همانطور که Google در صفحه از کلمات کلیدی استفاده می کند، از متن لنگر نیز استفاده می کند تا بهتر بفهمد صفحه شما چیست. بکلینکها از وب سایتهای معتبر به افزایش عملکرد سئو سایت کمک میکنند، اما اگر گوگل آنها را ذخیره کند، بکلینکهای PBN میتوانند مضر باشند. پست مهمان یکی از روش های دریافت بک لینک رایگان است اما به این معنا است که شما پستی کاملا اختصاصی و با کیفیت مناسب در یک سایت دیگر به صورت رایگان قرار می دهید که سئو سایت آن ها کمک کند، در عوض لینک از آن به سایت خود را می توانید دریافت کنید. این الگوریتم به زبان ساده به شیوه زیر عمل میکند. به این صورت که خزنده های این الگوریتم مدام به دنبال مطالب و محتوای دسته اول است و دیگر سایت ها را که مطالب را کپی میکنند را شناسایی و از لیست جستجو حذف می کند. به طور کلی ، به این اقدامات لینک سازی گفته می شود. اگر پاسخ سوالات شما در متن بالا نبود، می توانید به صفحه تماس با ما مراجعه کرده و از طریق تلگرام، ایمیل و شماره تماس با ما ارتباط بگیرید. یعنی گوگل دوست دارد تا سایتهایی را در نتایج بالا نشان دهد که آنها اعتبار بیشتری دارند و گوگل به آنها اعتماد دارد.

در این آموزش سعی کردیم با دستهبندی بک لینکها فهم آنها را برای شما سادهتر نماییم. این سایتها همچنین باید در اولویت لیست شما قرار داشته باشند. گوگل در طول مدت فعالیت خود برای افزایش کیفیت نتایج جستجو و همچنین برای جلوگیری از روشهای تقلب الگوریتمهایی را بوجود آورده است.الگوریتمهای زیادی در گوگل وجود دارند که ما در زیر به چند مورد از مهمترین آنها همراه با کاربرد آن اشاره میکنیم. سایت هایی که در صفحات تبلت و گوشی های همراه به خوبی نمایش داده نمیشوند به تدریج از نتایج جستجو حذف خواهند شد. یک راهکار در ویدئوی بالا ذکر شد و این بود که شما میتوانید در روزنامه ها و مجلات مقاله بنویسید و این مسئله باعث میشود مردم نام شما را در گوگل جستجو کنند. به اعتبار سایت شما خواهد افزود. سابدامین های امکان کار تخصصی که مورد علاقه گوگل است به شما میدهند. البته این به این معنی نیست که حتما باید تمام بک لینکهای ما فالو باشند، چرا که اگر تمام بک لینکهای شما فالو باشند نشان دهنده غیر طبیعی بودن بک لینک سازی شماست و در پروسه بک لینک سازی حتما باید بک لینک نوفالو نیز داشته باشید. همانطور که در بحث بک لینک در بالا گفتم، گوگل بک لینک را به چشم یک معرفی می بیند، یعنی یک سایت، سایتی دیگر را معرفی میکند.

در این حالت می گویند لینک جویس از سایت A به سایت B اتفاق افتاده است. با توجه به مصرف موبایل اینترنت و نسبت های آماری نسبت به دیگر دیوایس ها گوگل جدیدترین الگوریتم خود را اعلام کرد این الگوریتم جزء جدیدترین الگوریتمهای گوگل به حساب می آید که در اردیبهشت امثال اعمال گردیده است. بک لینک ها می توانند در انواع مختلفی از سایت ها وجود داشته باشند. به این مثال دقت کنید: فرض کنید شما صاحب شرکتی هستید که محصولات لبنی را آزمایش می کند و می خواهید برای منابع علمی صفحات وب سایت تان لینک بیلدینگ کنید. اگر در آخرین بررسی خود متوجه شدهاید، لینک ارزشمندی از بین رفته است، به وب سایت لینک دهنده، پیام دهید و دلیل آن را جویا شوید. یعنی اگر سایت شما برند باشد باعث میشود گوگل نسبت به سایتهای رقبا ارزش و اعتبار بیشتری به شما بدهد. بک لینک به زبان ساده اصولا به لینک های گفته می شوند که از سایر وب سایت ها به سایت ما داده شده اند . ما به این عزیزان پیشنهاد می کنیم که برای جلب اعتماد گوگل از پکیج رپورتاژ ما با انکرتکست های مختلف بهره جویند.

از فصل اول این راهنما، چندین بار به اهمیت مرحله پی گیری اشاره کرده ایم. طبق تجربه شخصی خودم گوگل به بک لینک نوفالو نیز اهمیت میدهد و آن را در رتبه بندی مورد توجه قرار میدهد، ولی قدرت و ارزش آن نسبت به بک لینک فالو کمتر است. تمامی این موارد از نظر گوگل اهمیت دارد. تمامی موارد را به صورت مفصل توضیح دادیم ، بهتون توصیه می کنم حتما موارد گفته شده رو مطالعه کنید و قبل از شروع لینک سازی انجام بدید . سازندگان PBN با سامان حاشیه آب و لینک و پیوند آن به تارنما های پول خویش ، از حق مالکیت دامنه منقضی شده منفعت تصور شده است. بین ۳۰ هزار تا ۵۰ هزار دامنه هر روز منقضی می شوند و بعضی از آن ها پتانسیل خوبی برای ورود به “شبکه pbn” شوند. مخاطبانشان کاملا به آنها اعتماد دارند و برای همین لینک های آنان را به راحتی برای دیگران به اشتراک می گذارند.

عواملی هستند که گوگل در این الگوریتم خود به آنها توجه میکند. حتما بارها و بارها این را شنیده اید که در اینترنت مطالب به راحتی کپی میشود و در سایتی دیگر قرار میگیرد. البته این تقلید به معنی استفاده از روشهای کپی کردن و لینکهای اسپم نیست. استراتژی بازاریابی رقابتی به چه مؤلفه هایی نیاز دارد؟ اطلاعات وبسایتهای اینترنتی در قفسهای داده قرار میگیرند و در هر قفس تعدادی کبوتر وجود دارد که به بررسی محتوای این سایتها و مقایسه آنها با کلمه کلیدی جستجو شده میپردازند. گوگل برای سایتی که تعداد لینک ورودی به آن از سایتهای دیگر بیشتر باشد امتیاز بالاتری قائل شده و آن را در رتبههای بالاتر جستجو قرار میدهد. بنابراین شما باید بتوانید کاری کنید که کاربرانتان بیشتر نام شما را جستجو کنند. اینکه کاربر در سایت شما چه احساسی دارد همان تجربه کاربری است و شما باید همواره سعی کنید که کاربران از بودن در سایت شما احساس خوشایند و راحتی داشته باشند. نکته آموزش سئو : آیا بک لینک نوفالو nofollow ارزشی دارد؟