چین به ما می گوید به نزدیک کنسولگری در چنگدو در حال رشد تف

پکن (AP) — چین دستور داد که ایالات متحده در روز جمعه به کنسولگری خود را در غرب شهر چنگدو تشدید دیپلماتیک مناقش

توسط MORVARIDEASIA در 3 مرداد 1399

پکن (AP) — چین دستور داد که ایالات متحده در روز جمعه به کنسولگری خود را در غرب شهر چنگدو تشدید دیپلماتیک مناقشه در زمانی که روابط را غرق به پایین ترین سطح خود در دهه.

این حرکت در پاسخ به تهمت و دولت را این هفته به پکن برای بستن کنسولگری خود را در هوستون پس از واشنگتن متهم چینی عوامل از تلاش برای سرقت پزشکی و تحقیقات دیگر در تگزاس است.

وزارت خارجه چین در اعتراض به واشنگتن برای معکوس کردن آن "تصمیم اشتباه است."

چینی-ایالات متحده روابط خصمانه میان نصب مجموعه ای از درگیری ها از جمله تجارت و مدیریت بیماری همه گیر کوروناویروس, تکنولوژی, جاسوسی, اتهامات هنگ کنگ و اتهام نقض حقوق بشر علیه مسلمانان چینی.

"اندازه گیری های گرفته شده توسط چین مشروع است و پاسخ لازم را به عمل غیر قابل توجیه توسط ایالات متحده آمریکا" گفت: بیانیه وزارت امور خارجه.

"وضعیت کنونی در چین-روابط ایالات متحده چیزی است که چین بخواهد به دیدن. ایالات متحده آمریکا است که مسئول این همه" وزارت گفت. "ما یک بار دیگر مصرانه از ایالات متحده بلافاصله پس از جمع شدن آن تصمیم اشتباه و ایجاد شرایط لازم برای آوردن روابط دو جانبه در مسیر بازگشت."

در روز سه شنبه مغلوب ساختن پیشی جستن دولت دستور داد هوستون کنسولگری بسته در عرض 72 ساعت. این ادعا چینی عوامل سعی در سرقت اطلاعات از امکانات از جمله تگزاس A&M سیستم پزشکی.

این وزارتخانه روز پنجشنبه با رد اتهامات عنوان "مخرب تهمت" و هشدار داد هوستون کنسولگری را بسته بود "شکستن پل دوستی" بین دو کشور.

ایالات متحده آمریکا به سفارت آمریکا در پکن و کنسولگری در پنج دیگر سرزمین اصلی شهرهای شانگهای و گوانگژو چنگدو Shenyang و ووهان. این شهر همچنین دارای یک کنسولگری در هنگ کنگ خاک چینی.

کنسولگری در چنگدو مسئول نظارت بر تبت و مناطق دیگر در جنوب غربی ساکنان غیر چینی قومی اقلیت در نظر گرفته است که به خصوص حساس با پکن است.

بازارهای سهام آسیا در حال حاضر مضطرب در مورد نامشخص سرعت بازیابی از coronavirus همه گیر افتاد جمعه در خبری از بسته شدن. چین بازار معیار های شانگهای کامپوزیت شاخص از دست 3.1%. هنگ کنگ شاخص اصلی کاهش یافته است 2.4%.

"در کنار اخراج از هوستون چینی کنسولگری خطر ایالات متحده-چین درگیری افزایش به 'جنگ سرد' نگران کننده است" گفت: Hayaki ناریتا از بانک Mizuho در یک گزارش.

کنسولگری در چنگدو در اخبار در سال 2012 هنگامی که وانگ Lijun های رئیس پلیس از عمده شهر چونگ کینگ بازدید کرد و گفت: مقامات آمریکایی نگرانی های خود را در مورد مرگ یک شریک کسب و کار از چونگ کینگ به حزب کمونیست, منشی, شمارمی است.

که باعث سفارت بریتانیا به درخواست برای یک تحقیق جدید که منجر به دستگیری و محکومیت بو ، بو بود و بعد از آن را رد و محکوم به زندان است.

کنسولگری احاطه شده بود توسط پلیس در حالی که وانگ در داخل بود. او بعدها پدید آمده و دستگیر شد و محکوم به 15 سال به اتهام فساد و ارتداد. دولت آمریکا حاضر به تایید این که آیا وانگ در خواست پناهندگی.

همچنین پنج شنبه ، وزارت دادگستری آمریکا گفت که معتقد چینی کنسولگری در سان فرانسیسکو است پناه دادن به یک پژوهشگر چینی تانگ خوان که متهم به دروغ گفتن در مورد پس زمینه خود را در حزب کمونیست شاخه نظامی حماس در یک درخواست ویزا.

این گروه اعلام کرد اتهامات جنایی از تقلب ویزا در برابر تانگ و سه نفر دیگر از محققان چینی.

مقامات ایالات متحده این هفته اعلام کرد اتهامات علیه دو چینی هکرها کامپیوتر است که متهم به هدف قرار دادن شرکت های که در حال کار بر روی واکسن برای کوروناویروس.

وزارت دادگستری گفت: Tang دروغ در درخواست ویزا در ماه اکتبر گذشته به عنوان او ساخته شده برنامه ای برای کار در دانشگاه کالیفرنیا در دیویس و دوباره در طول یک FBI مصاحبه ماه بعد.

مقامات آمریکایی از جمله وزیر امور خارجه مایک Pompeo را به شدت اتهامات از تکنولوژی سرقت. در یک سخنرانی پنج شنبه, Pompeo گفت: برخی از دانش آموزان چینی و دیگران "به اینجا می آیند به سرقت مالکیت معنوی و به این بازگشت به کشور خود هستند."

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب