1 علل پوسیدگی دندان چیست؟

اگر دندان شیری کودک قبل از رویش دندان دائمی کشیده شود، دندان های کناری آن از محل صحیح خود حرکت کرده و فضای خالی که به خاطر کشیده شدن دندان ایجاد شده است را پر می کنند. اگر بیمار دچار بیماری های دهان و دندان باشد، می بایست قبل از ارتودنسی ثابت، آنها را درمان کند که خود این امر نیز شامل هزینه های جداگانه ای خواهد بود. ترمیم دندان می تواند این مشکلات را برطرف کند . هر فرد واکنش متفاوتی به مواد مختلف نشان می دهد. شکل- پر کردن دندان با کامپوزیت (تصویر سمت چپ پیش از درمان و تصویر سمت راست پس از درمان را نشان میدهد).

کودک شما پس از کشیدن دندان، تا مدتی به محدودیتهای دچار خواهد بود. بنا به دلایل گفته شده، پس از اتمام درمان ریشه باید دندان تقویت شود تا خطر شکستگی (حتی در اثر وارد آمدن نیروی معمولی فک) برطرف شود. گاهی بخاطر شلوغی باید دندانی کشیده شود و یا درگروهی از بیماران نیاز به جراحی فک است .

برخی از بیمه ها تمام و یا قسمتی از هزینه درمان را پوشش می دهند. در مطب دکتر جمیلیان متخصص ارتودنسی جهت رفاه حال بیماران و مراجعین محترم پرداخت هزینه ارتودنسی از طریق ارز مجازی ارائه می گردد. ارز مجازی روشی جدید برای پرداخت و دریافت الکترونیکی ارز می باشد که در سال های جدید بسیاری از شرکت ها سازمان ها و ارگان ها در سراسر دنیا از این روش جهت بالا رفتن سرعت جابه جایی ارز و راحتی حال مراجعین خود از این روش جابه جایی پول که تنها با استفاده از اپلیکیشن های مربوط به ارز مجازی که بر روی دستگاه های کاربران نصب می شود استفاده می کنند.

مراجعین عزیز با در اختیار داشتن اپلیکیشن مربوطه و کد زیر می توانند به راحتی هزینه های مربوط به ارتودنسی خود را ترمیم فاصله دندان با کامپوزیت پرداخت نمایند. علاوه بر این، قدرت انعطاف پذیری لایه عاج دندان که در زیر مینا قرار دارد، بر اثر استفاده از مواد شیمیایی مختلف که در حین بازسازی و ضد عفونی کردن مجرای ریشه استفاده میشود، کاهش یافته ترمیم غیرمستقیم دندان است. امکان بر هم خوردن این شرایط ایده آل وجود دارد و متاسفانه در ترمیم کامپوزیت هر گونه تغییر و تخطی از این موارد در نتیجه نهایی کار تاثیر به سزایی دارد و عواقبی مانند افتادن ترمیم یا ایجاد پوسیدگی زیر ترمیم و ایجاد مشکلات بعدی خواهد شد.

ایندکسر