حکم مقرر در دادگاه سابق اس اس نازی ها اردوگاه گارد

برلین (AP) — به عنوان یک 17 ساله SS خصوصی برونو دی می تواند شنیدن فریادهای یهودیان مرگ در اتاق گاز از آلمان نازی اردوگاه کار اجباری اشتوتهاف شدند از پست خود در یک برج نگهبانی و تماشا روزانه به بدن آنها carted به کوره های جسد سوزی می شود تبدیل به خاکستر.

هامبورگ دادگاه دولت تنظیم شده است تا تصمیم بگیرند آیا شنبه دی نقش به عنوان یک اردوگاه گارد بیش از 75 سال پیش به اندازه کافی برای محکوم کردن او از 5,230 فقره لوازم جانبی به قتل برابر با تعداد زیادی از مردم بر این باور اند که در اشتوتهاف شدند در طول خدمات خود را وجود دارد.

در بیانیه پایانی به دادگاه در اوایل این هفته صندلی چرخدار محدود آلمانی بازنشسته در حال حاضر 93, عذرخواهی برای نقش خود در نازی ها’ ماشین آلات تخریب و گفت: “آن را هرگز نباید تکرار شود.”

“امروز من می خواهم برای معذرت خواهی به همه افرادی که رفت و از طریق این جهنمی جنون” دی گفت.

چرا که او تنها 17 و بعد از 18 سال در زمان او اتهام جنایات دی را در مورد اینکه شنیده می شود در دادگاه اطفال. او ممکن است به حبس از شش ماه تا 10 سال زندان اگر محکوم کرد.

آزمایشی افتتاح شد در ماه اکتبر و در احترام به دی سن جلسات دادگاه محدود شد به دو جلسه دو ساعته در هفته است. اقدامات احتیاطی دیگر نیز گرفته شد برای حفظ مورد رفتن را از طریق ارتفاع coronavirus بیماری همه گیر.

دادستان به دنبال سه سال حکم زندان تا حدی در اشاره ای به دی اظهار داشت ندامت و همکاری با مقامات. دفاع وکیل استفان Waterkamp معتقد است برای تبرئه کرد و گفت که دی بر داشت خود را در حال کار در اشتوتهاف شدند تنها تصادف و که او می شده اند در معرض خطر خود را اگر او تا به حال تلاش برای خارج شدن از گارد وظیفه.

“چگونه می تواند 18 ساله گام از خط در یک وضعیت شبیه به این؟” Waterkamp خواسته در حالی که به خود بسته شدن و استدلال.

نمایندگان برخی از 40 اشتوتهاف شدند بازماندگان و بستگان خود را که در پیوست این دادگاه به عنوان شرکت شاکیان است که مجاز تحت قانون آلمان خواسته اند که دادگاه به محکوم کردن دی اما نه تحت فشار قرار دادند برای مجازات فراتر از پیگرد قانونی را توصیه.

برای حداقل دو دهه هر دادگاه سابق نازی ها لقب گرفته است “به احتمال زیاد آلمان گذشته است.” اما فقط در هفته گذشته یکی دیگر از سابق گارد در اشتوتهاف شدند گارد متهم شده بود در سن 95 سالگی و به ویژه ایرباس که به بررسی نازی-عصر جنایات بیش از یک دوجین در حال انجام تحقیقات است.

که با توجه به سابقه تاسیس در سال 2011 با محکومیت سابق اوهایو autoworker جان Demjanjuk به عنوان لوازم جانبی به قتل نزدیک به 28,000 مسلمانان بر اساس اتهامات که او به عنوان یک نگهبان در اردوگاه مرگ سوبیبور در لهستان تحت اشغال آلمان. مرگ او در سن 91 در حالی که این پرونده در دادگاه تجدید نظر.

قبل از Demjanjuk در مورد دادگاه های آلمان تا به حال مورد نیاز دادستان برای توجیه اتهام با ارائه مدارک و شواهد از یک سابق گارد مشارکت خاص در یک قتل قانونی استاندارد که اغلب در کنار غیر ممکن است برای دیدار با توجه به شرایط جنایات در اردوگاه های مرگ نازی ها.

اما دادستان با موفقیت استدلال کرد در طول Demjanjuk در دادگاه در مونیخ که امنیت یک اردوگاه که در آن تنها هدف آن قتل بود به اندازه کافی برای لوازم جانبی اعتقاد.

Demjanjuk صبورانه رد اتهامات علیه او و مرگ او قبل از درخواست تجدید نظر خود را می تواند شنیده شود. یک دادگاه فدرال پس از آن تایید 2015 محکومیت سابق آشویتس گارد اسکار گرونينگ جامد سابقه.

این دی در مورد گسترش استدلال به درخواست یک اردوگاه گارد به جای مرگ اردوگاه گارد. دادستان ها می گویند باید آن را هنوز هم اعمال می شود در مورد او پس از ده ها هزار نفر کشته در اشتوتهاف شدند حتی اگر اردوگاه وجود نداشت برای تنها هدف از مرگ, بر خلاف اردوگاه های مرگ مانند آشویتس-برکناو مایدانک و سوبیبور.

Efraim Zuroff سر شکارچی نازی ها در مرکز سیمون ویزنتال در بیت المقدس اشاره کرد که هیچ یک از افراد متهم به جنایات نازی ها در سال های اخیر صرف زمان در پشت میله های زندان به دلیل پیشرفته سنین اما او گفت که هیچ دلیلی برای توقف پیگیری.

“بزرگتر سوال این است که آیا متعارف عدالت می تواند انجام عدالت به یک تراژدی در محدوده هولوکاست” Zuroff گفت: در یک مصاحبه تلفنی. “پاسخ این است که سیاه و سفید نیست. عدالت که زمانی در برخی موارد تنها نمادین عدالت اما نمادین عدالت است و هدف آن است و ارزش آن است.”

دادستان استدلال کرده اند که به عنوان اشتوتهاف شدند گارد از اوت 1944 به آوریل سال 1945 دی کمک در تمام قتل هایی که صورت گرفت در آن دوره به عنوان یک “چرخ کوچک در ماشین آلات از قتل است.”

“متهم شد هیچ سرسخت پرست نازی ایدئولوژی” دی کیفرخواست اعلام کرد. “اما نیز وجود دارد بدون شک که او هرگز به طور فعال به چالش کشیده آزار و اذیت از رژیم نازی.”

دی به گسترده اظهارات به محققان در مورد خدمات خود گفت که او تلقی نامناسب برای مبارزه با به طور منظم ارتش آلمان در سال 1944 پس از تدوین شد به یک اس اس گارد جدا شدن و فرستاده شدن به اردوگاه نه چندان دور از زادگاه خود در نزدیکی دانزینگ در حال حاضر لهستانی شهر گدانسک.

در ابتدا در یک نقطه جمع آوری برای یهودیان و غیر یهودیان قطب های حذف شده از دانزینگ اشتوتهاف شدند و از حدود سال 1940 مورد استفاده قرار گرفت به عنوان یک به اصطلاح “اردوگاه آموزش کار” که در آن کارگران مجبور درجه اول لهستان و اتحاد جماهیر شوروی شهروندان ارسال شد به خدمت جملات و اغلب درگذشت.

دیگران زندانی وجود دارد شامل زندانیان سیاسی متهم جنایتکاران افراد مظنون به همجنسگرا و فعالیت شاهدان یهوه.

از اواسط سال 1944 زمانی که دی نوشته شده بود وجود دارد ده ها هزار نفر از یهودیان از گتو در بالتیک و از آشویتس پر اردوگاه همراه با هزاران نفر از غیرنظامیان لهستانی جاروب در وحشیانه نازی ها سرکوب قیام ورشو.

بیش از 60,000 نفر کشته شدند وجود دارد که با توجه کشنده تزریق بنزین و یا فنل به طور مستقیم به قلب خود را به ضرب گلوله و یا گرسنگی. دیگران مجبور شدند در خارج در زمستان بدون لباس تا زمانی که فوت کرد از قرار گرفتن در معرض و یا قرار داده بودند به مرگ در اتاق گاز.

دی به دادگاه گفت که به عنوان یک روت بیکر شاگرد او اقدام به ارسال به یک ارتش و یا نانوایی زمانی که او آموخته است که او می خواهم اختصاص داده شده به اشتوتهاف شدند.

به عنوان یک نگهبان وجود دارد, او گفت که او اغلب کارگردانی شد به تماشای بیش زندانیان خدمه مشغول به کار در خارج از اردوگاه.

دی اذعان شنیدن فریاد از این اردوگاه را از اتاق های گاز و تماشای اجساد گرفته شد سوخته, اما او گفت که او هرگز شلیک سلاح های خود را و یک بار مجاز یک گروه قاچاق گوشت اسب مرده آنها کشف می خواهم دوباره به اردوگاه.

“تصاویری از بدبختی و ترسناک خالی از سکنه شده اند من تمام زندگی من” او شهادت دادند.

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de