کالیفرنیا است که مقابله با آن زشت نژادپرستانه گذشته است. اما چگونه ما بهترین آن را انجام دهید ؟

جولی Tumamait-Stenslie scoffs زمانی که او می شنود مدافعان پدر Junipero Serra مجسمه در شهرستان ونتورا می گویند

توسط MORVARIDEASIA در 21 تیر 1399

جولی Tumamait-Stenslie scoffs زمانی که او می شنود مدافعان پدر Junipero Serra مجسمه در شهرستان ونتورا می گویند آن را از افتخارات شهرستان بنیانگذار.

او قبیله ای از صندلی های Barbareño/Ventureño گروه از ماموریت سرخپوستان (Chumash) که اجداد زندگی برای نسل های در جزایر کانال کردن سانتا باربارا-ونتورا ساحل.

"وجود دارد شهرستانها در این زمین برای هزاران و هزاران سال با اجتماعی و سیاسی و مذهبی و آداب و رسوم" Tumamait-Stenslie می گوید. "امروز شما رانندگی در ما مسیر ما شبکه های تجاری. ما شده ایم در شهرستان ونتورا برای هزاران سال."

و هنگامی که سررا مدافعان می گویند قرن 18 راهب صومعه فرانسیسکن که تاسیس کالیفرنیا ماموریت سیستم در طول اسپانیایی قانون حفاظت و مراقبت مردم بومی او در پاسخ:

تبلیغات

"او که چون ما رایگان کار نیروی کار برده برای ماموریت. البته او برای محافظت از ما. چه چیز دیگری می توانست انجام دهد ؟ بیرون رفتن و در واقع کسی پرداخت به انجام این کار? او تا به حال رایگان کار برده است."

آمریکایی های بومی است که سعی در فرار از ماموریت بودند ردیابی و اغلب مورد ضرب و شتم. بسیاری از درگذشت گسترش بیماری توسط مهاجمان.

"نود درصد از مردم ما رفته بودند در پایان ماموریت دوره" قبیله ای صندلی می گوید. "آنها کشته شده اند."

مورخان اساسا موافق با تصویر از ماموریت زندگی سرخپوستان.

تبلیغات

اواخر کوین استار, دولت کتابدار و استاد که تولید چندین جلد در کالیفرنیا تاریخ در کتاب خود نوشت "کالیفرنیا" که ماموریت سیستم "خشونت نفوذ به فرهنگ و حقوق بشر مردم بومی....

"آنها مجبور بودن از سرزمین آنها به ارمغان آورد به ماموریت سیستم — اغلب در برابر خود خواهد شد و درمان به عنوان کودکان.... به عنوان کودکان می تواند آنها را مورد ضرب و شتم زمانی که آنها ثابت سرکش و یا فرار از این ماموریت به عنوان آنها اغلب انجام شد دوباره....

"بسیاری از ... درگذشت شوک در جابه جایی و یا از بیماری است. بهره برداری جنسی از زنان بومی آمریکا توسط سربازان اسپانیایی و سایر مردان در مستعمره بود به خصوص ویرانگر به عنوان یک ماده در هر دو شخصی و نقض و بیماری های مقاربتی."

اما خیلی بیشتر به سرزنش برای نسل کشی سرخپوستان کالیفرنیا از سرا, اسپانیایی سربازان و یا کریستف کلمب که شروع به نابودی بومیان آمریکا در سال 1492.

تبلیغات

در سال 1851 کالیفرنیا اولین انتخاب فرماندار, پیتر برنت اعلام کرد در دولت خود از دولت آدرس: "این یک جنگ از مرگ ادامه خواهد داد برپا بین دو نژاد تا هند مسابقه منقرض می شود باید انتظار می رود."

در 1850s دولت قوه مقننه اختصاص $1.29 میلیون به راه انداختن جنگ علیه شبه نظامیان بومی آمریکایی است. برخی از این پول پرداخت مورد استفاده قرار گرفت نعمت برای بدن — 25 سنت در هر سر تا به 5 دلار برای یک سر است.

کالیفرنیا بومی جمعیت بیش از 200 ، 000 در سال 1800 اما میزان به حدود 15000 سال 1900.

"آن را به نام نسل کشی" رژیم صهیونیستی. گاوین Newsom گفت: سال گذشته در یک مراسم با رهبران قبیله ای به عنوان او به طور رسمی عذرخواهی کرد برای دولت است. "هیچ راه دیگری برای توصیف آن و این راهی است که در آن نیاز به توضیح داده شده در کتاب های تاریخ."

تبلیغات

کالیفرنیا سرخپوستان همیشه مشروع شکایت علیه سررا اما صدای آنها در آنجا ماند نسبتا خاموش تا زمانی که فرانسیس افزایش کاذب به تقدس در سال 2015. سپس خرابکاری و سرنگونی مجسمه آغاز شد.

زمانی که کشتن جورج فلوید یک مرد سیاه پوست توسط یک پلیس مینیاپولیس مجموعه ای فعال در سراسر کشور "Black Lives Matter" تظاهرات علیه نژادپرستی آن را شعلهور خشم بیش از بدرفتاری مادری آمریکایی است.

بومی فعالان پاره کردن سرا مجسمه پدر سرا پارک در مرکز شهر لس آنجلس است. معترضان در سان فرانسیسکو سرنگون یک سرا مجسمه در پارک گلدن گیت. آخر هفته گذشته تظاهرکنندگان لغو سرا مجسمه در ساکرامنتو را کاپیتول پارک.

و در ونتورا در تلاش برای محافظت از جامعه سیرا مجسمه از اسپری رنگ و یا پاره پاره کردن یک ائتلاف اعلام کرد قصد خود را برای حذف این بنای تاریخی از آن برجسته تپه محل در مقابل شهرستان سالن مشرف به مرکز شهر.

تبلیغات

Tumamait-Stenslie زندگی می کند که در اوهای می گوید: این مجسمه نماد "گرفتن دور از ما معیشت ما دین ما زمین — نسل کشی است که ما را برای همیشه تغییر."

"مردم می گویند رایت کردن مجسمه" او ادامه می دهد "اما این چیزی است که ما می خواهیم. ما نمی خواهیم آن را تخریب. ما فقط می خواهید آن را حذف از یک محل عمومی."

او ونتورا شهردار مت LaVere و پدر تام Elewaut از ماموریت در نزدیکی San Buenaventura, می خواهم آن را به توان به این ماموریت که سررا تاسیس شد.

"قبیله کلیسا و شهر را به حال مثبت بحث و ما خواسته ایم بقیه جامعه به صحبت کردن و صدای خود را به نظر" LaVere می گوید. "شما رو شامل جامعه در تصمیم گیری های شبیه به این."

تبلیغات

شنیدن این که فرماندار و قانونی رهبران. بر خلاف شما ونتورا است انجام آن را در یک جامع تر در راه است.

در معرض عموم توسط Newsom, دولت, مجلس سنا, رهبر, Toni اتکینز (D-سن دیگو) مونتاژ سخنران آنتونی رندن (D-لکوود) و مجمع قوانین رئیس کمیته کن کولی (D-Rancho Cordova) با صدور بیانیه ای کوتاه اعلام کرد که یک 137-سال-مجسمه قدیمی از کلمبوس و ملکه ایزابلا می توان از آن محور موقعیت در کنگره برجک.

هیچ بحث عمومی توسط قانون گذاران اجازه دهید به تنهایی ،

"کریستف کلمب است که عمیقا پلاریزه تاریخی شکل داده مرگبار تاثیر ورود خود را در این نیمکره تا به حال در بومی جمعیت کردند." "ادامه حضور این مجسمه در کالیفرنیا کنگره ... است که به طور کامل از محل امروز. آن حذف خواهد شد."

تبلیغات

چند سناتور دموکرات اعتراض کردند.

"اگر مجسمه یک مشکل است چرا ما نمی توانیم یک مکالمه در مورد آن ؟" می پرسد سنا مذاکرات پارلمانی رئیس برایان جونز از سانتی. "باید وجود داشته باشد یک فرایند تصمیم گیری این چیزها."

وجود دارد. ونتورا است که با استفاده از آن. یک بحث عمومی از بین بردن چنین یادبود همچنین ممکن است اجازه می دهد برای آموزش و پرورش در مورد زشت تاریخ است که هنوز هم بسیاری از همین حالا به طور کامل درک.

"خانواده من آورده بود به سان فرناندو ماموریت در سال 1799," Tataviam/Chumash سالمند آلن سالازار گفت: من همکار کارولینای A. میراندا زمانی که او و دیگران کشیده پایین سرا مجسمه در الورا خیابان. "هنگامی که من صحبت کردن در مورد مردم بومی که از فرهنگ و زبان خود را و آنها زندگی و کار می کردند مانند بردگان در ماموریت های — من صحبت کردن در مورد من great-great-great-great-پدربزرگ و مادربزرگ."

تبلیغات

بسیاری از ما با کل این موضوع است. برای همه ترور و بدبختی سرا و کلمبوس آورده آنها غیر قابل انکار چهره های مهم در تاریخ بشر است. یک چیز روشن است: جامعه در حال حاضر reappraising خود را میراث با روشن تر و ما را دوست ندارند و آنچه ما می بینیم.

Ishi, the last known member of the Yahi tribe

Ishi گذشته شناخته شده عضو Yahi قبیله

(UC Berkeley)

در اینجا این است که یکی از راه های تجلیل کالیفرنیا تاریخ: مکان خود افتخار باید گرفته شود مهم سرخپوستان کالیفرنیا. من نامزدی: Ishi از Yahi قبیله اعتقاد بر این بود که آخرین یا یکی از آخرین بازمانده بومیان آمریکایی برای خروج از کالیفرنیا ،

این بار گزارش شده Yahi "شد و عملا نابود در یک سری از قتل عام شرح داده شده توسط انسان شناسان به عنوان شدیدترین و بیشترین سازش مقاومت در ملاقات با سرخپوستان در سواحل غرب است." در سال 1911 Ishi آمد از آن فرض کنید او نیز کشته خواهد شد توسط مرد سفید.

تبلیغات

دانشگاه کالیفرنیا, مردم شناسی, موزه و در زمان تحصیل حجر بازمانده کار او به عنوان یک سرایدار و با استفاده از او به عنوان یک موزه جاذبه او به عنوان رنده پیکانها و به شکل کمان. بیشتر گزارش های اخیر سند خود بدرفتاری در برکلی است. درگذشت او در سال 1916 سل.

Ishi باید مجسمه و افتخار در کالیفرنیا کاپیتول.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب