لهستان اهمیت انتخابات ریاست جمهوری بیش از حد نزدیک به تماس

ورشو لهستان (AP) — رای دهندگان در لهستان معلوم به شدت یکشنبه به بازیگران برگه های رای در تیغه تیغ صورت تراشی-ن

توسط MORVARIDEASIA در 22 تیر 1399

ورشو لهستان (AP) — رای دهندگان در لهستان معلوم به شدت یکشنبه به بازیگران برگه های رای در تیغه تیغ صورت تراشی-نزدیک انتخابات ریاست جمهوری بین محافظه کار پوپولیستی وقت و لیبرال طرفدار اروپا شهردار ورشو — نبرد که منعکس اختلافات عمیق در این اتحادیه اروپا کشور است.

رئیس جمهور آندره Duda که با حمایت حاکم جناح راست قانون و عدالت حزب و دولت به نفع ارزش های سنتی و هزینه های اجتماعی در این عمدتا کاتولیک ملت به عنوان او به دنبال یک دوم 5-سال مدت است.

شهردار Rafal Trzaskowski سابق پارلمان اروپا در مجلس شروع به پریدن کرد به مسابقه نسبتا دیر به مخالفت با Duda را بد شهری لیبرال جامعه همجنسگرایان و دیگر اقلیت ها و برای مقابله با فرسايش از حقوق دموکراتیک تحت حزب حاکم است. او به نمایندگی از میانه رو اپوزیسیون مدنی پلت فرم که در قدرت بود از سال 2007 تا 2015.

آخرین نظرسنجی ها نشان می دهد در این مسابقه بین دو زن 48 ساله نامزدها ممکن است تصمیم بسیار کوچک حاشیه. در نتیجه انتظار می رود که منجر به کاملا متفاوت سیاسی راه را برای لهستان حداقل تا 2023, وقتی که بعد از انتخابات پارلمانی برنامه ریزی شده است.

دولت و کمیسیون انتخابات گفت: مردم در انتخابات 5 بعد از ظهر بود 52.1% بیش از چهار امتیاز بالاتر از که در آن زمان در دور اول رای گیری در 28 ژوئن — یکی از نشانه چقدر قطب در هر دو طرف احساس خود آینده کشور در خطر است.

این انتخابات قرار بود در مه برگزار می شود اما بعد از کشمکش سیاسی به تعویق افتاد با نگرانی های بهداشتی در میان coronavirus بیماری همه گیر. برخی از 30 میلیون رای دهنده واجد شرایط برای بازیگران برگه های رای.

در دور اول Duda کردم 43.5% پشتیبانی و Trzaskowski 30.5% اما روز یکشنبه شهردار است که انتظار می رود به انتخاب کنید تا پشتیبانی از اکثر رای دهندگان میانه که حمایت از نامزدها که حذف شد. کسانی که به حمایت یک راست نامزد دو هفته پیش دیده می شود به عنوان مهم نوسان آرا در روز یکشنبه.

اگر Duda است مجددا انتخاب های جناح راست قانون و عدالت حزب ادامه خواهد داد به یک متحد نزدیک در رئیس جمهور و حفظ آن نگه دارید و بر روی تقریبا تمام ابزار کلیدی قدرت در این کشور از 38 میلیون نفر است. یک پیروزی برای Trzaskowski خواهد به او قدرت وتو تصویب قوانین حاکم محافظه کاران و به لهستان کمتر ستیز ارتباط با مقامات اتحادیه اروپا.

مردم دیده می شد انتظار در خطوط در ایستگاه های رای گیری در سراسر کشور به ویژه در تفریحگاه ساحلی که در آن بسیاری از لهستانی ها بودند تعطیلات.

"ما باید رای بدهند زیرا در غیر این صورت ما هیچ حق شکایت در مورد سیاست ما" گفت: به eugeniusz Kowalski, 67,, بازنشسته دفتر, منشی, پس از رای گیری در ورشو.

"ما می تواند استفاده از برخی از تغییر," او اضافه شده است.

سر از لهستان با نفوذ کلیسای کاتولیک روم اسقف اعظم Wojciech Polak گفت: رئیس جمهور جدید باید آشتی جویانه.

"در این وضعیت زمانی که ما می بینیم ثابت, اختلاف, اختلافات شکاف در جامعه به او اجازه دهید می شود یک وحدت یک رئیس جمهور از همه قطب" پولاک گفت: پس از رای گیری در گنیزنو.

Duda رای خود را در شهر کراکوف در حالی که Trzaskowski رای خود را در جنوب زادگاه Rybnik.

"این یک وظیفه مدنی بلکه یک امتیاز به دلیل این است که بسیار مهم انتخابات" Trzaskowski گفت: پس از رای گیری. "من امیدوارم که مردم در انتخابات خواهد شد واقعا بالا بود."

حزب حاکم و Duda موفق به کسب محبوبیت از طریق یک برنامه رفاه است که بهبود زندگی بسیاری از خانواده های فقیر با کودکان و بازنشستگان به ویژه در مناطق روستایی و شهرهای کوچک و همچنین از طریق دلبستگی خود را به لهستان سنتی کاتولیک رومی ارزش.

اما حزب حاکم کشیده شده است انتقاد از رهبران اتحادیه اروپا برای گام برداشتن به لحاظ سیاسی تاثیر سیستم قضایی و رسانه ها در لهستان. آن را نیز عمیقتر اجتماعی شکاف با کلامی حمله به شهری لیبرال و جامعه همجنسگرایان.

Trzaskowski قول داده است برای بستن شکاف اجتماعی و به ادامه مزایای سیاست. حمایت خود را قوی است در شهرهای بزرگ و در میان بسیار بیشتر افراد تحصیل کرده.

با توجه به همه گیر رای گیری برگزار می شود تحت سخت مقررات بهداشتی. لهستان با ثبت نام بیش از 37,000 عفونت و تقریبا 1600 مرگ و میر.

رای دهندگان باید از ماسک و دستکش حفظ فاصله ایمن و استفاده از ضد عفونی کننده دست. آنها می توانند با استفاده از خود را قلم را به علامت برگه های رای. انتخابات باید پوشیدن ماسک و نشستن گسترده ای جدا از یکدیگر. صندوق های رای بودند که به طور مرتب ضد عفونی و مراکز رای دهی بودند اغلب تهویه مناسب.

قدرتمند حزب حاکم, رهبر جرسلو Kaczynski شد هدف از یک شوخی زمانی که او رای دادند در ورشو. یک مرد با نزدیک شدن صندوق های رای در کنار Kaczynski پوشیدن چهره سپر و چاپ-از Kaczynski این شباهت بیش از چهره خود را. پشت تی شرت خود را به عنوان خوانده شده "مبارزه با بد با خنده" در حالی که جلو تا به حال یک گربه اضافه شده به معروف لئوناردو داوینچی نقاشی — اشاره آشکار به Kaczynski عشق از گربه ها.

نظرسنجی های خروج بودند منتشر شده پس از شمارش آرا در 9 p. m. نتایج نهایی و رسمی هستند و انتظار می رود در اوایل این هفته.

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن