مزایای چادر مسافرتی

فشار حاصل از برپایی این چادر به تمام پایه ها وارد می شود و این مسئله باعث شده تا چادر های ژئودسیک یکی از پاید

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

فشار حاصل از برپایی این چادر به تمام پایه ها وارد می شود و این مسئله باعث شده تا چادر های ژئودسیک یکی از پایدار ترین چادر های مسافرتی باشد. چادر های مسافرتی خانوادگی و کوهستانی از نظر اندازه با یکدیگر تفاوت دارند بنابراین شما باید این مسئله را به هنگام خرید در نظر بگیرید. با در نظر گرفتن این مبحث به هنگام خرید باید چند رکن ریز را مورد نیز توجه خود قرار دهید. در سری معرفی راهنمای خرید چادر مسافرتی قصد داریم تا انواع چادر های مسافرتی موجود در بازار را به شما معرفی کنیم تا هنگام خرید با دید بازتری انتخاب کنید. در نظر گرفتن نکاتی مانند: تعداد درها و پنجره های چادر، طریقه نصب و راه اندازی آسان، کمپانی های تولید کننده و قیمت، می تواند از دیگر معیار های تشخیص و خرید چادر های مسافرتی ایده آل باشد. چادر های با دوام یا همان Inflatable tents همانند یک خانه سیار می ماند. اگر قصد دارید که تنها از چادر برای خوابیدن استفاده کنید می توانی نسبت به خرید چادر های ساده اقدام کنید. این چادر ها نسبت به سایر چادر های مسافرتی ذکر شده قیمت بیشتری دارند و برای خرید آن باید هزینه بیشتری پرداخت کنید.

داشتن این مزایا باعث شده چادر مسافرتی ژئودزیک از اصلی ترین چادر های مورد استفاده کوهنوردان شود. این اندازه در حالی است که چادر های مسافرتی خانوادگی ارتفاعی حداقل 2 برابر این دارند. برای برپایی این چادر ها باید از کمپرسور استفاده کرد. در همین اوان، جیمی کارتر در کمپین انتخاباتی خود برای انتخابات ریاستجمهوری آمریکا در سال ۱۹۷۶ میلادی (۱۳۵۵)، بر اهمیت مسئلهٔ حقوق بشر در ایران برای ایالات متحده، تأکید کرد. در عین حال علاوه بر گران بودن، این چادر ها بسیار سنگین وزن هستند و به راحتی نمی توانند آن را جا به جا کنید. اما ممکن است وزن سنگینی داشته باشد؛ بنابراین برای کوه نوردی و مکانهایی که قصد حمل چادر را دارید مناسب نیست. در مدل های 2 نفره این چادر می توانید با خیالی راحت در شرایط جوی گوناگون همچون وزن باد شدید تر به راحتی در آن ها بمانید اما چادر های مسافرتی گنبدی که گنجایش بیشتری دارند، مقاومت بسیار عالی نخواهند داشت و در برابر وزش باد شدید نمی توانند مقاومت کنند. ژئودسیک یک اصطلاح ریاضی است اما علت نام گذاری این چادر به این نام به شکل ظاهری آن ها نیز مربوط می شود.

شکل ظاهری این چادر های مسافرتی به صورت یک مثلث است. این چادر ها با استفاده از یک میله به حالت گنبد در خواهند آمد. برخی از چادرهای هرمی را حتی می توان با میله های کوهنوردی نصب کرد. این چادر ها به صورت دایره شکل میباشد و به راحتی و بدون سرهم کردن میله می توانید آن را برپا کنید. این دو مورد ذکر شده مهم ترین معیار های دسته بندی اندازه و ابعاد چادر مسافرتی است که با توجه به آن بزرگ و کوچک می شوند. ظبیعی است که برای گنجایش 12 نفر این ابعاد و اندازه کوچک باشد. شاید برایتان جالب باشد که چرا این چادر ها را به این نام گذاشته اند؟ این چادر ها دارای سقفی یک خطی هستند که دو طرف کناری آن ها نیز کشیده است. برای مثال شما باید بدانید که چادر های 12 نفره نسبت به چادر های مسافرتی 2 نفره بسیار بزرگتر هستند. شما می توانید در این چادر به راحتی بایستید و قدم بزنید زیرا از نظر ارتفاع کاملا استاندارد هستند. چادر مسافرتی یکی از مهم ترین و ضروری ترین ابزار برای شب بیرون ماندن تلقی می گردد. گفتیم که محل اقامت نیز در ابعاد و اندازه چادر مسافرتی تاثیر گذار است. Th᠎is h​as  been cre᠎ated  by G᠎SA Con​te᠎nt Gen᠎er at​or D​emov ersion.

اما اگر بخواهیم معیار های اصلی دسته بندی چادر مسافرتی با توجه به اندازه را برایتان بگوییم، می توانیم به نکاتی همچون: ظرفیت چادر و امکانات تعبیه شده در آن اشاره کنیم. اما نصب این چادر ها کمی دشوار است و به سادگی نمی توان این چادر غول پیکر را برپا کرد. اما نباید از معیار اصلی این نوع چادر های مسافرتی نباید غافل شد. بزرنت پارچه ای ضخیم و مقاوم است که برای چادر های مسافرتی یکی از بهترین گزینه هاست. انواع پارچه های نانو ضد آب. این منطقه بکر بسیار خوش آب و هوا و دیدنی است. اگر هوا ابری بود و احتمال میدادید باران ببارد، قبل از خواب حتما دور چادر را شیار باریکی بکنید تا آب را به راهی که میخواهید هدایت کنید. اگر قصد کوهپیمایی دارید بهتر است چادر ژئودزیک با خود ببرید. هم چنین از نظر ظرفیت نیز شما می توانید مدل های یک نفره تا مدل های شانزده نفره را هم مشاهده کنید که این امر باعث شده تا شما با در نظر گرفتن تعداد افراد خانواده و کسانی که قصد استفاده از این محصول را دارند ، در کنار نوع سفرهایی که دارید ، یک مدل زیبا و مناسب خود را انتخاب کنید.

آخرین مطالب