خانه هوشمند چگونه کار می کند؟

خانه های جدید اغلب با استفاده از زیرساخت های خانه هوشمند ساخته می شوند. از طرف دیگر ، خانه های قدیمی را می توان با فناوری های هوشمند تکمیل کرد. در حالی که بسیاری از سیستم های خانه هوشمند هنوز با X10 یا Insteon کار می کنند ، محبوبیت بلوتوث و Wi-Fi افزایش یافته است.

ZigBee و Z-Wave دو متداول ترین پروتکل اتوماسیون خانگی مورد استفاده هستند. هر دو فناوری شبکه از سیگنال های رادیویی کوتاه برد و کم مصرف برای اتصال سیستم های خانه هوشمند استفاده می کنند. اگرچه هر دو برنامه برنامه های خانه هوشمند را هدف قرار می دهند ، اما دامنه Z-Wave بین 30 تا 10 متر از Zigbee است و Zigbee اغلب پیچیده ترین این دو است. تراشه های ZigBee از شرکت های مختلف در دسترس هستند ، در حالی که فقط تراشه های Z-Wave از Sigma Designs در دسترس هستند.

خانه هوشمند دستگاه ها و دستگاه های منحصر به فردی نیست ، بلکه آنهایی هستند که برای ایجاد یک شبکه کنترل از راه دور با هم کار می کنند. همه دستگاه ها توسط یک کنترل کننده اصلی اتوماسیون خانگی کنترل می شوند ، که اغلب به عنوان هاب خانه هوشمند نامیده می شود. هاب خانه هوشمند دستگاهی است که به عنوان نقطه کانونی سیستم خانه هوشمند عمل می کند و می تواند داده ها را به صورت بی سیم شناسایی ، پردازش و اتصال دهد. این برنامه همه برنامه های مختلف را در یک برنامه خانه هوشمند ترکیب می کند که صاحبان خانه می توانند از راه دور کنترل کنند. از جمله مراکز هوشمند خانه می توان به Amazon Echo ، Google Home ، Insteon Hub Pro ، Samsung SmartThings ، Wink Hub و سایر موارد اشاره کرد.

برخی از سیستم های خانه هوشمند را می توان از ابتدا ساخت ، به عنوان مثال ، با Raspberry Pi یا یک نمونه اولیه دیگر. سایر موارد را می توان به عنوان کیت خانه هوشمند همراه – که به عنوان سکوی خانه هوشمند نیز شناخته می شود – خریداری کرد که شامل اجزای مورد نیاز برای شروع یک پروژه اتوماسیون خانه است.

در حالات ساده خانه های هوشمند ، می توان رویدادها را برنامه ریزی یا راه اندازی کرد. وقایع برنامه ریزی شده به عنوان مثال به ساعتی بستگی دارد که پرده ها را در ساعت 6:00 بعدازظهر پایین می آورد ، در حالی که وقایع برنامه ریزی شده به عملکردهایی در سیستم بستگی دارد که به طور خودکار آغاز می شوند. به عنوان مثال ، وقتی تلفن هوشمند به صاحب آن می رسد ، قفل هوشمند باز می شود و چراغ هوشمند روشن می شود.

یادگیری ماشین و هوش مصنوعی (AI) به طور فزاینده ای در سیستم های خانه های هوشمند محبوب می شوند ، به برنامه های اتوماسیون خانگی اجازه می دهند تا با محیط خود سازگار شوند. به عنوان مثال ، سیستم های فعال صوتی مانند Amazon Echo یا Google Home شامل دستیارهای مجازی هستند که خانه هوشمند را با توجه به تنظیمات و الگوهای ساکنان یاد می گیرند و آن را سفارشی می کنند.