چه کسی دیگر آرزواست معمایی پشت استخر پیش ساخته را بشناسد؟

از دیگر انواع استخر های پیش ساخته، می توان به استخر های فایبرگلاسی اشاره کرد. از دیگر مزایا آنها می توان به ز

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

از دیگر انواع استخر های پیش ساخته، می توان به استخر های فایبرگلاسی اشاره کرد. از دیگر مزایا آنها می توان به زمان ساخت کوتاه مدت آن اشاره کرد. به جرات می توان گفت که هیچ گونه محدودیتی از بابت اندازه ساخت این نوع استخرها وجود ندارد. با توجه به اینکه زمان ساخت استخر معمولاً برای بهره برداری افراد مشکل ساز است و همچنین نیاز به تخصص ویژه به مسائل فنی و آشنایی به انواع متریال ها و افزودنی های بتن دارد، بنابراین می توان انتظار داشت راه حل جدیدی برای استفاده از منابع آب و نگهداری آب ارائه شود . آب بندی این نوع استخر ها را می توان به دو روش انجام داد . برای ساخت استخر سرپوشیده، علاوه بر هزینه های مربوط به احداث استخر باید هزینه های مربوط به ساخت فضایی که استخر در آن احداث شده است را نیز متحمل شد به همین خاطر استخر سرپوشیده نسبت به استخر روباز هزینه ساخت بیشتری دارد. علاوه بر موارد ذکر شده، استخرهای پیش ساخته را می توان در هر فضایی نصب نمود و اگر بعنوان استخر روکار به کار برده شود، می توان آنها را بدون گودبرداری و ساخت و ساز، در فضاهای بسته، در حیاط منازل و حتی روی پشت بام منازل (با در نظر گرفتن مقاومت ساختمان) به کار برد. This po​st w as done by G᠎SA C​ontent Gen erat or DEMO᠎.

استخر پیش ساخته طرح ساده را هم می توان به صورت توکار و هم به صورت روکار نصب نمود. استخر پیش ساخته فریمی قابل حمل اینتکس با ویژگی های بسیار زیاد بهترین استخر پیش ساخته شرکت اینتکس میباشد که با حجم کم و وزن سبک طراحی شده که به راحتی قابلیت نصب و راه اندازی را داشته باشد . انواع استخر پیش ساخته تولید شده توسط این برند، به علت داشتن یک سری ویژگی های خاص و کلیدی محبوبیت زیادی هم به دست آورده اند. یکی از ویژگی های منحصر به فرد استخر بتنی پیش ساخته بحث آب بندی آن است . استخر آب، آبگیری مصنوعی است که برای شنا، آبتنی، تفریح، سرگرمی و ورزشهای آبی مانند واترپلو و غواصی استفاده میشود. با توجه به اینکه تایل های بتنی در قالبهای بتن ساخته می شود بنابراین اندازه مورد نظر در خصوص تایل ها محدودیتی را برای ساخت این نوع استخر ها به وجود نمی آورد . بسیاری از افراد نیاز به استخر و آب درمانی دارند و این فرصت را ندارند که به مکان های عمومی بروند و یا از نظر جسمانی توانایی راه رفتن را ندارند به همین دلیل گزینه مناسب انواع استخر پیش ساخته فریمی قابل حمل در اندازه های مختلف است تا این افراد بتوانند در منزل از استخر استفاده و آب درمانی کنند .

با توجه به این مزایا، یکی از بهترین گزینه ها برای استخر در باغ است. این در حالی است که برای ساخت و اجرای استخرهای سیمانی و بتنی، به 6 الی یک سال زمان نیاز می باشد. استخر فایبرگلاس پیش ساخته، امروزه جایگزین بسیار مناسبی برای ساخت استخر بصورت بتنی که نیاز به کاشی کاری دارند محسوب می شود و مزیت های متعددی را نسبت به آنها دارد. چنانچه از استخر پیش ساخته طرح ساده به صورت توکار استفاده می کنید، ابتدا باید ابعاد آن را در نظر بگیرید و در ادامه حفاری را انجام دهید، ضمن اینکه مراحل زیر سازی قبل و پس از نصب نیز، نباید فراموش گردد. پس از محاسبات مهندسی و اطلاع از میزان فشار وارده به دیواره ها و کف استخر نسبت به ساخت استراکچر بتنی و تایل های سیمانی و بتنی که به عنوان دیواره ها مورد استفاده قرار میگیرند اقدام می شود . باید توجه نمود که در محاسبات قبل از ساخت تایل های بتنی میزان فشار وارده بر کف استخر و دیوارهای جانبی را محاسبه نموده تا در زمان اجرا سازه استخر با مشکل فشار عمودی آب مواجه نگردید . در واقع بر خلاف استخرهای بتنی و آماده، استخرهای پیش ساخته ساختاری پرتابل دارند که مزیت مهم این دسته از محصولات هم به شمار میرود.

مدل استخری که انتخاب می کنید ، جنس بدنه ، لوازم جانبی همراه و بسیاری از عوامل دیگر در تعیین قیمت نهایی تعیین کننده هستند به این خاطر پیشنهاد می کنیم برای مشاهده جدیدترین مدل ها به همراه توضیحات کارشناسی شده و قیمت های به روز شده می توانید به دسته بندی های موجود در منوی همین وب سایت مراجعه نمایید . چنانچه از استخر پیش ساخته طرح ساده در مناطق خشک استفاده می کنید، سطح داخل آن را پس از خشک کردن، با دستمال مرطوب و آغشته به پارافین، چرب کنید تا از شکنندگی سطح استخر جلوگیری نمایید. اگر قصد جمع آوری استخر را دارید، ابتدا باید آن را با شامپوی معمولی شستشو دهید و پس از آب گرفتن کف و دیواره ی آن، از خشک شدن آن اطمینان حاصل کنید. همانطور که پیش تر ذکر شد، از تا کردن استخر به صورت شکننده و از محل های حساس استخر بپرهیزید و چنانچه برای جابجایی این محصول را تا نمودید، هیچ گونه وسیله ای روی آن قرار ندهید. یک دستگاه مبدل استيل به ظرفيت 80 کيلووات برای استفاده از سيستم گرمایش مرکزی ساختمان. قالب اصلی این استخرها به صورت یک تکه است.

آخرین مطالب