آموزش تعمیرات موبایل – دوره آموزش تعمیر موبایل + مدرک فنی – فن آموزان

سرعت گردش حوزه دوار را “دور سنکرون” می گویند و آن را با Ns نشان می دهند که اندازه آن بر اساس فرمول زیر به دست می آید. علت آن نیز گستردگی زمینه های کاری این شغل در حوزه های مختلف فنی است. در این مرحله از سیم پیچی موتور تکفاز باید کلافها را با آموزش سیم پیچی ترانس های ولتاژ نخ ببنیدید. اگر موتوری، بر اثر عواملی چون گیرپاژ و یا نوسانات برق، دچار سوختگی سیم پیچی شود، نیاز به سیم پیچی مجدد خواهد داشت. برای پنجمین گروه كلاف نیز شیارهای (14-13) و (20-19) و برای ششمین گروه كلاف تمام شیارهای استاتور مانند شكل b پر شده و باید پس از آن كلافها را سربندی نمود در هنگام سیم پیچی موتور نیز باید به همین ترتیب كه ذكر شد كلافها را در داخل شیارهای استاتور قرارداد همان طوری كه در شكل b دیده می شود سه گروه كلاف اول در اندازه كوچك و سه گروه كلاف دوم با بازوی بزرگتر ترسیم شده اند در سیم پیچی موتورهای كوچك از سیم های لاكی با مقطع گرد و قطر كم استفاده می شود بهتر است كه گروه كلافها نیز در دو اندازه كوچك و بزرگ پیچیده شوند و اگر این گروه كلافها در یك اندازه پیچیده شوند مشكلی پیش نخواهد آمد و در ماشینهای بزرگ كه در آنها بجای سیمهای با مقطع گرد از شمشهای دی استفاده می شود گروه كلافها شکل متفاوتی خواهد داشت و چون بر خلاف سیمهای گرد و با قطع كم نمی توان این تسمه ها را به سادگی به فرم دلخواه در آورده لذا از قبل در خارج از ماشین آنها را فرم داده و سپس در داخل شیارها قرار می دهند، در سیم پیچی نوع زنجیری نیز اگر از هادی تسمه ای استفاده شود باید قبلا تسمه ها را در خارج ماشین فرم داده و سپس در داخل شیارها جای داد.

علاوه بر اینها تعداد شیارهای اصلی عدد دیگری نیز می تواند باشد اما در هر صورت تعداد شیارها باید طوری انتخاب شود كه تقسیم بندی گروه كلافها در پیرامون استاتور و در داخل شیارها به صورت متقارن امكان پذیر بوده و تعداد قطبهای لازم ایجاد شده و راه اندازی نیز بخوبی انجام پذیرد. در این حالت شیارهای 3 و 8 و 13 و 18 و 23 و 28 با گام سیم پیچ و در بین گروه كلافهای اصلی یك شیار خالی خواهد ماند كه باید توسط سیم پیچ راه انداز پر شود. 24 باشد دیاگرام گسترده كامل آن را طوری رسم كنید كه در شیارهای دو طبقه یك بازو از كلاف اصلی و یك باز و از كلاف راه انداز واقع شود. فصل هفتم و هشتم نحوه راه اندازی موتورهای سه فاز و نحوه تشخیص سرکلاف ها وسربندی را بیان می کند.فصل دهم به نحوه بازپیچی و تغییر اتصالات موتورهای سه فاز می پردازد. اما سیم پیچی آرمیچرها در در گروه حلقوی و موجی طبقه بندی می شود که تفاوت آن ها به دلیل نحوه اتصال سر کلاف ها به تیغه ی کلکتور است و هر کدام نیز باز شامل دو دسته ی ساده و مرکب هستند. برخی از آرمیچرها مانند آرمیچر دو قطب نمی توانند به صورت موجی سیم پیچی شوند و باید سیم پیچی آن ها به صورت حلقوی صورت پذیرد.

سیم بندی در هم (حلقوی) نحوه ی بالانس پیچیدن آرمیچر; سیم بندی موجی; فرمت فایل : PDF; حجم فایل : ۷۶۶ کیلو بایت; تعداد صفحه : ۲۱ صفحه. آموزش سیم پیچی فقط بصورت عملی آن هم بصورت تجربی امکان پذیر است. شما نحوه سیم پیچی انواع موتورهای الکتریکی و آرمیچر را در دو مبحث تک فاز و سه فاز آموزش میبینند.آیا کسی که هیچ شناختی از سیم پیچی ندارد هم می تواند در این دوره آموزشی شرکت کند؟ پس از پایان دوره سیم پیچی نیز این مرکز آموزشی به کارآموزان مدرک معتبر ارائه داده و با پشتیبانی نامحدود و مشاوره های بازار یابی به آنها برای ورود به بازار کار و موفقیت کمک می کند. از آنجایی که آموزشگاه زیر نظر سازمان فنی حرفه ای بوده بعد از پایان دوره به کارآموزان مدرک معتبر داده می شود.آیا آموزشگاه برای کارآموزانی که از شهرستان ها شرکت میکنند خوابگاه درنظر گرفته است؟ تا زمانی که خود کارآموزان از لحاظ فنی و تئوری به حد قابل قبول رسیده باشندآیا مدرک معتبر است؟ پس از این مرحله باید سر های کلاف را را به کلکتور متصل نمود و سر سیم ها را به آن لحیم نمود و به آزمایش پرداخت. موتورهای الکتریکی که با جریان مستقیم انرژی الکتریکی را به انرژی مکانیکی تبدیل می کنند همگی دارای آرمیچر می باشند و تعمیر و بازپیچی سیم بندی این آرمیچرها در اصطلاح رایج سیم پیچی آن ها خوانده میشود و آرمیچرها در انواع مختلفی طبقه بندی میشوند و برای تعمیر و بازپیچی آن ها باید با این انواع و نحوهی سیم پیچی هرکدام به طور کامل آشنا بود.

اشاره کرد. برای مشاهده تمام دوره ها می توانید از صفحه اصلی سایت آموزشگاه برق و الکترونیک دیدن فرمایید. ضمنا اگر نیاز بود باید با ماشین تراش کلکتور تراشیده شود و سیم پیچ ها شارلاک زده و پخته شوند. فصل پنجم: ماشین های انیورسال. کتاب فوق شامل 13 فصل است. فصل سیزدهم انواع آزمایش های مورد نیاز پس از بازپیچی و نحوه عیب یابی را بیانی بسیار ساده و روان و صددرصد عملی توضیح می دهد.بخشی از کتاب حاضر ترجمه فصل 6 از کتاب repair3th ed نوشته رابرت روزنبرگ است. کتاب تعمیر و بازپیچی آرمیچرهای جریان مستقیم نوشته ی رابرت روزنبرگ و ترجمه ی حمدرضا خلوصی است که به تشریح در آن به آموزش سیم پیچی آرمیچر، عیب یابی، تعمیر و بازپیچی آن ها به صورت جامع و کامل پرداخته است. در دسترس بودن پیچ در پیچ ها یا پیچ های مختلف چیزی است که به علاقه مندان RC اجازه می دهد تا بهترین موارد را برای کاربرد خود انتخاب کنند. مشکلاتی نظیر فراموشی رمز و پسورد گوشی تلفن همراه که مشکلی به ظاهر ساده ولی دردسرساز است یا مشکلاتی نظیر نحوه نصب و استفاده از اپلیکیشن ها در تلفن گوشی های اپل با سیستم عامل ios .

ایندکسر