ترکیه را به حالت تعلیق و تحقیقات در آبهای مورد اختلاف با یونان

استانبول (AP) — top ترکی رسمی روز سه شنبه گفت که ترکیه را به حالت تعلیق تحقیق و پژوهش برای اکتشاف نفت و گاز در آبهای مورد مناقشه در شرق دریای مدیترانه.

رئیس جمهور رجب طیب اردوغان گفت: دستیاران خود را به “سازنده قرار داده و این در انتظار برای برخی از زمان” سخنگوی ریاست جمهوری ابراهیم Kalin گفت: ترکیه پخش سی ان ان ترک است.

هفته گذشته ترکیه اعلام کرد قصد دارد به اعزام کشتی پژوهشی Oruc Reis و دو کشتی به انجام عملیات از طریق Aug. 2 در آبهای جنوب جزایر یونانی از رودز Karpathos و Kastelorizo. اعلام افزایش تنش با کشور همسایه و باعث انتقاد توسط ایالات متحده و فرانسه و دیگر کشورهای اروپایی است.

متحدان ناتو یونان و ترکیه در تقابل بیش حفاری حقوق در شرق مدیترانه.

ترکیه را متهم یونان از تلاش برای حذف آن از مزایای نفت و گاز می یابد در دریای اژه و مدیترانه شرقی با این استدلال که مرزهای دریایی برای بهره برداری تجاری باید تقسیم بین یونان و ترکیه mainlands و نه شامل جزایر یونانی در شرایط برابر. آتن شمارنده است که موضع ترکیه است و نقض قوانین بین المللی است.

“هر کس باید در ادامه کار خود به خود قاره قفسه ها و انجام کار مشترک در رقابت مناطق” Kalin گفت. او همچنین گفت که دو جانبه مسائل با یونان باید حل از طریق گفتگو و نه از طریق تهدید به ترکیه را تلاش برای عضویت در اتحادیه اروپا.

روز دوشنبه یونانی سخنگوی دولت Stelios Petsas گفت: ترکیه شد خروج نیروی دریایی از منطقه اضافه کرد که آتن باقی مانده آماده ورود به مذاکرات با ترکیه “در چارچوب حقوق بین الملل و روابط خوب همسایگی.”

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de