هیوندای توسان از زمان ارائه نسل دوم یا توسان LM توانست در بازار ایران حضور پیدا کند. این خودرو به دلیل استفاده از یک زبان طراحی جدید توانست نظر خریداران زیادی را به خود جلب کند. در کنار این‌ها استفاده از یک موتور 2.4 لیتری که می‌تواند قدرتی برابر 176 اسب بخار را برای هیوندای توسان به ارمغان آورد و کابین جادار، باعث شده که هیوندای توسان به انتخاب بیشتر خانواده‌های ایرانی تبدیل شود. در این نوشتار قصد داریم قیمت توسان کارکرده و ارزش خرید آن را در بازار خودروهای دست‌دوم ایران موردبررسی قرار دهیم.

مشخصات فنی هیوندای توسان

بیشتر مدل‌های هیوندای توسان که در ایران حضور یافته‌اند، از یک پیشرانه 2.4 لیتری استفاده می‌کنند. اما هیوندای در نسل سوم این خودرو حجم پیشرانه را کاهش داد. همین موضوع باعث شد که این نسل از هیوندای توسان با استقبال چندان خوبی مواجه نشود. این پیشرانه می‌تواند قدرتی برابر 155 اسب بخار و گشتاوری در حدود 192 نیوتن متر را برای هیوندای توسان به ارمغان آورد. حسن این خودرو در این است که با استفاده از یک گیربکس 6 سرعته خودکار تیپ ترونیک نیروی ایجادشده را در میان هر چهار چرخ تقسیم می‌کند. درنتیجه کنترل خودرو ساده‌تر می‌شود.

قیمت توسان کارکرده در بازار ایران

برای اطلاع از قیمت توسان کارکرده یا سایر خودروهای حاضر در بازار ایران می‌توانید از ابزار تعیین قیمت خودرو همراه مکانیک استفاده کنید. همچنین می‌توانید در نمایشگاه خودروهای کارکرده همراه مکانیک به انواع مدل‌ها در کوتاه‌ترین زمان دسترسی پیدا کرده و خریدوفروش خودرو را به‌راحتی و با اطمینان خاطر انجام دهید. در این نمایشگاه هیوندای‌های توسان کارکرده که تولید سال‌های 2007 تا 2017 باشند با قیمت‌های زیر ارائه می‌شوند:

سال ساخت

قیمت (تومان)

2007

420 میلیون

2008

460 میلیون

2009

490 میلیون

2010

530 میلیون

2011

670 میلیون

2012

710 میلیون

2013

750 میلیون

2014

910 میلیون

2015

900 میلیون

2016

یک میلیارد

2017

یک میلیارد و 250 میلیون

آیا هیوندای توسان کارکرده ارزش خرید دارد؟

ظاهر جذاب هیوندای توسان باعث شده که بسیاری از جوان‌ها به سمت این خودرو جذب شوند. هرچند زمانی که پای مشخصات فنی به میان می‌آید این خودرو بیشتر موردپسند خانواده‌ها است و برای جوانان چندان جذابیتی ندارد. همچنین ایمنی بالای این خودرو باعث شده که مسافرت‌های خانوادگی با استفاده از آن به تجربه جذابی تبدیل شوند. از سوی دیگر قیمت توسان نیز در مقایسه با سایر رقبا یک قیمت تقریبا منطقی است. زیرا امکاناتی که این خودرو در اختیار خریداران خود قرار می‌دهد، نسبت به رقبای اروپایی بسیار بیشتر است. همچنین هزینه‌های تعمیر، سرویس و نگهداری آن نیز در سطح قابل‌قبولی قرار دارند.

در کنار این‌ها هیوندای توسان در بازار خودروهای کارکرده نیز روی دست صاحب خود نمی‌ماند. به عبارت بهتر می‌توانید مطمئن باشید که با خرید این خودرو صاحب اول و آخر آن خودتان نیستید. حتی اگر صاحب قدیمی‌ترین مدل هیوندای توسان هم باشید، باز هم می‌توانید به فروش سریع آن در بازار دست‌دوم امیدوار باشید. علت این محبوبیت در بازار خودروهای کارکرده، علاوه بر قیمت توسان به دسترسی راحت به قطعات نیز برمی‌گردد. هیوندای توسان خودرویی است که شبکه خدمات گسترده‌ای در ایران دارد. بنابراین به‌راحتی می‌توانید به قطعات موردنیاز آن دسترسی پیدا کنید. هرچند که کم‌استهلاک بودن خودروهای کره‌ای فاصله زمانی حضور شما را در تعمیرگاه کاهش خواهد داد، اما به‌هرحال خرید خودرو کارکرده پای شما را به تعمیرگاه باز خواهد کرد. پس چه بهتر که خودرویی بخرید که شما را از بابت تامین قطعات اذیت نکند.