ماموران فدرال با استفاده از گاز اشک آور برای پاک کردن داد و بیداد کن پورتلند اعتراض

پرتلند سنگ. (AP) — هزاران نفر از معترضان با تجمع در مقابل ساختمان دادگاه فدرال در پورتلند اورگان به ساعات اولی

توسط MORVARIDEASIA در 4 مرداد 1399

پرتلند سنگ. (AP) — هزاران نفر از معترضان با تجمع در مقابل ساختمان دادگاه فدرال در پورتلند اورگان به ساعات اولیه روز شنبه تیراندازی آتش در این ساختمان به عنوان plumes از گاز اشک آور, توزیع, توسط ایالات متحده عوامل درنگ بالا.

تظاهرات در رفت و ساعت ها تا زمانی که ماموران فدرال وارد جمعیت حدود 2:30 صبح و راهپیمایی در یک خط پایین خیابان پاکسازی باقی مانده معترضان با گاز اشک آور در محدوده نزدیک. آنها همچنین خاموش یک آتش سوزی بزرگ در خیابان خارج از دادگاه.

فدرال خدمات حفاظتی اعلام کرده بود به جمع آوری به عنوان "غیر قانونی مجمع" و گفت که ماموران زخمی شده است.

به عنوان جمعیت پراکنده کسی پیدا شد چاقو در نزدیکی پورتلند پلیس گفت:. فرد گرفته شده بود به یک بیمارستان و یک مظنون را بازداشت گرفته شد.

توسط 3 صبح اکثر تظاهرکنندگان ترک کرده بودند و تنها برخی از گروه های کوچک رومینگ خیابان.

در اوایل جمعه شب در اعتراض به کشیده بودند مختلف گروه های سازمان یافته از جمله بهداشت و درمان کارگران اعتراض معلمان در برابر ظالم و وکلا برای سیاه و سفید زندگی می کند و "دیوار مادران است." به عنوان جمعیت بزرگ — مقامات تخمین می زنند وجود دارد 3,000 حال حاضر در اوج اعتراض — مردم شنیده می شد شعار "Black Lives Matter" و "فدرال به خانه" به صدای طبل.

بعد از معترضان به شدت تکان داد حصار اطراف دادگاه پرتاب ترقه به سمت ساخت و پرتاب بطری های شیشه ای. بسیاری از بار این اقدامات شدند توسط ماموران فدرال با استفاده از گاز اشک آور و فلش چتری.

جریان گاز اشک آور ناشی از معترضان برای متفرق کردن در زمان برخی از تبدیل شدن به بیمار به عنوان نفر دیگر باقی مانده به سمت مقابل دادگاه با برگ دمنده کارگردانی گاز به دادگاه است. ماموران فدرال به حال برگ دمنده خود را برای مقابله با.

دانیل Pereyo یکی از معترضان بود که اشک با گاز کشته شوند.

Pereyo گفت که او تا به حال شده است در نزدیکی پارک تماشای طبل و آتش بازی ضربه بودن هنگامی که خود را در چهره و چشم ها شروع به سوختن.

"این بسیار دردناک است." "این بدترین درد تا کنون اما از آن ناراحت است و آن را منحرف."

به عنوان ابر گاز شناور پایین خیابان معترضان به سرعت می سازند و بازگشت به شعار و لرزش حصار که جدا از مردم در خیابان از ماموران فدرال و دادگاه.

معلوم بود که آیا کسی بود دستگیر کردند. فدرال عوامل مستقر رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن به tamp پایین ناآرامی را بازداشت ده ها تن در طول شبانه تظاهرات علیه نژادی و بی عدالتی است که اغلب به خشونت کشیده شد.

رهبران دموکرات در اورگن می گویند مداخله فدرال بدتر شده دو ماه بحران و دولت دادستان کل شکایت به ادعا می کنند که برخی از مردم شده بود whisked خیابان در بینام و وسایل نقلیه.

ایالات متحده منطقه قاضی مایکل مسامان گفت: دولت فاقد ایستاده به شکایت از طرف معترضان به این دلیل که طرح دعوی در دادگاه بود "بسیار غیر معمول با یک مجموعه خاص از قوانین است."

اورگان به دنبال یک سفارش محدود به نمایندگی از ساکنان آن نه برای صدمات است که در حال حاضر اتفاق افتاده است اما برای جلوگیری از صدمات توسط ماموران فدرال در آینده است. این ترکیب باعث می شود استاندارد برای اعطای چنین حرکت بسیار باریک و دولت را ثابت کند آن را به حال ایستاده در مورد مسامان نوشت.

کارشناسان حقوقی که بررسی این مورد قبل از این تصمیم هشدار داد که قاضی می تواند آن را رد کند در آن زمینه. طرح دعوی در دادگاه از یک فرد متهم ماموران فدرال نقض حقوق خود برای آزادی بیان و یا در برابر خلاف قانون اساسی جستجو و تشنج را بسیار بالاتر شانس موفقیت مایکل Dorf یک قانون اساسی استاد در دانشگاه کورنل گفت: پیش از این حکم.

"دولت فدرال عمل کرده و در نقض آن دسته از افراد حقوق و احتمالا عمل در نقض قانون اساسی در مفهوم اعمال قدرت هستند که متعلق به ایالات اما فقط به این دلیل که دولت فدرال عمل در راه است که از حد خود تجاوز از قدرت آن معنا نیست که دولت, آسیب," او گفت:.

طرح دعوی در دادگاه از اورگان دادستان کل الن روزنبلوم متهم ماموران فدرال از دستگیری معترضان بدون علت احتمالی و با استفاده از نیروی بیش از حد. او به دنبال یک ضابط موقت منظور "بلافاصله متوقف مقامات فدرال از غیرقانونی بازداشت Oregonians."

دیوید مورل یک وکیل برای دولت ایالات متحده به نام حرکت "فوق العاده" و گفت که قاضی در جلسه این هفته که آن را صرفا بر اساس "چند threadbare اعلامیه" از شاهدان و توییتر تصویری. مورل به نام تظاهرات "خطرناک و بی ثبات."

روزنبلوم گفت: انشعابات حاکم شد "بسیار نگران کننده است."

"افراد جامعه توسط این ماموران فدرال می تواند شکایت خسارت, اما آنها نمی توانند به یک قاضی برای جلوگیری از این کار غیر قانونی انجام به طور کلی" روزنبلوم در بیانیه ای گفت.

درگیری در پورتلند را بیشتر ملتهب کشور تنش های سیاسی و باعث یک بحران بیش از محدودیت های فدرال قدرت مغلوب ساختن پیشی جستن به عنوان حرکت به ارسال متحده افسران به دیگر دموکراتیک به رهبری شهرستانها به مبارزه با جرم و جنایت است. این بازی را به عنوان برگ برنده هل جدید "نظم و قانون" انتخاب مجدد استراتژی پس از coronavirus سقوط اقتصاد است.

شهردار تد ویلر بود که اشک تانک های این هفته به او پیوست معترضان می گوید فدرال حضور در تشدید وضعیت و او بارها و بارها به آنها گفتم به ترک.

امنیت داخلی وزیر چاد گرگ انکار کرد که ماموران فدرال بودند برافروختن وضعیت در پورتلند و گفت ویلر قانونی جرم و جنایت با پیوستن به تظاهرکنندگان آنها مغلوب ساختن پیشی جستن است به نام "آنارشیست ها و آشوبگران."

گرگ گفت: حداقل 43 نفر دستگیر شده اند در اتهامات فدرال که در آن نقطه. اتهام آزار فدرال ماموران آتش سوزی و آسیب رساندن به اموال فدرال ایالات متحده وکیل بیلی J. Williams گفت. همه متهمان در حال محلی و منتشر شد و پس از ساخت یک دادگاه ظاهر.

___

سارا Cline گزارش از سالم. کلاین یک عضو سپاه برای آسوشیتد پرس/گزارش خانه ملت امریکا, اخبار ابتکار. گزارش برای امریکا غیر انتفاعی خدمات ملی برنامه ای است که روزنامه نگاران محلی در اتاق های خبر گزارش تحت پوشش مسائل.

___

آسوشیتد پرس نویسنده اندرو Selsky کمک از Salem Oregon.

___

دنبال جیلیان Flaccus در توییتر در http://www.twitter.com/gflaccus.

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب