اتاق گیمینگ یکی از اتاق های هیجان انگیز و دوست داشتنی می باشد که امروزه مورد توجه افراد به ویژه کودکان قرار گرفته است. در اینجا قصد داریم به این بپردازیم که چگونه یک اتاق گیمینگ بسازیم؟ و همچنین وسایل مورد نیاز برای ساخت این نوع اتاق، ویژگی های یک اتاق گیمینگ خوب و ….. را بیان خواهیم کرد.

اتاق گیمینگ چیست ؟

قبل از هر چیز باید به این نکته بپردازیم که اتاق گیمینگ چیست ؟ در حقیقت ممکن است ذهن عده ای درگیر شده باشد که اتاق گیمینگ چه نوع اتاقی است و …. در پاسخ به این سوال می توان گفت اتاق گیمینگ نوعی اتاق بازی است. این اتاق به گونه ای طراحی و نورپردازی شده است که  هیجان بازی را افزایش می دهد. در این اتاق از وسایل های دیجیتال گیم مانند پی اس فور، ایکس باکس، پلی استیشن و …. استفاده می شود.

چگونه یک اتاق گیمینگ بسازیم؟

یکی دیگر از سوال هایی که ذهن اکثر افراد را درگیر کرده است این است که چگونه یک اتاق گیمینگ بسازیم؟ و یا برای ساخت و طراحی اتاق گیمینگ به چه چیزی احتیاج داریم؟ و ….. در پاسخ به این سوال ها باید گفت برای ساخت اتاق گیمینگ اول باید دو نکته را مد نظر قرار دهید و سپس برای ساخت آن اقدام کنید. اولین نکته مقدار بودجه باقی مانده ته جیبتان و دومین نکته وجود فضای کافی می باشد. قبل از اقدام به ساخت اتاق گیمینگ باید توجه کنید که آیا فضای کافی دارید که یک اتاق را کامل به بازی اختصاص دهید یا خیر ؟ به بودجه جیبتان نیز دقت کنید و سپس اقدام کنید. زیرا اگر اتاق را بسازید و طراحی کنید و بعد از مدتی به اتاق نیاز داشته باشید، خسارت مالی زیادی به شما وارد می کند.

اتاق گیمینگ

برای تهیه اتاق گیمینگ به چه چیز هایی احتیاج است؟

وسایل و تجهیزات زیادی برای راه اندازی و ساخت اتاق گیمینگ مورد نیاز است که آن ها را می توان بر اساس کاربرد یک دیگر تفکیک کرد. برای بحث دکوراسیون اتاق به وسایل و تجهیزات زیادی چون میز و صندلی گیمینگ، نور پردازی، فرش اتاق و ….. احتیاج است. از وسایل مورد نیاز جهت انجام بازی های رایانه ای و یا وسایل گیمینگ می توان به کیس، صفحه کلید، موس، مانیتور، هدفون، لپ تاپ و ….. احتیاج است. توجه کنید که وسایل و تجهیزات مورد نیاز برای ساخت اتاق های گیمینک ویژگی های منحصر به فردی دارند. موس و کیبورد های مورد نیاز برای انجام بازی های رایانه ای و ساخت اتاق گیمینگ دو عنصر و یا المان اصلی برای انجام بازی های رایانه ای به حساب می آید. کیبورد های امروزی به گونه ای طراحی شده اند که علاوه بر کیفیت بالایی که در عملکرد دارند، به دلیل ظاهر جذاب و زیبا هیجان انجام بازی های رایانه ای افزایش می دهند. نورپردازی اتاق های گیمینگ به شدت در افزایش هیجان بازی ها تاثیر دارد، در نتیجه هنگام ساخت اتاق گیمینگ به نورپردازی اتاق بسیار توجه کنید. در نورپردازی اتاق های گیمینگ باید از نور های استفاده کرد که باعث صدمه به چشم و بینایی افراد نشوند.

اتاق گیمینگ چه ویژگی هایی باید داشته باشد ؟

یک اتاق گیمینگ علاوه بر این که در ساخت آن ها از تجهیزات و وسایل خوب و با کیفیت استفاده شده است، باید ویژگی های دیگری نیز داشته باشند. به عنوان مثال اتاق گیمینگ خوب باید از فضای لازم و کافی برخوردار باشد، همچنین عایق صدا باشد، محل مناسب جهت نصب کنسول بازی ها و ….. توجه کنید که اتاق گیمینگ یک اتاق هیجان انگیز و همچنین وسوسه انگیز می باشد که با قرار گرفتن در این اتاق انسان به وجد می آید، در نتیجه باید عایق صدا باشد تا در هنگام بازی باعث آزار و اذیت دیگران نشوید. انجام بازی و یا راه اندازی اتاق های گیمینگ بدون صدا، جذابیتی برای فرد ندارد. برای اجرای بازی و پخش صدای آن می توانید از هدفون استفاده کنید اما با افزایش هیجان ممکن است فریاد بزنید در نتیجه عایق بودن آن از خروج صدا به بیرون جلوگیری خواهد کرد.

اتاق گیمینگ

اندازه اتاق گیمینگ بسیار اهمیت دارد. ابعاد این اتاق باید استاندارد باشد تا هنگام بازی باعث به چشم صدمه وارد نشود. به عبارت دیگر باید فاصله فرد تا مانیتور و یا صفحه نمایش استاندارد باشد. کوچک بودن و یا بزرگ بودن اتاق های گیمینگ به کاهش هیجان بازی کمک می کند.

نحوه نشستن و بازی کردن یکی دیگر از نکاتی می باشد که اهمیت ویژه ای دارد. برای انجام بازی های رایانه ای به ایجاد زاویه قائمه ستون فقرات و یا کمر خود دقت کنید. هنگامی که شما به انجام بازی های رایانه ای اقدام می کنید ممکن است ساعت ها مشغول انجام آن باشید و متوجه گذر زمان نشوید در نتیجه رعایت استاندارد ای لازم جهت نشستن بسیار اهمیت دارد.

هزینه راه اندازی و ساخت اتاق های گیمینگ

برای ساخت و راه اندازی اتاق های گیمینگ باید بهترین وسایل و تجهیزات را انتخاب کنید. در حقیقت کیس مصرفی، کیبورد و …. باید قدرت پردازش بسیار بالایی داشته باشند تا کیفیت بازی های رایانه ای را افزایش دهد. عوامل مختلفی در هزینه راه اندازی و ساخت اتاق های گیمینگ تاثیر گذار می باشد که می توان به کیفیت وسایل و تجهیزات، نوع کنسول های بازی استفاده شده، نور پردازی اتاق، آماده سازی اتاق بازی و ….. اشاره کرد. هر چقدر وسایل و تجهیزات استفاده شده جدید تر با تکنولوژی های به روز باشند، قیمت بالا تری خواهند داشت. هزینه نورپردازی اتاق ها و تزیین آن ها یکی دیگر عواملی می باشد که در هزینه نهایی اجرای اتاق های بازی تاثیر مستقیم خواهد داشت.

تزیین و اجرای اتاق های گیمینگ

برای اجرا و تزیین اتاق های گیمینگ بهتر است از افراد ماهر و با تجربه در این زمینه استفاده کنید. افراد متخصص وجود دارند که بعد از بررسی اتاق مورد نظر اقدام به طراحی اتاق می کنند و لوازم و تجهیزات مورد نیاز را تهیه و سپس اجرا می کنند. برای اجرای چنین اتاق هایی از افراد ماهر کمک بگیرید که از نتیجه کار مطمئن باشید.