به خاطر سپردن John Lewis, حقوق آیکون و آمریکایی `قهرمان'

واشنگتن (AP) — مردم پرداخت توجه به John Lewis برای بسیاری از زندگی خود را در جنبش حقوق مدنی. اما در ابتدا زمان

توسط MORVARIDEASIA در 28 تیر 1399

واشنگتن (AP) — مردم پرداخت توجه به John Lewis برای بسیاری از زندگی خود را در جنبش حقوق مدنی. اما در ابتدا زمانی که او فقط یک بچه که مایل به وزیر روزی — مخاطبان خود اهمیتی نمی دهند مقدار برای آنچه که او تا به حال به می گویند.

یک پسر آلاباما sharecroppers جوان لوئیس اولین موعظه اخلاقی عدالت به خانواده اش جوجه. جای خود را در پیشتاز 1960s کمپین برای برابری ریشه در آن hardscrabble آلاباما مزرعه و تمام کسانی که clucks.

لوئیس که درگذشت جمعه در سن 80 بود جوانترین و آخرین بازمانده از شش مدنی که سازمان 1963 مارس در واشنگتن صحبت کرد و در مدت کوتاهی قبل از این گروه و رهبر کشیش مارتین لوتر کینگ جونیور به "من رویایی دارم" گفتار به یک دریای گسترده ای از مردم است.

اگر این سخنرانی نقطه عطفی در دوران حقوق مدنی — و یا حداقل معروف ترین لحظه — مبارزه به مراتب بیش از. دو سال سخت گذشت قبل از truncheon-دارای حق اعمال سربازان دولت ضرب و شتم لوئیس خونین و شکسته جمجمه خود را به عنوان او به رهبری 600 معترضان در سلما را ادموند Pettus پل.

سوزاننده تلویزیون تصاویر که خشونت کمک برای آبکاری ملی مخالفت با ظلم و ستم نژادی و تشویق رهبران در واشنگتن به تصویب برجسته 1965 رای گیری قانون حقوق پنج ماه بعد.

"مردم آمریکا در حال حاضر دیده می شود خیلی از این نوع از چیزی بی شماری تصاویری از ضرب و شتم و سگ و لعن و شیلنگ" لوییس در خاطرات خود نوشت:. "اما چیزی که در مورد بعد در سلما را لمس عصب عمیق تر از هر چیزی است که تا به حال قبل از."

که پل شد یک سنگ محک در Lewis زندگی. بازگشت او وجود دارد اغلب در طول چند دهه خود را در کنگره به نمایندگی از منطقه آتلانتا آوردن قانونگذاران از هر دو طرف به ببینید که در آن "یکشنبه خونین" رفت.

لوئیس به دست آورده دو حزبی احترام در واشنگتن جایی که برخی نام او را "وجدان کنگره است." خود را فروتن شیوه تقابل با بزرگترین سینه در کاپیتول هیل. اما به عنوان یک لیبرال در کنار از دست دادن بسیاری از مسائل او فاقد تاثیر او می خواهم احضار در تفکیک ناهار شمارنده از جوانی خود و یا بعد از در درون حزب دموکرات به عنوان یک ثابت قدم صوتی برای فقیر و محروم.

"جان یک قهرمان آمریکایی است که رهبری یک جنبش و خطر زندگی اش را برای ما اساسی ترین حقوق; او خرس زخم است که به گواه خود روح خستگی ناپذیر و پشتکار" رهبر جناح اکثریت مجلس Steny Hoyer گفت: پس از لوئیس اعلام کرد و خود را تشخیص سرطان.

او 23 ساله firebrand بنیانگذار دانشجو بدون خشونت هماهنگی کمیته زمانی که او پیوست پادشاه و چهار دیگر رهبران حقوق مدني در هتل روزولت در نیویورک به طرح و اعلام واشنگتن تظاهرات. این دیگران بودند ویتنی جوان ملی شهری لیگ; A. فیلیپ راندولف از سیاهان آمریکایی کار شورای; James L. کشاورز جونیور, از بین کنگره برابری نژادی و روی ویلکینز از NAACP.

در بازار ملی ماه بعد, او تا به حال صحبت کردن حافظه قبل از شاه و باب روز پایین در نظر گرفته شده اظهارات رکوع به فشار است که "خشم" او.

"من می خواستم آن را به هوا از ستیزه جویی," لوییس گفت.

او کاهش یافته است یک مرجع به رهبری یک "زمین سوخته" مبارزات انتخاباتی در سراسر جنوب مانند جنگ مسلح ، ژنرال ویلیام شرمن Tecumseh مارس به دریا. ("جان" است که صدا مانند شما" او به یاد می آورد شاه گفتن او را.) او کوچک پشت انتقاد از رئیس جمهور جان کندی مدنی و حقوق ثبت.

این یک قوی گفتار با این وجود. او قول داد: "نیروهای ما خواسته های ما عزم و شماره های ما, ما باید splinter به تفکیک جنوبی به یک هزار قطعه و قرار دادن آنها را با هم در یک تصویر از خدا و دموکراسی است."

کلمات خود را به زودی و به صورت تمام وقت تحت الشعاع قرار توسط این سخنرانی پادشاه. "او تغییر ما برای همیشه لطفا برای" لوئیس گفت: از پادشاه فصاحت و بلاغت آن روز.

اما تغییر این جنبش دنبال می کنند بسیاری از فداکاری.

پس از چند ماه آموزش در غیر خشونت آمیز اعتراض تظاهرکنندگان به رهبری لوئیس و برگرد. هوشع نبی ویلیامز شروع به مارس بیش از 50 مایل از شهر سلما در آلاباما سرمایه در مونتگمری. آنها را دریافت نمی کند دور: در 7 مارس 1965 یک سرباز پیاده پلیس مسدود شده خود را خروج از سلما پل. مقامات چرخش باتوم, شلیک گاز اشک آور و متهم سوار بر اسب, ارسال بسیاری به بیمارستان. ملت وحشت زده شد.

"این بود که یک چهره در واضح ترین شرایط بین وقار تشکیل شده به طور کامل غیر خشونت آمیز بسیاری از سکوت معترضان و واقعا نیروی شیطانی به شدت مسلح نفرت گردان از سربازان," لوییس نوشت. "نزد آنها نورد بیش از ما مانند انسان مخازن چیزی بود که تا به حال هرگز قبل از دیده شده است. مردم فقط نمی توانستم باور کنم این اتفاق می افتد نه در امریکا."

پادشاه به سرعت بازگشت به صحنه با بسیاری و مارس به مونتگمری ساخته شده بود کل قبل از پایان ماه.

لوئیس متولد شد و در فوریه. 21 1940 از خارج تروی در آلاباما Pike County است. او با حضور تفکیک مدارس دولتی و رد شد یک کارت کتابخانه به دلیل از نژاد او, اما او به عنوان خوانده شده کتاب ها و روزنامه ها مشتاقانه و می تواند سر و صدا کردن پنهان کردن حقایق تاریخی حتی در سال های بعد.

او یک نوجوان بود زمانی که او برای اولین بار شنیده شاه و سپس یک جوان وزیر از آتلانتا موعظه در رادیو. آنها ملاقات پس از لوئیس نوشت و او را به دنبال پشتیبانی از برای تبدیل شدن به اولین سیاه دانشجو در کالج های محلی. او در نهایت با حضور آمریکا باپتیست کلامی حوزه علمیه و دانشگاه فیسک در عوض در Nashville, Tennessee.

به زودی مرد جوان شاه با نام مستعار "پسر از تروی" بود و برگزاری تحصن در سفیده فقط ناهار شمارنده و داوطلبانه به عنوان یک آزادی سوار پایدار ضرب و شتم و بازداشت در حالی که به چالش کشیدن تبعیض نژادی در سراسر جنوب. لوئیس کمک فرم دانش آموز بدون خشونت کمیته هماهنگی برای سازماندهی این تلاش رهبری این گروه از سال 1963 تا 1966 نگه داشته و به دنبال حقوق مدنی کار و ثبت نام رای دهندگان درایو برای سال پس از آن.

جیمی کارتر رئیس جمهور منصوب لوئیس منجر به اقدام فدرال داوطلب آژانس در سال 1977. در سال 1981 او به آتلانتا شورای شهر و پس از آن موفق به کسب یک کرسی در کنگره در سال 1986.

فروتن و واجب دوستانه لوئیس احترام بود در کاپیتول هیل. زمانی که دموکرات ها کنترل می شود او سعی کردم به نگه داشتن آنها را متحد خود را به عنوان حزب ارشد معاون شلاق زدن یک در پشت صحنه رهبری پست. افتتاح اسمیتسونین موزه ملی تاریخ و فرهنگ یک کلید پیروزی است. اما به عنوان یکی از لیبرال ترین اعضای کنگره صرف مقدار زیادی از کار خود را در اقلیت او اغلب از دست داده و سیاست های جنگ از تلاش خود را برای جلوگیری از جنگ عراق به دفاع از مهاجران جوان.

لوئیس همچنین ملاقات دو حزبی موفقیت در کنگره در سال 2006 هنگامی که او را به رهبری تلاش ها برای تمدید قانون حق رای اما دیوان عالی کشور باطل بسیار از قانون در سال 2013 و این شد یک بار دیگر آنچه در آن بود در جوانی به یک کار در حال پیشرفت است.

لوئیس در ابتدا تایید Hillary Rodham Clinton در سال 2008 دموکراتیک ریاست جمهوری اولیه اما دیر حمایت باراک اوباما هنگامی که مشخص شد او بیشتر سیاه و سفید پشتیبانی می کند. پس از اوباما تحلیف او امضا یادبود عکس برای لوئیس که منعکس شده بسیار بیشتر از حمایت او نوشتن "از آنجا که از شما جان. باراک اوباما." بعد آنها راهپیمایی در دست در دست در سلما در سالگرد 50 از حمله.

و زمانی که اوباما موفق شد با یک رئیس جمهور که به دنبال از بین بردن بسیاری از میراث او لوئیس ساخته شده از هیچ تلاشی برای پنهان کردن درد خود را.

لوئیس حاضر به حضور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن را افتتاح کرد و گفت او در نظر نمی او را "رئيس جمهور مشروع" از آنجا که روس ها در حال توطئه برای او انتخاب شود. هنگامی که مغلوب ساختن پیشی جستن بعد از شکایت در مورد مهاجران از "s—سوراخ کشورهای" لوئیس اعلام کرد: "من فکر می کنم او یک نژادپرست ... ما باید سعی کنید برای ایستادن و صحبت کردن کنید و سعی کنید برای رفت و برگشت آن را زیر فرش."

لوئیس گفت: او می خواهم دستگیر شده 40 بار در دهه 1960 پنج بیشتر به عنوان یک کنگره. در 78 او گفت: رالی او می خواهم دوباره آن را انجام دهد برای کمک به اتحاد دوباره خانواده های مهاجر از هم جدا مغلوب ساختن پیشی جستن دولت.

"می تواند وجود داشته باشد هر گونه صلح در امریکا تا زمانی که این کودکان در حال بازگشت به پدر و مادر خود و تمام مردم ما رایگان" لوئیس گفت. "اگر ما موفق به انجام آن تاریخ نخواهد بود با ما مهربان" او فریاد زد. "من را به مرز. من را دستگیر کنید دوباره. اگر لازم باشد من آماده رفتن به زندان است."

در یک سخنرانی بعد از مجلس رای به استیضاح تهمت لوئیس توضیح داد: اهمیت است که رای دادن.

"هنگامی که شما نگاه کنید به چیزی است که درست نیست و نه تنها عادلانه نیست, شما باید یک تعهد اخلاقی به چیزی می گویند برای انجام کاری. فرزندان ما و فرزندان خود را از ما بپرسید " چه شما انجام دهید ؟ چه به شما می گویند؟" در حالی که رای گیری خواهد بود برای برخی از, او گفت: ما باید یک ماموریت و دستور به در سمت راست از تاریخ است."

لوئیس اعلام کرد در اواخر ماه دسامبر 2019 که او مبتلا به بیماری پیشرفته سرطان لوزالمعده است.

"من هرگز با آن مواجه مبارزه کاملا مانند یک من در حال حاضر گفت:" در آن زمان است.

"من دیده ام شجاعت در عمل در بسیاری از موارد" اواخر جمهوریخواه ایالت و سناتور " جان مک کین از آریزونا یک خلبان نیروی دریایی شکنجه در ویتنام یک بار گفت. "من نمی توانم بگویم که من دیده ام هر کسی که دارای بیشتر از آن و استفاده از آن برای بهتر هدف و به هر اثر بیشتر از John Lewis."

لوئیس' از چهار دهه لیلیان مایل درگذشت در سال 2012. آنها صاحب یک پسر جان مایلز لوئیس.

اگر قانون حق رای که لوئیس گرامی یک کار در حال پیشرفت است بنابراین امریکا بود Lewis مشاهده به عنوان او صحبت کرد دوباره از یادبود لینکلن نیم قرن پس از ماه مارس در واشنگتن است.

"پنجاه سال بعد ما سوار می توانید در هر نقطه که ما می خواهم به سوار شدن ما باقی می ماند که در آن ما می خواهید به ماندن او گفت:" آن روز در آگوست 2013. "آن دسته از نشانه هایی است که گفت: "سفید" و " رنگی از بین رفته اند. و شما نمی خواهد آنها را ببینید دیگر به جز در یک موزه در یک کتاب در یک ویدیو.

"اما هنوز هم وجود دارد نامرئی نشانه های مدفون در قلب بشر است که به صورت یک در خلیج فارس بین ما. بیش از حد بسیاری از ما هنوز هم اعتقاد داریم که ما تفاوت تعریف ما به جای جرقه الهی است که اجرا می شود از طریق همه از خلقت انسان."

پس از آن آمد [شادی و کف زدن. این بار او بود که بدون گرم کردن عمل برای جوانان از تاریخ است. این لحظه وجود ندارد قدقد شنیده می شود.

___

آسوشیتد پرس نویسنده مایکل وارن کمک به این گزارش.

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de