شانس بزرگ San Andreas زلزله افزایش ریجی کرست temblors مطالعه نشان می دهد

یک مطالعه جدید نشان می دهد که در سال گذشته ریجی کرست زلزله افزایش احتمال یک زلزله بزرگ در کالیفرنیا San Andrea

توسط MORVARIDEASIA در 23 تیر 1399

یک مطالعه جدید نشان می دهد که در سال گذشته ریجی کرست زلزله افزایش احتمال یک زلزله بزرگ در کالیفرنیا San Andreas fault.

مطالعه منتشر شده در بولتن Seismological Society of America روز دوشنبه می گوید در حال حاضر وجود دارد 2.3% شانس زلزله 7.5 یا بالاتر در 12 ماه آینده در یک بخش از 160 مایل طولانی Garlock خطا اجرا می شود که در امتداد لبه شمالی صحرای موهاوی.

که احتمال افزایش به نوبه خود می تواند وجود داشته باشد 1.15% احتمال یک زلزله بزرگ در San Andreas fault در سال آینده.

احتمال آن ممکن است کوچک به نظر می رسد. اما آنها توجهی پرش از چه شانس بودند قبل از سال گذشته ریجی کرست, کالیفرنیا., زمین لرزه که در فاصله حدود 125 مایل در شمال شرقی مرکز شهر L. A.

تبلیغات

شانس معنی بزرگی زلزله در Garlock گسل است که در حال حاضر محاسبه می شود 100 برابر بیشتر احتمال افزایش از 0.023 درصد در سال آینده به 2.3%.

و شانس زیادی زلزله در San Andreas دارای تقریبا سه برابر 0.35% در سال آینده به 1.15% گفت: راس استین coauthor از این مطالعه و مدیر عامل Temblor, یک فاجعه مدلسازی شرکت در منطقه خلیج است که ساخته شده رایگان خطرات زلزله نرم افزار برای گوشی های هوشمند است.

The Ridgecrest quakes could trigger a large quake on the Garlock fault, and that could trigger a quake on the San Andreas.

یک سناریو محتمل شامل ریجی کرست, کالیفرنیا., زمین لرزه تحریک زیادی temblor در Garlock گسل که پس از آن باعث یک رویداد لرزه ای در San Andreas. احتمال چنین رویدادی اتفاق می افتد ، یکی دیگر از سناریو محتمل نیست, نقشه برداری شامل پارگی گسل شرقی ریجی کرست لرزه.

(Jon Schleuss / لس آنجلس تایمز)

زلزله شناس لوسی جونز که نقش مهمی در گزارش منتشر شده در دوشنبه, نام مطالعه "ظریف علم" اما افزود که نتایج آن تایید نشده است.

تبلیغات

"این واقعا جالب علم, و من می خواهم راه آنها شده است قادر به افزایش پیچیدگی آنها چگونه خود را انجام مدل سازی. این یک پیشرفت است. اما آن را هنوز ثابت نشده" جونز گفت.

که گفت: جونز گفت که مقامات دولتی در کالیفرنیا باید آماده برای یک سناریو که در آن زلزله رخ می دهد که بلافاصله افزایش خطر بزرگ زلزله در San Andreas fault.

"اگر Garlock اتفاق می افتد بله ما خواهد بود گفت: San Andreas است که در افزایش خطر ابتلا," جونز گفت. "چه چیزی شما را بکنید هنگامی که وجود دارد یک زلزله است که می تواند یک foreshock به San Andreas? شما چه می گویند ؟ چه چیزی شما را انجام دهید؟"

تبلیغات

مطالعه آخرین پیشنهاد یک سناریو محتمل است که در آن تابستان سال گذشته زمین لرزه در بخشی از راه دور از کالیفرنیا ممکن است آغاز یک زنجیره ای از حوادث است که می تواند در نتیجه یک زلزله ویرانگر در San Andreas fault که دیده نمی شده است در جنوب کالیفرنیا در 163 سال است.

در آن نزدیک به San Andreas fault می آید در 35 مایل از مرکز شهر لس آنجلس است.

"در حال حاضر شما می توانید فکر می کنم از ریجی کرست زلزله به عنوان اینکه تا کنون از لس آنجلس ... که آن را تقریبا بی ضرر" گفت: استین, زلزله دانشمند بازنشسته از بررسی زمین شناسی ایالات متحده و استاد کمکی ژئوفیزیک در دانشگاه استنفورد.

"اما مشکل این است که ... این ریجی کرست زلزله آورده Garlock گسل و نزدیک به پارگی. در صورتی که گسل و پارگی آن می شود در حدود 25 مایل از San Andreas — سپس احتمال زیاد است شاید 50/50 شات که این امر بلافاصله پارگی در سن آندریاس" استین گفت. استین coauthor در این مطالعه شینجی Toda از دانشگاه توهوکو در ژاپن است.

تبلیغات

اگر Garlock گسل آیا پارگی نزدیک به San Andreas fault — اما San Andreas را بلافاصله پارگی — لس آنجلس که با چشم انداز داشتن یک استعاری شمشیر از Damocles حلق آویز بیش از آن گردن استین گفت: با چشم انداز L. A. مواجهه با یک خطر بزرگتر از یک San Andreas لرزه در عرض چند سال یا شاید چند دهه.

"در راه اگر گسل پارگی همه در یک بار زندگی ساده تر است. آن را انجام داده" استین گفت. "اما اگر آن را نمی کند — اگر از آن آویزان است و مقدار زیادی از گسل انجام آویزان است که مردم این شهرستان در یک واقعا دشوار است ... موقعیت."

فرضی قدر 7.8 زلزله در San Andreas می تواند بیش از 1800 مرگ و میر آسیب 5,000 جابجایی برخی از 500,000 تا 1 میلیون نفر از خانه های خود و ممانعت منطقه از لحاظ اقتصادی برای یک نسل است. یک زلزله آن قدر تولید 45 برابر بیشتر از سال 1994 قدر 6.7 زلزله نورتریج.

تبلیغات

از بسیاری از گناهان در کالیفرنیا San Andreas است که فوق العاده آماده بود که رها megaquake در طول عمر ما به دلیل آن است که اصلی صفحه تکتونیکی مرز بین اقیانوس آرام و آمریکای شمالی صفحات و به دلیل چگونه سریع گسل تجمع لرزه ای فشار است.

دیگر نگران سناریو جونز قبل ذکر شد یک فرضی قدر 6 زلزله در کالیفرنیا تصویب شمال سان برناردینو. این به خصوص آزار دهنده سناریو چرا که مانند یک زلزله می تواند باعث بزرگ زمین لرزه در سه گسل عمده: سان آندریاس سان جاسینتو و کوکامونگا.

آخرین بار دانشمندان در کالیفرنیا هشدار در مورد افزایش خطر بزرگ زلزله در San Andreas fault, اما, اولیه, ایالت پاسخ بود flatfooted.

در سال 2016 مقامات دولتی نمی صدور بیانیه ای از افزایش تهدید از یک زلزله بزرگ در San Andreas fault تا حدود 39 ساعت پس از اولین مورد زلزله در Salton Sea.

تبلیغات

حتی زمانی که مقامات دولتی در نهایت قرار دادن یک بیانیه آنها درج یک خطا که نادرست عنوان افزایش خطر لرزه ای. آن را تصحیح شد پس از پرس و جو از لس آنجلس تایمز.

این مطالعه منتشر شده در دوشنبه نخستین بار نیست که دانشمندان پیشنهاد کرده اند که ریجی کرست زمین لرزه می تواند اولین دومینو به سقوط است که در نهایت منجر کالیفرنیای جنوبی بخش San Andreas fault به پارگی در راه قابل توجه برای اولین بار پس از سال 1857 که قدر 7.8 زلزله پاره 225 کیلومتر از گسل بین مونتری کانتی و کاجون تصویب در سن برناردینو کانتی.

یک سال پیش بررسی زمین شناسی ایالات متحده — کشور اولیه علم زلزله آژانس — محاسبه شده است که وجود دارد بسیار از راه دور شانس San Andreas می تواند باعث ریجی کرست لرزه.

تبلیغات

و USC استاد علوم زمین, جیمز دولان بیان همان ریجی کرست-به-Garlock-به-San Andreas سناریو در مصاحبه ای با بار سال گذشته است.

این Garlock گسل پارگی به طور متوسط هر از 1300 سال گفت: تیم داوسون ارشد مهندسی زمین شناسی با کالیفرنیا زمین شناسی, اما زمین لرزه رخ می دهد می تواند به عنوان اغلب به عنوان هر چند صد سال و یا خشکسالی در میان لرزه تا زمانی که از 3000 سال است. آخرین زلزله بزرگ در Garlock گسل اتفاق افتاده است و در حدود 500 سال پیش داوسون گفت.

بزرگ زمین لرزه در جنوب San Andreas, گسل همراه انگور بخش بین ایالتی 5 اتفاق می افتد به طور متوسط هر 100 سال اگر چه وجود تنوع گسترده ای در اغلب آنها اتفاق می افتد وجود دارد شده است زمانی که آن را فقط 20 سال بین عمده زمین لرزه و دیگری که وجود دارد فاصله 200 سال بین زمین لرزه های بزرگ.

هر چند آن را به دور از یک شرط بندی مطمئن به Garlock خطا خواهد پارگی در طول عمر ما جنوبی San Andreas است که یک نامزد به احتمال زیاد برای یک زلزله بزرگ در طول عمر ما. "این واقعا سریعترین حرکت گسل در کالیفرنیا" داوسون گفت: San Andreas معنی آن تجمع می یابد فشار به مراتب سریع تر از سایر گسل ها. "همیشه از رفتن به بازی مهم ترین نقش را در خطر زلزله در کالیفرنیا است."

تبلیغات

تاپیک محبوب مفهوم است که زمین لرزه از بین بردن فشار لرزه ای — آنها — اما آنها نیز افزایش فشار لرزه ای در مناطق دیگر.

"زلزله را از بین بردن استرس در گسل است که در آن رخ می دهد. اما تسکین که شما در حال انتقال استرس بر روی چیز دیگری" داوسون گفت. "برای هر عمل وجود دارد یک واکنش است."

دانشمندان — و — به مدت طولانی مجذوب شده است در مورد چشم انداز باعث زمین لرزه. این یک اصلی طرح نقطه در فیلم "سن آندریاس" با بازی دواین جانسون در سال 2015.

تبلیغات

آن را برای یک دلیل خوب.

سال گذشته چهارم جولای ریجی کرست زلزله بزرگی 6.4 temblor, افاضه استرس بیشتری بر روی یک گسل است که در نهایت پاره یک روز بعد باعث قدرتمند تر قدر 7.1 زلزله در جولای 5.

قدرتمند ترین زلزله در کالیفرنیا از آخرین 68 سال بزرگی 7.3 زلزله Landers که آمار کم جمعیت موهاوی در 28 ژوئن 1992 — و قدر 6.3 پس لرزه ساعت بعد نزدیکی خرس بزرگ — اعتقاد بر این بود که به مربوط به جاشوا درخت زلزله بزرگی 6.1 رویداد رخ داده است که دو ماه پیش از آن.

سه نفر از زمین لرزه نگرانی که San Andreas بعدی بود.

تبلیغات

این نظریه در آن زمان بود که جاشوا درخت-Landers-خرس بزرگ توالی لرزه اساسا unclamped یک بخش از San Andreas fault. ساخته شده است که آن را قابل قبول San Andreas fault ممکن است در آینده به پارگی گفت: Ken Hudnut, متخصص ژئو فیزیك با USGS.

اما جنوب San Andreas fault باقی مانده است به عنوان آرام به عنوان آن از 1850s.

به جای بزرگ بعدی زمین لرزه در جنوب کالیفرنیا رخ داده است که در آن چند دانشمندان انتظار داشتند که آنها را به ضربه بزرگی 6.7 زلزله زده نورتریج در سال 1994 و قدر 7.1 هکتور زلزله معدن در سال 1999 بود که در واقع حتی عمیق تر در دور موهاوی.

"چه شده است در واقع اتفاق می افتد در دنیای واقعی کاملا متفاوت از آنچه که ما تصور می شد یک سناریو محتمل در زمان در '92," Hudnut گفت.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب