بسیاری از افراد فکر میکنند که هر چه این قطر بیشتر باشد، کارایی هدرز بالاتر میرود اما این طور نیست. قیمت هدرز پراید در یک تعریف کلی میتوان هدرز 206 تیپ 5 را یک قطعه فنی برای تیونینگ و همچنین تقویت موتور در نظر گرفت که در زمانی که قیمت خودرو بالا میرود و افراد توانایی خرید یک ماشین پرقدرت و با کیفیت را ندارند، مورداستفاده قرار میگیرد و آن را بر روی خودرو نصب میکنند که نصب این قطعه سبب پیدایش ویژگیهای مختلفی در خودرو نیز میشود. دراین قسمت بخش مهم سیستم اگزوز و تیونینگ آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد . در سیستم تخلیه با وجود یک اگزوز خوب می توان افزایش اسب بخار(بسته به خودرو) را به خوبی حس کرد. مواد بکار رفته در جلو داشبورد آن از کیفیت خوبی برخوردار بوده و با سایر خودروهای چینی بسیار متفاوت مشخصات هدرز پژو 405 است. در هنگام تقویت موتور اتومبیل خود یک سری موارد اصلی را باید مراعات کنید که تهیه هدرزهای اگزوز با راندمان بالا یکی از مهمترین این موارد است.

هدرز یا منیفولد خیر ، ریمپ علائم بیرونی ندارد که بتوان فهمید و آن را همچون بهانه ای مثل نصب دزدگیر غیراستاندارد، موجب ابطال گارانتی خودرو دانست. شرایط نصب این وسایل، موتور خودرو و کاربری آن و کیفیت این وسایل مهمترین عواملی هستند که در بازده این وسایل تاثیر میگذارند. سایر فرمهای این کد را میتوانید در ادامه مشاهده کنید. کوچکترین قطر لولهای که بتواند جریان دود را از درون خود با حداکثر سرعت عبور دهد باید مورد استفاده واقع شود. معنای عبارت مکش ترتیبی دود خروجی سیلندرها این است که هنگامی که دریچه خروج دود سیلندر بعدی باز میشود این قطعه مکنده دود آن را به درون خود میمکد و آن را از سیلندر خارج میکند. یک هدرز نه تنها باعث کاهش پسزدگی دود خروجی از سیلندر میشود بلکه در اقدامی مهمتر نقش یک دستگاه مکنده را در درون موتور بازی میکند.

به هر صورت باید گفت هدرزهای دست سازی که اغلب به وسیله مکانیک های سنتی یا برخی از صاحبین مغازه های اگزوز سازی ساخته می شوند به هیچ عنوان کارایی هدرزهای حرفه ای را که بر اساس اصول علمی شکل می گیرند را ندارند و استفاده از آن ها در بسیاری موارد، به افزایش مصرف سوخت منجر میشوند. وقتی که سوپاپ دودباز می شود گاز ها با فشار بالایی از موتور خارج شده و وارد لوله اولیه هدرز میشوند. واسطه منیفولد 4 کاربراتور و کاربراتور دلورته 40 مخصوص موتور های 8 سوپاپ گلف به همراه هدرز دست ساز گلف 8 سوپاپ مخصوص گلف نسل 2 سالم.

تفاوت هدرز 206 آلمینایز با منیفولد خروجی اگزوز در چیست؟ ولی همین 15درصد در شتابگیری خودرو و حرکت آن بسیار به چشم میآید. با وجود آنکه این سری موتور قدرت آنچنانی نسبت به BP ندارد ولی در رده و کلاس خود میتواند حرفایی برای گفتن داشته باشد . بنابر این درصورتیکه تمایلی به تعویض گیربکس و نصب نوع 700 ندارید به نسبت مورد استفاده تان از اتومبیل از دیفرنسیل مورد نظر استفاده کنید اما بهترین نوع دیفرنسیل برای اتومبیلی مثل بیوک ایران همان دیفرنسیل 13 هست که اصطلاحا هم برای رزم هست هم برای بزم الان هم که بیش از 120 تا نمیشه سرعت گرفت ولی 200 تا رو با 13راحت میتونه بره . به یک نکته کوچک نیز باید اشاره شود که نصب این دو وسیله (فیلتر هوای اسپرت و هدرز) مصرف سوخت را بالا میبرد. بسیاری از فروشندگان این وسایل اظهار میکنند با نصب یکی از آنها شما میتوانید 25 اسببخار به قدرت موتور خود بیافزایید.

هدرز فولادی انجین ارت به طور معمول و با رعایت موارد بالا میتوانید 15درصد به توان خودروی خود بیافزایید. هنگامی که دیگر نیاز نباشد که سیلندرها برای تخلیه دود خود از یکدیگر نیرو بگیرند این نیرو هدر نرفته و صرف به حرکت درآوردن چرخها و رضایت شما از راندمان موتور اتومبیل میگردد. شما احتمالاً با عباراتی نظیر: پس زدن دود خروجی از سیلندر، مکش ترتیبی دود خروجی از سیلندرها، طول بهینه اگزوز، احتراق چرخشی سیلندرها و بسیاری از عبارات دیگر که هر یک معنای خاصی دارند آشنایی دارید. اولین درک نادرستی که نیاز به اصلاح دارد این است که تصور میشود یک هدرز باید به طور کامل مانع پس زدن دود خروجی از سیلندر شود اما این برداشت درست نیست. تشخیص نادرست سایز مناسب رینگ و لاستیک از مشکلات رایجی است که پس از گذشت مدت زمانی اندک هزینههای جانی و مالی فراوانی به رانندگان تحمیل میکند. این مساله با توجه به قوانین مکانیک سیالات و حرکت سیال در لوله کاملاً سازگار بوده و بر اساس این مساله طراحی و ساخته شده است.