این نوع نهال در برابر آفات درختان میوه به خوبی مقاوم بوده و در صورت رسیدگی به موقع و آبیاری آن به میزان قابل قبول می توان محصول زیادی را از آن برداشت کرد. که در نوع پیوندی علاوه بر افزایش محصول دهی؛ درختان گردو عملکرد بهتری از خود نشان داده و قادرند تا سالهای بیشتری به محصول دهی خود ادامه دهند. که با سازگاری پذیری بسیار عالی در ارتفاع ۰ تا ۱۵۰۰ متر از سطح دریا، بهترین و با کیفیت ترین میوه ها را برای شما نهال گردو قرمز به ارمغان میاورد. اختلاف دمای شب و روز در مناطق با آب وهوای سرد و کوهستانی بسیار زیاد است. درخت گردوی مراغه زودبازده دمای پایین تابستان نیز مناسب میباشد زیرا موجب می شود میوه ها به اندازه کافی پر شوند. میزان حساسیت به سرمای زمستانه زیاد، شکل میوه آن گرد و درشت، رنگ مغز قهوه ای روشن، نسبت مغز بالا و حدود 61 درصد است.

نهال گردو کرج
تحمل خشکی و سرمای این رقم مناسب است. به علت اصلاحاتی که روی این رقم انجام شده است. در نتیجه منابع آبی کمتری در این مناطق دیده میشود. شیوه آبیاری و کودرسانی در نهالهایی که رشد ریشه زیادی دارند؛ اغلب از طریق چال کود انجام میشود. از این رو نهال گردویی که بیش از ۳ سال دارند؛ قیمت کمتری داشته و قابلیت سازگاری پذیری آنها با محیط جدید کمتر است. به طور کلی ارقام پیوندی؛ با اصلاحات و تغییرات به وجود آمده روی آنها، ویژگی های مثبت شان تقویت شده و ویژگی های منفی که دارند؛ از بین رفته و یا تعدیل میشوند. نهال گردو خوشه ای فرانسه یکی از بهترین ارقام گردو تولید شده در کشور فرانسه است. شرکت نهالستان گردو رویال نهال با فعالیت 100 ساله در زمینه کاشت نهال گردو جدآ جد ( پدر به پسر ) بعنوان تولید کننده اختصاصی نهال گردو در ایران شناخته شده است.که فعالیت پیوند گردو را از سال1384 شروع کرده است از عواملی شرکت که باعث شد ما در روش های مختلف پیوند.شناسایی ژنوتیپ های برتر و تکثیر ارقام تجاری گردو فعالیت داشته باشیمسنتی بودن باغات گردو و راندمان پایین .یک دست نبودن محصول.مقاومت کم در مقابل سرماو ارتفاع بلند درختان که از مشکلات اساسی باغداران بود توانستیم در طی چندین 10 سال تلاش و کوشش و تحصیل دانشگاهی در این زمینه با یاری ناظرین و محققین گردوی کشور و همچنین حجهاد کشاورزی به تکنیک پیوند گردو و ارقام تجاری روز دنیا دسترسی پیدت کنیم.و در اختیار کشاورزان عزیزمان قرار دهیم.

هرس نهال گردو نهالستان پالیزگردو به مدیریت جناب آقای سعید قاسمی امروز با افتخار بزرگترین نهالستان گردو در شمال غربی کشور شناخته میشود. بنابراین خرید نهال گردو توسرخ در مناطق بسیار گرمسیری کشورمان توصیه میشود. این رقم عمر اقتصادی بسیار بالا در حدود ۱۰۰ سال دارد. Fernor نوعی از گردوی بسیار پرخاصیت و ارزشمند است که پوست آن در برابر ضربه بسیار مقاوم است. البته محصول دهی حداکثری درختان به شرایط نگهداری آن ها وابسته است. در هرس سالیانه درختان معمولا ۵ الی ۶ سال یک روش هرس را روی درخت پیاده سازی میکنند تا درخت به شکل دلخواه دربیاید. علاوه بر این ، بافت آن باید به اصطلاح شن باشد تا ریشه ها در خاک رشد کنند. این خاک به ریشه اجازه میدهد تا بتواند به اندازه ی کافی رشد کند. 6- ارتفاع محل پيوند 35 – 20 سانتيمتری یقه (از سطح خاک) قرار داشته باشد و حتیالمقدور ارتفاع پیوند در یک سطح رعایت شود.

نهال جدید گردو نام درخت گردو ژنوتیپ پالیزکانادایی در صدر لیست قرار دارد. 2- اگر تعداد بذرها زیاد هستند چاله ای به عمق 3 الی 6 متر بکنید و یک لایه بذر قرار دهید و یک لایه ماسه نرم مرطوب و دوباره به همین صورت لایه بندی شده بذر و ماسه بریزید. اگر پوست تاز گردو را به دندان و لثه بمالید لثه و دندان را تقویت می کند. اگر قصد خرید نهال گردو فرانکت را دارید، از طریق راه های ارتباطی با ما در تماس باشید. برای خرید نهال گردو خوشه ای تویسرکان با ما تماس بگیرید. جهت کسب اطلاع از قیمت نهال گردو در سال ۱۴۰۰ با کارشناسان ما در پالیزگردو تماس بگیرید. جهت خرید نهال گردو لیبل دار، نهال گردو شناسنامه دار؛ کسب اطلاع از قیمت روز نهال گردو در سال ۱۴۰۰ با ما تماس بگیرید.