مزایای خرید کتاب صوتی و الکترونیکی

به گفته گودیر ، آمارهای موجود در بازار کتاب کانادا نشان می دهد که با شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان ، ناشران کانادایی به تولید کتاب های صوتی و الکترونیکی روی آورده اند. آمار سال 2019 نشان می دهد که نزدیک به 91٪ از ناشران کانادایی کتاب الکترونیکی تولید کرده اند.

تحلیلگران بازار کتاب کانادا می گویند شیوع ویروس کرونا در کانادا و سراسر جهان دلیل اصلی روی آوردن ناشران به کتاب های الکترونیکی و کتاب های صوتی است. آمارها نشان می دهد که در سال 2014 ، فقط 75 درصد از ناشران کانادایی کتاب الکترونیکی تولید کرده اند ، اما این تعداد در سال گذشته به بیش از 90 درصد رسیده است.

نتایج حاصل از موسسه بازاریابی و تجزیه و تحلیل بازار BookNet کانادا نشان می دهد که دانلود کتاب در سال 2019 ، هر کانادایی حداقل یک کتاب الکترونیکی می خواند که در مقایسه با سال 2018 حدود 11 درصد افزایش دارد. آمار نشان می دهد در دوره بعد از تاج تعداد فروش تعداد کتاب های الکترونیکی بسیار بیشتر از این ارقام است ، اگرچه هنوز آمار دقیقی منتشر نشده است.

نرخ رشد کتاب های الکترونیکی و رشد کتاب های صوتی در حال رشد است. در حالی که مردم به این کتاب ها روی آوردند ، سال گذشته نزدیک به 63 درصد ناشران کتاب صوتی تولید کردند و 28 درصد ناشران گفتند که به دلیل هزینه بالای تولید چنین کتاب هایی علاقه ای به ورود به این حوزه ندارند.
به گزارش لیتهب ، یک کتاب قدیمی قرن نوزدهم رنسانس اخیراً در حراجی در انگلیس بیش از 3 میلیون دلار فروخته شد این کتاب با عنوان کتاب دوستی ، یکی از مجموعه های معروف فیلیپ هاینهوفر ، تاجر مشهور اروپایی دوره رنسانس است.

در سال 1648 ، این مجموعه از کتابهای هنری توسط یکی از دوک های انگلیسی به نام آگوستوس خریداری شد و اکنون 400 سال بعد ، هر یک از این کتاب ها بسیار گران شده است. نکته جالب در مورد این کتاب ها این است که آنها خریدار غیر منتظره ای پیدا کرده اند که اهل جمع یا سرمایه گذار نباشد.

بر اساس شواهد ، ظاهراً انتشارات پنگوئن درخواست خرید کلیه کتابهای این مجموعه از کتابهای کمیاب را کرده است که در نوع خود کمی عجیب به نظر می رسد. انتشارات پنگوئن مستقیماً در مزایده ها شرکت نمی کرد ، اما شایعات با حضور کارمندان آن در حراج کتاب ها به سادگی تقویت می شد.

دیدگاهتان را بنویسید