راهنمای خرید محافظ برق (نکات مهم پیش از خرید)

همانطور که می دانید یکی از دلایل سوختن وسایل برقی نوسان ناگهانی برق است، بهترین راه برای جلوگیری از آسیب دیدن وسایل برقی خانگی در نوسانات ناگهانی استفاده از حفاظ برقی است. اما آیا می توان از محافظ برق روی تمام وسایل الکترونیکی استفاده کرد؟ نه، پاسخ اشتباه است.

انواع مختلفی از محافظ برق یا محافظ برق وجود دارد که بسته به میزان مصرف برق دستگاه مورد نظر خود می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید. اگر قصد خرید محافظ برقی را دارید، اما اطلاعات کافی در مورد این دستگاه ندارید، توصیه می کنم این مقاله را با دقت مطالعه کنید. برای آشنایی با انواع محافظ برق و نکات مهمی که در هنگام خرید محافظ برق باید در نظر بگیرید.

محافظ ولتاژ یا محافظ الکترونیکی وسیله ای است که با افت و افزایش ناگهانی برق با استفاده از یک برد پاور و چندین رله برق را قطع می کند و از آسیب دیدن دستگاه متصل به آن جلوگیری می کند. همچنین با قطع برق با کمی تاخیر برق را به دستگاه وصل می کند، زیرا در هنگام وصل برق مقداری زمان نیاز است تا صدا به مقدار ثابتی برسد. در واقع یک تعریف کامل از دستگاهی است که از دستگاه های الکترونیکی متصل در برابر نوسانات ولتاژ محافظت می کند.

با توجه به افزایش روزانه قیمت تمام شده وسایل الکترونیکی، نیاز به یک وسیله محافظ مهم و ضروری است. هنگامی که برق خاموش و روشن می شود، زمان می برد تا ولتاژ به یک مقدار ثابت برسد، این زمانی است که دامنه نوسان برق به حداکثر مقدار خود می رسد، این زمانی است که دستگاه شما آسیب می بیند، بهترین راه برای استفاده از این محافظ الکتریکی است که از آسیب دیدن دستگاه شما با ایجاد تداخل برای چند دقیقه جلوگیری می کند.

انواع محافظ ولتاژ با توجه به نوع استفاده:

بهترین محافظ ولتاژ

محافظ یخچال و فریزر

یخچال دارای دو قسمت الکتریکی مهم تابلو برق و کمپرسور می باشد. هر دو جزء بسیار حساس هستند. نوسانات برق ممکن است به برد مدار آسیب نرساند، اما به دلیل ساختار حساس تر کمپرسور ممکن است به آن آسیب برساند.

نوسانات ولتاژ ورودی کمپرسور باعث سوختن آن می شود و معمولاً تعمیر نمی شود و باید با قطعه جدید تعویض شود. کمپرسورها تجهیزات گران قیمتی هستند.

بنابراین قبل از اینکه مجبور به تعمیر یا تعویض قطعات الکتریکی و کمپرسور یخچال شوید، یک محافظ برق بخرید تا خطر آسیب را به میزان قابل توجهی کاهش دهید.

خرید محافظ یخچال ساید بای ساید برقی اهمیت بیشتری دارد زیرا کمپرسور حساسیت بیشتری دارد. محافظ یخچال باید حداقل برق 2450 ولت آمپر داشته باشد.

محافظ کولر گازی

کولر گازی و اسپلیت باید برای تولید گرما و سرما روشن شود، زیرا در طول روز به مدت طولانی روشن هستند و ساختار حساسی دارند که برای آن باید از محافظ ولتاژ استفاده شود. محافظ کولر گازی باید حداقل 6500 ولت آمپر برق داشته باشد.

محافظ تلویزیون

دستگاه‌های صوتی و تصویری مانند تلویزیون، رایانه، لپ تاپ و ساندبار در خانه مستقیماً به یک پریز برق متصل می‌شوند. البته علاوه بر قطع برق، امواج آنتن یا کابل نیز وارد این دستگاه ها می شود و در خطر سوختگی قرار می گیرد. محافظ صوتی و تصویری بهتر است بیش از 4 خانه داشته باشد و توان آن معادل 2450 ولت آمپر است.

این نوع حفاظ بر روی برق ورودی منزل زیر کنتور نصب می شود و تمامی قسمت های خانه را پوشش می دهد که از مزایای حفاظ زیر کنتور می توان برای محافظت از آن نام برد. برق کل خانه به خصوص با خرید این وسیله می توانید از تمام وسایل منزل محافظت کنید.

فیوزهای 30 و 35 آمپر کولرگازی

این مدل شباهت زیادی به فیوز زیر پیشخوان دارد، چون کولر گازی آمپر بیشتری مصرف می کند، پیشنهاد می شود فیوز جداگانه ای برای کولرگازی پیدا کنید. خانه

محافظ یخچال و فریزر

مانند هر وسیله الکترونیکی دیگری، یخچال و فریزر نیاز به حفاظت الکتریکی دارند، در واقع شما اغلب دو یخچال فریزر دارید، یکی برای یخچال و یکی برای یخچال که می توانید یک دستگاه خریداری کنید. همه چيز. از آن استفاده کنید.

محافظ تلویزیون و کامپیوتر

این دستگاه ها نسبت به محافظ های سنتی ارزان تر هستند، زیرا مصرف بسیار کمی دارند، بنابراین لازم نیست هزینه زیادی برای خرید تلویزیون LED و محافظ کامپیوتر صرف کنید. این نوع حفاظت را می توان برای سایر وسایل الکترونیکی که قیمت کمتری دارند نیز استفاده کرد.

دستگاه ایمنی یک مادر برد دارد که با آی سی برنامه ریزی می شود مثلا طبق برنامه وقتی ولتاژ زیر 170 ولت بود دستور قطع برق رله را می داد و وقتی ولتاژ بالاتر بود. 250 ولت. ، دستور قطع برق برای ارسال به رله. همچنین وقتی برق شهر برای دقایقی قطع و وصل می شود، مقدار با تاخیر به آی سی داده می شود، دستگاه مانند یک ربات عمل می کند و طبق دستوراتی که از قبل به آن داده شده است عمل می کند. به آرامی

نکات مهم هنگام خرید محافظ برق:

انواع محافظ ولتاژ

هزینه محافظ برق

ابتدا بدانید که برای خرید یک دستگاه محافظ چقدر هزینه خواهید پرداخت، زمانی که بدانید چقدر بودجه برای خرید محافظ دارید، چندین نوع از لیست شما حذف می شود.

درجه آمپر

قبل از خرید فیوز، مطمئن شوید که به درجه آمپر دستگاهی که قرار است فیوز را تهیه کنید توجه کنید، اگر فیوز کم آمپر برای یک دستگاه سنگین خریداری می کنید، مطمئن شوید که فقط این نیست. نه تنها از دستگاه شما محافظت می کند، بلکه به دستگاه شما آسیب جدی وارد می کند گاهی اوقات به دلیل ذوب شدن محافظ، احتمال آتش سوزی افزایش می یابد.

نوع حفاظ

اگر نمی دانید چگونه با توجه به قدرت و قدرت دستگاه خود حفاظ مورد نظر خود را برای دستگاه خود انتخاب کنید، آزاد هستید، می توانید برای هر دستگاهی مثلا یک یخچال، همان حفاظ را خریداری کنید. سکیوریتی یک یخچال، محافظ کولر، محافظ تلویزیون، محافظ کامپیوتر و… می باشد.

پس از فروش کار

توجه داشته باشید که اکثر سازندگان لوازم ایمنی برقی دستگاه خود را گارانتی می کنند، این گارانتی از یک سال تا دو سال می باشد که بسته به برند شرکت ممکن است متفاوت باشد. اطمینان حاصل کنید که شرکتی که کیفیت محصول خود را تضمین نمی کند، آن را تضمین نمی کند، زیرا باید هزینه کند.

از فروشگاه مطمئن خرید کنید

همیشه سعی کنید از یک فروشگاه مطمئن خرید کنید، یک فروشگاه مطمئن اعتبار خود را فدای سود کوتاه مدت نمی کند، بنابراین اگر کالای اصلی و با کیفیت می خواهید همیشه از فروشگاه معتبر خرید کنید.

زمان تاخیر

به زمان تاخیر دستگاه توجه کنید، می تواند از چند ثانیه تا 3 یا 10 دقیقه باشد، اگر نمی خواهید پس از وصل شدن برق مدت زیادی منتظر بمانید، بهتر است مدل های کوتاه را خریداری کنید. تاخیر، حتی در برخی مدل ها این زمان تاخیر قابل تغییر است و کاربر.

تعداد خروجی

تعداد خروجی های دستگاه توجه کنید، اگر می خواهید از چندین وسیله الکترونیکی محافظت کنید بهتر است به سراغ مدل های چند خروجی بروید، بله با توجه به تعداد دستگاه های متصل و میزان برق. برای محافظت از خروجی

بهترین محافظ برق کدام است؟

دیدگاهتان را بنویسید