سن گابریل ماموریت آتش باعث عمیق, واکنش های متناقض

Edgar Hernandez خرابکاری با کلید های خود را به عنوان او تلاش برای باز کردن دروازه به سن گابریل ماموریت گورستان

توسط MORVARIDEASIA در 23 تیر 1399

Edgar Hernandez خرابکاری با کلید های خود را به عنوان او تلاش برای باز کردن دروازه به سن گابریل ماموریت گورستان فقط قبل از 7 صبح یکشنبه جرم است.

38 ساله به دنبال نگه داشته و در سراسر پارکینگ به خرابه های یکی از قدیمی ترین کاتولیک خانه عبادت در جنوب کالیفرنیا. روز قبل از آتش تا به حال فرا گرفته 215 سال ماموریت کلیسا. سقف نابود شد; pews سوزانده. تنها محراب و adobe دیوار جان سالم به در برد.

Parishioners attend mass at San Gabriel Mission Church in San Gabriel.

محله های کشیش نشین حضور جمعی روز یکشنبه در یک ماموریت چپل بود که سالم از آتش روز قبل از.

(Christina خانه / لس آنجلس تایمز)

یکشنبه خدمات رفت و به طور معمول در نزدیکی یک کلیسای کوچک دست نخورده توسط این آتش, اما تند خو بوی چوب سوخته پر از هوای صبح. نه چرا هرناندز خفه.

تبلیغات

تبلیغات

"من غسل تعمید بچه ها من در این کلیسا گفت:" تسهیلات تعمیر و نگهداری مدیر. "من ازدواج کردم در اینجا," او گفت: با اشاره به نمازخانه. "یک روز شما می آیند و همه چیز خوب است. روز بعد همه را جریحه دار است."

درد طنین انداز در اطراف دره که خرس سن گابریل نام در پی آتش سوزی که در, محلی, منطقه ای و ملی و مقامات در حال بررسی است. آن را آشکار در راه است که گفت: چند داستان در مورد ماموریت که تاسیس شد در سال 1771.

برای بسیاری از این بود که خود محله و محله که در آن نسل از خانواده رفت و به صورت هفتگی توده غسل تعمید کودکان و خداحافظی به عزیزان.

"شما واقعا آن را احساس نمی تا زمانی که شما آن را ببینید در فرد و سپس از آن بازدید صفحه اصلی" گفت: Michael Arden, 50, یک مادام العمر سن گابریل ساکن در اطراف راه می رفت ماموریت در ساخت لباس در حالی که نگه داشتن یک فنجان قهوه است. "این رفتن به این معنی است که خیلی بیشتر زمانی که آن را بازگشایی."

Nick Delgado, 80, of El Monte, spent much of his life at the San Gabriel Mission.

نیک Delgado, 80, از ال مونت که در سن گابریل و صرف بیشتر عمر خود را در ماموریت های بازدید در روز یکشنبه.

(Christina خانه/لس آنجلس تایمز)

برای دیگران این ماموریت یک محل است که آنها را در آغوش گرفت که چند نفر دیگر خواهد بود.

تبلیغات

التگرکیا دیاز گمبا هنوز هم به یاد او استقبال خانواده احساس زمانی که آنها مهاجرت از دولت مکزیک از Zacatecas به سان گابریل در سال 1968 زمانی که او یک preteen. "مردم ما استقبال با آغوش باز گفت:" 64 ساله برگزار شد که مراسم عروسی خود را در ماموریت کلیسا و دیدم دختر او ازدواج نیز وجود دارد. "این همیشه مثل این. خیلی دوست دارم که در آن وجود دارد. فاجعه بسیار غم انگیز است."

هنوز هم دیگران احساس آن یک محل ترسناک: که در آن آمریکایی های بومی toiled تحت وحشیانه سلطه گر اسپانیایی ها بودند و تقریبا نابود شده.

"من چرا مردم عصبانی هستند در [سنت Junipero] سرا" گفت: یک زن مسن که حاضر را به نام او. پیش از آن در هفته یک مجسمه بنیانگذار کالیفرنیا ماموریت سیستم منتقل شد به یک باغ خصوصی در سن گابریل پس از ترکیب فعالان پاره کردن یک شبیه بنای تاریخی در نزدیکی خیابان Olvera. "ما باید حقیقت را در مورد او."

حتی غیر کاتولیک ها احساس اتصال به ساختمان است.

سارا Zhi ducked تحت زرد نوار احتیاط است که مسدود کردن ماموریت درایو به او تنه زدن روزانه. در نزدیکی کارگران جاروب خاکستر که سیاه پیاده رو و اندازه گیری کلیسا در مقابل درب به منظور مدیره آنها را با تخته سه لا.

"این یک مکزیکی, کلیسا, اما افراد بسیار خوبی وجود دارد گفت:" مهاجر چینی که برای زندگی در ایالات متحده برای مدت شش سال. او یک بار در رفت و با یک دوست در بر داشت و آن را "زیبا".

رابرت زو زندگی کرده است در سن گابریل برای 30 سال است اما هرگز پا به کلیسا.

"من به عنوان خوانده شده آنلاین است که [رسالت] بود 249 سال," او گفت: به عنوان یک دارکوب در پنجره از حصار-off موزه که نمی رنج می برند از هر گونه آسیب. "شما حتی نمی توانید تصور کنید آنچه که در اطراف آن. این برای مردم مهم است به درک که."

مردم در اطراف راه می رفت ماموریت یکشنبه به عنوان اگر در یک خیرگی. رفته بودند اشک از روز گذشته هنگامی که ده ها تن دعا در مقابل آن سوختن ساختار. در این روز مؤمنان جامعی عکس های نقش برجسته مجسمه خارج نمازخانه ورودی که گفت: داستان این ماموریت را تاسیس. آنها را لمس مجسمه سنت آنتونی نوعی شراب قرمز, پدر و بنیانگذار این Claretian مبلغان که در حال حاضر اجرای این سن گابریل ماموریت. آنها gazed در انگور در نزدیکی فروشگاه, میوه آن هفته دور از رسیدن.

A fire caused "extensive damage" to the historic 249-year-old San Gabriel Mission.

سقف شد و به شدت آسیب دیده و در روز شنبه آتش.

(Christina خانه / لس آنجلس تایمز)

تبلیغات

آن را به عنوان اگر آنها یادآوری خود را از ضرب المثل "خاکستر به خاکستر و گرد و غبار به گرد و غبار است."

"این فقط یک محلی در محله" گفت: 58 سال Erlinda Romo که به طور داوطلبانه در این ماموریت قبل از COVID-19 همه گیر آن را تعطیل کردند. "این یک منطقه ای دانست. یک ارتباط وجود دارد که هرگز شما را ترک. و مانند ققنوس خواهیم شد."

**

طولانی نادیده گرفته شده در منظومه شمسی کاتولیک ماموریت در جنوب کالیفرنیا -- آن را به عنوان معروف به عنوان آن سان جوان کاپیسترانو همتای به عنوان زیبا به عنوان کسانی که در شهرستان ونتورا و سانتا باربارا و یا به عنوان عجیب و جالب به عنوان ماموریت سن فرناندو — سان گابریل ماموریت به دست آورده بود یک ارزیابی مجدد در سال های اخیر از دانشگاهیان و حتی احتمالي دشمنان در تشدید احساسات احساس در پی از دوزخ.

"وجود دارد یک تاریخچه فوق العاده ای وجود دارد که ما فقط به تازگی شروع به درک" گفت: UC ریورساید استاد تاریخ جنیفر Scheper هیوز, که بخشی از یک پروژه تحقیقاتی با هدف توزیع مجدد مطالعه کالیفرنیا ماموریت سیستم.

هیوز گرفته مکزیکی اياد را به تعجب در این ماموریت و در آن مجموعه ای از هنر و آثار تنها برای دیدن آنها را تکان سر خود را در آن نگهداری نخ نما و عدم دسترسی به فرزندان Tongva مردم ساخته شده است که سن گابریل.

"یکی به معنای واقعی کلمه برداشت من اسلحه توسط ناخن و گفت: این گنج که کاملا نادیده گرفته,'" هیوز گفت. "من فقط امیدوارم که این تازه ترین حادثه از خواب بیدار قلمرو مذهبی اسقف اعظم [لس آنجلس] به این."

Deborah A. میراندا استاد زبان انگلیسی در واشنگتن و لی دانشگاه در Lexington, Va., در حال کار بر روی یک پروژه که در آن او را برای بازدید از هر ماموریت کالیفرنیا به "گوش دادن" و گفتن داستان خود را. برای او ماموریت سن گابریل گویا "احساس ترس و قلعه. آن را ساخته شده است مانند یک محل برای نگه داشتن انبوهی حمله."

Parishioners attend mass at San Gabriel Mission Church in San Gabriel.

محله های کشیش نشین حضور توده در روز یکشنبه.

(Christina خانه / لس آنجلس تایمز)

عضو مونتری مبتنی بر Ohlone Costanoan Esselen ملت, میراندا می گوید: بسیاری از مردم بومی او به صحبت در مورد سن گابریل ماموریت آتش احساس تضاد.

تبلیغات

"آنها احساس exultant و آنها این احساس عمیق غم و اندوه," او گفت:. "این مثبت نیست ، اما بدون آنها ما ندارد و این اثبات است که انسان می تواند این کار را به افراد دیگر است."

کارائیب Fragoza, 39, co-مدیر سوت ال مونته هنر پس گفت: او در دره سان Gabriel تفکر "است که در ماموریت بود و برخی از چیزی است که هر کس را تحسین کرد. اما به عنوان من یاد گرفتم بیشتر در مورد آن بیشتر سرخورده شدم با آن است."

او دیگر از آن علاقه مند صرفه جویی برای داستان Tongva پزشکی زن Toypurina. در سال 1785 اسپانیایی مقامات Toypurina فقط به عنوان او در مورد به رهبری یک قیام در برابر ماموریت سن گابریل. نقاشی های دیواری به افتخار او در حال حاضر نقطه جنوب کالیفرنیا اگر چه هیچ کدام در نزدیکی این ماموریت است.

"او واقعا یک نماد تبدیل شد که نشان داده است که مقاومت ممکن بود" گفت: Fragoza که شامل Toypurina داستان در به تازگی منتشر شده مجموعه ای از مقالات در مورد ال مونته که او co ویرایش شده است. "او نشان دهنده داستان است که نمی گفت."

Fragoza امیدوار است این آتش ممکن است الهام بخش یک لحظه حساب برای هر کسی که متصل به ماموریت "از آنجا که هنوز هم وجود دارد بسیاری از مردم که آن را دوست دارم."

که روح داشتن ريشه تم برای 7 صبح جمعی برگزار شد و در سن گابریل نمازخانه توسط کشیش جان Molyneux. انجیل برای روز: برزگر است که در آن عیسی تدریس شاگردان اهمیت کاشت دانه ها در خاک خوب به طوری که آنها خواهد ریشه به خوبی و عملکرد فضل خود را توسط یک صد.

"برخی از ما غمگین" Molyneux گفت: محله های کشیش نشین که هنوز در تلاش برای انطباق با سایر اخیر فاجعه در زندگی خود: coronavirus.

توده ها بود و دوباره فقط یک زن و شوهر از هفته پیش و دربسته در محیط باقی می ماند در 100. ماسک الزامی و مدیر موسیقی التماس کرد با churchgoers به "آواز سکوت." آنها نشسته در هر پیو; خود را به سمت کف سنگ مرمر مشخص شد با نوار هر شش فوت بنابراین مردم می توانند تمرین های اجتماعی فاصله در طول عشای ربانی.

"برخی از ما عزادار" Molyneux موعظه. "برخی از ما عصبانی هستند. این احساسات حق را برای شما امروز. اما ... ما جمع آوری به عنوان احیا مردم است."

Parishioners attend mass at San Gabriel Mission Church in San Gabriel on Sunday.

توده ها را از سر گرفت در این ماموریت فقط یک زن و شوهر از هفته پیش زیر coronavirus تعطیلی.

(Christina خانه / لس آنجلس تایمز)

تبلیغات

در یک زن و شوهر از ساعت لس آنجلس اسقف اعظم José Gómez خواهد منجر به یک جرم خاص. اما در حال حاضر Molyneux می خواستم به یاد گله خود را از این ماموریت ساختمان مواد.

"Adobe قوی تر پس از گرمای شدید او گفت:" با یک لبخند خسته. "من دوست دارم که تصویر. ما بیرون آمدن از این قوی تر است."tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب