Olivia de Havilland, اسکار, بازیگر برنده می میرد در 104

پاریس (AP) — Olivia de Havilland, سازمان حفاظت محیط زیست-eyed بازیگر محبوب برای میلیون ها نفر به عنوان sainted

توسط MORVARIDEASIA در 5 مرداد 1399

پاریس (AP) — Olivia de Havilland, سازمان حفاظت محیط زیست-eyed بازیگر محبوب برای میلیون ها نفر به عنوان sainted ملانی ویلکس از "بر باد رفته" اما همچنین دو جایزه اسکار و یک صفحه نمایش خاموش جنگنده که به چالش کشیده و unchained هالیوود قرارداد سیستم درگذشت یکشنبه در خانه اش در پاریس. او 104.

Havilland خواهر همکار برنده اسکار Joan Fontaine, درگذشت مسالمت آمیز از علل طبیعی گفت: مستقر در نیویورک روزنامه لیزا گلدبرگ.

De Havilland بود در میان گذشته از بالای صفحه نمایش نوازندگان از استودیو عصر و آخرین بازمانده سرب از "بر باد رفته" یک طنز او یک بار اشاره کرد از آنجایی که شکننده خود به خطر انداختن ویلکس تنها عمده شخصیت به مرگ در فیلم است. 1939 حماسه بر اساس مارگارت میچل پرفروش جنگ داخلی رمان و برنده 10 جایزه اسکار است که اغلب به عنوان رتبه هالیوود گیشه قهرمان (تنظیم برای تورم) با وجود آن که در حال حاضر به طور گسترده ای محکوم به آن جلال پرتره از برده داری و antebellum زندگی است.

اوج تولید کننده David O. Selznick حرفه ای فیلم تا به حال یک مشکل خاموش-صفحه داستان.

سه مدیران مشغول به کار در این فیلم ستاره های ویوین لی و کلارک گیبل دور بودند ارتباط بیشتری بر روی صفحه نمایش از خاموش و چهارم ویژه, مجری, Leslie Howard شد آشکارا بی تفاوت نسبت به نقش اشلی ویلکس ملانی است. اما de Havilland به خاطر این فیلم به عنوان "یکی از شادترین تجربیات من تا به حال در زندگی من است. آن انجام چیزی است که من می خواستم برای انجام بازی یک شخصیت من را دوست داشت و دوست داشت."

در طول یک حرفه ای است که به طول انجامید و شش دهه de Havilland همچنین در نقش اعم از unwed مادر به بیماری های روانی زندانی در "گودال مار" یک علاقه شخصی. با موهای تیره De Havilland پیش بینی شده هر دو ملایم, درخشان گرما و حس انعطاف پذیری و فساد ساخته شده است که او غیر جذاب پیشرو منتقد جیمز ایجی به اعتراف او "آسیب پذیر به Olivia de Havilland در هر بخشی از من که به جز عصب اولنار."

او Errol Flynn را شرکت ستاره در یک سری از درام وسترن و دوره قطعات بیشتر فراموش نشدنی به عنوان خدمتکار ماریان در "ماجراهای رابین هود." اما De Havilland نیز یک نمونه اولیه برای یک بازیگر خیلی زیبا برای خود او خوب typecast در شیرین و عاشقانه نقش در حالی که تمایل چالش های بیشتری.

سرخوردگی او در نهایت منجر به شکایت برادران وارنر در سال 1943 زمانی که این استودیو سعی در نگه داشتن او تحت قرارداد پس از آن تمام شده بود و ادعا او بدهکار شش ماه بیشتر است چرا که او معلق شده بود برای امتناع از نقش. دوست او بت دیویس شد و در میان کسانی که تا به حال موفق به دریافت خارج از قرارداد تحت شرایط مشابه در 1930s اما de Havilland غالب با کالیفرنیا دادگاه تجدید نظر حکم که هیچ studio می تواند تمدید توافق بدون مجری رضایت.

این تصمیم هنوز غیررسمی به نام "De Havilland قانون است."

De Havilland در ادامه به کسب خود جایزه اسکار در سال 1946 برای عملکرد خود را در "هر خود" یک ملودرام خارج از زناشویی تولد. دوم اسکار آمد و سه سال بعد برای "Heiress" که در آن او به تصویر کشیده ساده جوان homebody (به عنوان ساده به عنوان آن ممکن است به ایجاد de Havilland) مخالف مونتگمری کلیفت و آقا رالف ریچاردسون در اقتباس از هنری جیمز' "واشنگتن مربع است."

در سال 2008 de Havilland دریافت مدال ملی هنر و اهدا شد فرانسه لژیون افتخار دو سال بعد.

او همچنین مشهور همیشه برای بهتر به عنوان خواهر Fontaine با آنها او تا به حال یک مشکل در ارتباط است. در یک سال 2016 مصاحبه de Havilland با اشاره به اواخر خواهر به عنوان یک "خانم اژدها" و گفت: خاطرات خود را از Fontaine که در سال 2013 شد "چند وجهی متفاوت از یابم به بیگانه."

"در بخشی از من این بود که همیشه با محبت اما گاهی جدا و در سال های بعد, قطع," او گفت:. "خانم اژدها که من در نهایت تصمیم به تماس با او درخشان بود چند شخص با استعداد اما با آستيگماتيسم در درک او از مردم و حوادث که اغلب ناشی از او را به واکنش نشان می دهند در غیر منصفانه و حتی مضر باشد."

De Havilland هنگامی مشاهده می شود که ملانی ویلکس' شادی پایدار بود توسط یک دوست, امن, خانواده, یک برکت و رحمت است که فراموش بازیگر حتی در دوران کودکی است.

او متولد توکیو در جولای 1, 1916, دختر انگلیسی, وکیل ثبت اختراع. پدر و مادر او از هم جدا زمانی که او 3 و مادر او به ارمغان آورد او و خواهر کوچکترش جوآن به ساراتوگا, کالیفرنیا. De Havilland خود دو ازدواج به مارکوس گودریچ و Pierre Galante به پایان رسید در طلاق است.

De Havilland تا به حال در پاریس زندگی می کردند از اوایل 1950s گفت گلدبرگ روزنامه نگار که اعلام مرگ است.

De Havilland اقدام جاه طلبی مورخ بازگشت به مرحله اجرا در کالج میلز در اوکلند کالیفرنیا. در حالی که آماده شدن برای مدرسه تولید "رویای شب نیمه تابستان را," او رفت و به هالیوود برای دیدن Max Reinhardt را در تمرینات از همان کمدی. او خواسته شده بود به عنوان خوانده شده برای Hermia را البدل ماند با تولید از طریق تعطیلات تابستان و با توجه به نقش آن در پاییز.

برادران وارنر می خواستم صحنه بازیگران برای خود اسراف 1935 تولید و انتخاب de Havilland به شرکت ستاره با میکی رونی که بازی جن.

"من می خواستم به یک مرحله بازیگر" او به یاد می آورد. "زندگی نوع تصمیم برای من است."

او امضا پنج سال قرارداد با استودیو و در ادامه به "کاپیتان خون" "داج سیتی" و فیلم های دیگر با فلین نا امید کننده پرست حتی با استانداردهای هالیوود.

"اوه, Errol تا به حال چنین مغناطیس! هیچ کس که آنچه را که او بهتر از او بود," گفت: de Havilland که پیوند با بی باک بازیگر باقی مانده او اصرار improbably افلاطونی. به عنوان او یک بار توضیح داد: "ما عاشقان با هم به طوری که اغلب بر روی صفحه نمایش است که مردم قبول می کند که هیچ چیز اتفاق افتاده بود بین ما."

او تاریخ هوارد هیوز و جیمز استوارت و حال شدید امر در اوایل '40s با مدیر جان هیوستن. ارتباط آنها منجر به درگیری با Davis, her co-star برای هیوستن به کارگردانی "در این زندگی ما"; Davis شکایت می کنم که de Havilland, یک بازیگر زن در فیلم بیشتر چاپلوس بار در دوربین.

De Havilland گفته هرگز همراه با Fontaine یک دشمنی بزرگ شده توسط 1941 اسکار مسابقه قرار داده شده است که او در برابر خواهرش برای بهترین بازیگر نقش مکمل زن افتخارات. Fontaine نامزد دریافت جایزه بود Hitchcock, هیجان انگیز "ظن" در حالی که de Havilland ذکر شده بود برای "عقب نگه سحر" یک درام co-نوشته شده توسط بیلی وایلدر و بازیگران de Havilland به عنوان یک معلم مدرسه wooed توسط بی پروا Charles Boyer.

درخواست شایعات مقاله نویس در صورتی که تا کنون مبارزه de Havilland پاسخ داد: "البته ما مبارزه است. چه دو خواهر نمی نبرد؟"

مثل برادران وارنر اپرا صابون رابطه خود آبدار روایت از قرار slights و snubs, از de Havilland گزارش امتناع تبریک Fontaine برای برنده اسکار به Fontaine ساخت یک برش crack درباره de Havilland ضعیف انتخاب عوامل و شوهران.

اگر چه او پس از فیلم برداری به عنوان بسیاری از تصاویر سه سال زندگی حرفه ای خود را آهسته در وسط سن. او در چند فیلم تلویزیونی از جمله "ریشه" و "چارلز و دیانا" است که در آن او به تصویر کشیده ملکه مادر. او همچنین co-ستاره دار با دیویس در خوفناک اردوگاه کلاسیک "Hush ... Hush, Sweet Charlotte" و menaced توسط یک جوان جیمز کان در سال 1964 چیلر "در قفس" محکومیت او عذاب به عنوان "یکی از بیت های بسیاری از مواد زائد تولید شده توسط دولت رفاه است."

در سال 2009 او روایت یک فیلم مستند در مورد آلزایمر "من به یاد داشته باشید بهتر است زمانی که من رنگ."

کاترین زتا-جونز بازی de Havilland در سال 2017, FX, miniseries در مورد دیویس و جوآن کرافورد اما de Havilland اعتراض به تصویر کشیده به عنوان یک شایعه و شکایت FX. مورد اخراج شد.

با وجود مزمن مرحله وحشت او تابستان سهام در وست پورت و استهامپتون, New York. فیلمسازی او گفت: تولید یک نوع متفاوت از اضطراب: "بعد از ساخت فیلم من احساس می کنم" چرا من همیشه مخلوط کنید تا در این کار حرفه ای ؟ من هیچ استعداد; در این زمان آنها را پیدا کردن.'"

او جان سالم به در برد با دختر, Gisele Galante Chulack او پسر در قانون اندرو Chulack و خواهر زاده او دبورا دوزیه پاتر.

گلدبرگ گفت: مقدمات مراسم تشییع جنازه خصوصی هستند و یادبود سهم باید به آمریکا کلیسای جامع در پاریس.

___

ایتالیا گزارش از نیویورک است. AP پاریس خبرنگار جان لستر در پاریس و سابق AP نویسنده دولورس بارکلی در نیویورک کمک به این گزارش.

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب