “این همه علاقه به مراقبت از هر کس دیگری چون ما همه به هم پیوسته.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de