رشته دندانپزشکی – معرفی رشته دندان پزشکی ویژه انتخاب رشته کنکور تجربی – مشاوران 100

گاهی قبل از آغاز روند زیبا سازی دندان توسط بهترین دکتر دندان پزشک زیبایی لازم است روی دندان اقدامات ترمیمی کوچکی انجام شود تا آن دندان پایه ی خوبی برای مواد دندانپزشکی گوهران کرج دندانپزشکی زیبایی باشد. آینه دندان ابزار کوچکی است که دندانپزشک برای دیدن داخل دهان بیمار از آن استفاده می کند. اگر بهداشت ایمپلنت رعایت نشود، مشکلات زیادی از جمله عفونتهای شدید لثه و یا لق شدن پیچهای ایمپلنت برای بیمار اتفاق میافتد. به عنوان نمونه عینی میگم دوست م پزشکی عمومیه میگه نمیخوام مطب بزنم چون مطب الان اینجا درامد نداره تا دکتر فلانی و فلانی هست (دوتا پزشک عمومی معروف هستن این دو نفر) کسی پیش من نمیاد باید فعلا همون بیمارستان یا روستاها کار کنم.

اما پیدا کردن دندانپزشک به همین راحتی نیست و باید در انتخاب خود فاکتورهایی چون تجربه، تخصص و نظافت محیط کاری را لحاظ کنیم. پروسه کاشت ایمپلنت زمان بر است و بسته به شرایط جسمانی و وضعیت دهان و دندان این مدت زمان افزایش نیز پیدا می کند. بنابراین بسیار مهم است که در زمان انتخاب دکتر به خصوصیات بهترین متخصص ایمپلنت توجه کنید. طرف میخواد تا طرحش رو تموم کرد حتما توی لوکس ترین منطقه اهواز مثلا کیانپارس مطب بزنه خوب فوری شاید نشه باید امتیاز جمع کنی امتیازت به حد نصاب اهواز برسه بعد تازه امتیازت رسید باید ببینی مطب به صرفه هست و با این همه دندانپزشکی که اون اطراف هست آیا مشتری داری اون موقع یا نه.

باید عوامل مختلفی مانند وضعیت دندان­ها، انتظارات فرد از نتیجه درمان، همچنین هزینه، برگشت­­پذیری، طول عمر و تاثیر روش انتخابی بر زیبایی لبخند درنظر گرفته شود. ایمپلنت دندانی قطعه ای از فلز تیتانیوم است که اغلب به شکل ریشه دندان می­باشد و داخل استخوان فک قرار داده می­شود. مثلا میخواد بگه بلد نیست امپول بی حسی بزنه اون وقت یکی دیگه میره میگه اونقد دندونم رو بی حسی زد که تا فردا صبح تمام فک و صورتم بی حس بود! به طور معمول، درمانهای ایمپلنت توسط دو متخصص یعنی متخصص لثه و فک و ایمپلنتولوژیست انجام میشود این مسئله باعث میشود تا دوام ایمپلنتها و سلامت لثه بیشتر شود و بیمار در معرض مشکلات کمتری قرار بگیرد.

روکش های تمام رزین در مقایسه با دیگر انواع روکش، از قیمت پایین تری برخوردارند و نسبت به روکش­های سرامیکی- فلزی از استحکام کمتری برخوردارند. چون آخرین دندان از هر ردیف را تشکیل می دهد و نیاز به دندانپزشک با تجربه است تا بتواند در سریع ترین زمین ممکن این دندان را تخلیه نماید.

ایندکسر