آیا با مبل بادی مشکل دارید؟ بیا حرف بزنیم

سرسرای بالا سنتاً جهت ملکه و همراهانش در نظر گرفته شده بود. تزیینات موزاییک در ورودی امپراتور بر روی غشای این

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

سرسرای بالا سنتاً جهت ملکه و همراهانش در نظر گرفته شده بود. تزیینات موزاییک در ورودی امپراتور بر روی غشای این در که مخصوص ورود و خروج امپراتور بود نصب شده بودند. این موزائیک که همچنین بر روی دیوارهای شرقی سالن جنوبی ترسیم شدهاند به سال ۱۱۲۲ بازمیگردد. دَر مرمر درون ایا صوفیا در بخش جنوبی گالری قرار دارد. بهترین موزاییکهای حفظ شده در بخش جنوبی گالری قرار دارند. مزیت بعدی وجود دو حالت باد شده و خالی از باد مبلهای شرکت اینتکس و بست وی است، مبلهای بادی در حالی که باد آنها خالی شده باشد میتوانند در کوله پشتی قرار گیرند و مدلهای کوچکتر آنها تا 10 عدد نیز قابل قرار گیری در کوله پشتی میباشند، پس از صرف زمان کوتاهی میتوانید همه مبلها را باد کرده و استفاده کنید. فرزندش عیسی مسیح بر روی پاهای مریم قرار گرفته و در حال اهداء بخشودگی در حالی است که خطبهای در دست دارد. علاوه بر جنس بدنه محصولات بادی، تولید کنندگان برای راحتی بیشتر خریداران خود از یکسری رویه های مختلف نیز بر روی محصولاتشان استفاده می کنند. این شامل موزاییکهای طلا در ایا صوفیا نیز بود. ​This post h as  be en c reated  by G SA Content Gen᠎erat or DEMO!

دروازه سلطنتی ورودی اصلی بین حیاط خارجی و سالن داخلی کلیسا بود. این سومین قطعه قرار گرفته در بخش سلطنتی سالن طبقه دوم میباشد. مبل و کاناپههای بادی دارای کاربردهای درمانی نیز هستند که بسته به نظر پزشک میتواند مورد استفاده قرار بگیرد. این گروه صنعتی بزرگ که به تولید انواع محصولات غذایی و شویندهها شهرت دارد، به تولید شویندههای فرش و مبلمان نیز در سطح گسترده میپردازد. همچنین تعدادی دکور تلویحی (مجازی) مثل مداحی پال (Paul) نیز را میتوان دید. افراد تاریخی در ارتباط با کلیسا مثل مو سفیدهای ایگناتیس (Ignatius) و مناظری از انجیل به گالری اضافه گردیدند… در کنار موزائیکهای تزئینی و تزئیناتهای مجازی و بادی در طی نیمه دوم قرن نهم مثل تصوری از مسیح در گنبد مرکزی روحانیون و مقدسین ارتدکس، پیامبران و پدران کلیسا. برخی دیگر از مبلهای بادی دارای بدنهای از جنس مخمل جیر هستند که ضد تعریق بوده و بنابراین شما میتوانید مدت زمان بیشتری از آنها استفاده کنید بدون اینکه این مبلها عرق کنند. ساختمان کنونی دارای مجموعاً ۴ قطعه از این تصاویر است که ۲ تا از آنها نقاشی مجدد هستند که برادران فوساتی آنها را انجام دادند چرا که تصاویر قبلی کاملاً محو گردیده بودند. در سالهای ۴۹ - ۱۸۴۷ دو برادر سوییسی به نام گاسپار (Gaspare) و جوزپه (Goiuseppe) فوساتی (fossati) شروع به بازسازی مسجد کردند.

در آن زمان عبد المجید اول به آنها اجازه داد تا پروندهای از تمامی موزاییکهای تزیینی که پیدا میکردند درست کنند، کار دو برادر مهندس شامل بازسازی موزاییکها نمیشد و در نتیجه پس از پیدا کردن آنها و ثبت موجودیت، کیفیت و شکل آن دوباره بر روی آن گچ میگرفتند. مدارکی که برادران فوساتی از تزیینات موزاییکها ثبت نمودند هماکنون تنها شواهد موجود از تصاویر روی موزاییک هاست که تاریخ دانان معتقدند در زلزله سال ۱۸۹۴ نابود شدند. برادران فوساتی در حین بازسازیهای خود در سال ۱۸۴۹ آن را کشف نمودند. سرسرای بالا که به صورت نعل اسب طراحی گردیده سالن کلیسا و محراب را در برمیگیرد. اکثر تصاویر گمشده بعداً در دو غشاء ساختمان پیدا شدند. البته، ما هنوز میتوانیم دو فرشته، جبرییل (Gabrial) و میکاییل (Michael) بر روی پشت و بغل سکوی خطابه کلیسا ببینیم. ابتدا در زمان فرمانروائی جاستینیان، تزئینات داخلی ایا صوفیا شامل طراحی با تخته سنگهای مرمر روی دیوارها و موزائیک بر روی منحنیهای هلال طاق بود.

کوزه مرمر موجود در ایا صوفیا در زمان سلطنت مراد سوم از یونان باستان به آنجا آورده شد. طراحی براستی منحصربهفرد ایا صوفیا نشانگر سازهای بسیار پیشرفته و پروژه بلند همت و منحصربهفرد در عهد عتیق است. لژ مخصوص ملکه در مرکز سرسرای بالای ایا صوفیا قرار دارد. در هر طرف شانههای عیسی مسیح یک مدالیون قرار دارد، مدالیون طرف شانه چپ فرشته گابریل (بنیانگذار کلیسا) قرار دارد و در سمت راست مادر عیسی مسیح مریم عذرا جای گرفتهاست. درست چپ مریم عذرا امپراتور کنستانتین با لباس مهمانی ایستاده و در حال اهداء مدل شهر به مریم است. مادر مریم عذرا بر روی صندلی سلطنتی ای که پشت ندارد نشستهاست. این شامل موزائیک با طرح عیسی مسیح در گنبد، موزاییکی که روی «در ورودی بینوایان» (این در مخصوص ورود افراد فقیر و بینوایان بودهاست) نصب گردیده بودند. مبل بادی یک نفره و دو نفره اینتکس در مدل های 4 نفره راحتی طبی مخصوص بزرگسالان و کودکان در شرکت اینتکس تولید میشوند و در نمایندگی رسمی اینتکس در ایران و تهران با قیمت نمایندگی خرید و فروش میشوند . این محصولات با طراحی های مختلف بدنه و رنگ و همچنین در ابعاد متفاوت، موجود هستند.