ترکیه رئیس جمهور به طور رسمی باعث می شود ایاصوفیه مسجد

آنکارا (AP) — رئیس جمهور ترکیه روز جمعه به طور رسمی reconverted استانبول ششم-قرن ایاصوفیه به مسجد و اعلام کرد

توسط MORVARIDEASIA در 20 تیر 1399

آنکارا (AP) — رئیس جمهور ترکیه روز جمعه به طور رسمی reconverted استانبول ششم-قرن ایاصوفیه به مسجد و اعلام کرد آن را باز کنید برای مسلمان عبادت ساعت پس از یک دادگاه لغو یک سال 1934 تصمیم گیری است که تا به حال ساخته شده مذهبی برجسته یک موزه است.

این تصمیم موجب ترس عمیق در میان مسیحیان ارتدوکس. در اصل یک کلیسای ایاصوفیه تبدیل شده بود به یک مسجد پس از استانبول را فتح توسط امپراتوری عثمانی اما تا به حال شده است یک موزه برای آخرین سال 86, نقشه کشی, میلیون ها نفر از گردشگران سالانه است.

وجود شادی در خارج از قرمز مایل به قهوهای رنگی تیره با ساختار آبشاری گنبد و چهار مناره. ده ها تن از مردم در انتظار حکم دادگاه شعار "خدا بزرگ است!" هنگامی که خبر شکست.

در پایتخت آنکارا قانونگذاران ایستاده بود و تحسین به عنوان تصمیم خوانده شد در مجلس.

ترکیه بالا دادگاه اداری انداخت و وزن خود را در پشت یک دادخواست آورده توسط یک گروه مذهبی و لغو 1934 تصمیم دولت که تبدیل سایت به یک موزه شده است. در عرض چند ساعت رئیس جمهور رجب طیب اردوغان امضا فرمان توزیع بیش از ایاصوفیه به امور دینی ترکیه در انتخابات ریاست جمهوری.

او نوشته شده فرمان در حساب توییتر خود با عبارت "ممکن است مفید باشد."

اردوغان گفته بود به نفع عطف بسیار نمادین میراث جهانی یونسکو به یک مسجد با وجود گسترده انتقادات بین المللی از جمله از سوی ایالات متحده و رهبران مسیحی ارتدوکس که به خواست ترکیه برای حفظ موقعیت خود به عنوان یک موزه به عنوان نماد همبستگی میان ادیان و فرهنگ ها است.

این تصمیم را تهدید به تعمیق تنش با کشور همسایه که فرهنگ وزیر لینا Mendoni محکوم کرد این حرکت به عنوان "يک چالش به تمام جهان متمدن است که به رسمیت می شناسد که ارزش منحصر به فرد و جهانی بودن این بنای تاریخی است."

"ایاصوفیه واقع در استانبول است که یک بنای تاریخی را به همه انسانها صرف نظر از دین" او گفت:.

قبرس "به شدت محکوم کرد ترکیه اقدامات در ایاصوفیه در تلاش خود را برای منحرف کردن اذهان داخلی نظر و تماس در ترکیه را به احترام به تعهدات بین المللی خود ایم" وزیر امور خارجه نیکوس Christodoulides.

ولادیمیر Dzhabarov معاون رئیس کمیته امور خارجی در مجلس سنا به نام عمل "یک اشتباه است."

"تبدیل آن به مسجد را نمی خواهد هر چیزی را برای جهان اسلام. آن را آورد و ملت ها با هم, اما در مقابل, به ارمغان می آورد آنها را به برخورد" او گفت:.

بحث بازدید در قلب ترکیه مذهبی-سکولار تقسیم. ملی گرا و محافظه کار گروه در ترکیه به مدت طولانی آرزو داشت برای برگزاری نماز در ایاصوفیه که توجه آنها را به عنوان بخشی از مسلمان عثمانی میراث. دیگران معتقدند آن باید یک موزه به عنوان نماد مسیحی و مسلمان شد.

"این یک ساختار است که با هم به ارمغان آورد هر دو بیزانس و عثمانی تاریخ" گفت: Zeynep Kizildag 27-year-old مددکار اجتماعی که پشتیبانی نمی کند تبدیل. "این تصمیم به تبدیل آن به یک مسجد است مثل پاک کردن 1000 سال از تاریخ در نظر من است."

Garo Paylan یک قومی ارمنستان عضو مجلس ترکیه در توئیتر خود نوشت که آن را "یک روز غم انگیز برای مسیحیان (و) برای همه کسانی که بر این باورند در تکثرگرا ترکیه است."

"این تصمیم به تبدیل ایاصوفیه به مسجد زندگی را مشکل تر برای مسیحیان در اینجا و برای مسلمانان در اروپا," او نوشت. "ایاصوفیه نماد ما تاریخ غنی. آن گنبد بزرگ بود به اندازه کافی برای همه است."

این گروه آورده است که پرونده به دادگاه در اعتراض به قانونی بودن 1934 تصمیم, مدرن, جمهوری ترکیه سکولار وزرای دولت با این استدلال این ساختمان از اموال شخصی از عثمانی سلطان محمد دوم که فتح استانبول در سال 1453.

"من تعجب نیست که دادگاه وزن به تحریم اردوغان حرکت می کند چرا که این روزها اردوغان از دادگاه ترکیه اردوغان چه می خواهد" گفت: Soner Cagaptay از واشنگتن موسسه.

"اردوغان می خواهد به استفاده از ایاصوفیه را تبدیل به یک مسجد به تجمع خود را از جناح راست پایه" گفت: Cagaptay نویسنده "اردوغان امپراتوری." "اما من فکر نمی کنم این استراتژی کار خواهد کرد. من فکر می کنم که از رشد اقتصادی هیچ چیز به بازگرداندن اردوغان محبوبیت است."

استانبول-بر اساس اسقف عام بارتولومیو من به عنوان رهبر معنوی جهان را مسیحیان ارتدوکس هشدار داد در ماه گذشته است که ساختمان را تبدیل به مسجد "تبدیل خواهد شد میلیون ها نفر از مسلمانان سراسر جهان در برابر اسلام است."

اسقف کیریل رهبر کلیسای ارتدوکس روسیه خواستار "احتیاط" و حفظ "زمان وضعیت خنثی" برای ایاصوفیه که او گفت: یکی از مسیحیت "عابدانه تکریم نمادها است."

"روسیه یک کشور با اکثریت جمعیت صداقت ارتدکسی و آنچه ممکن است اتفاق می افتد به ایاصوفیه را تحمیل درد بزرگ در مردم روسیه" او در بیانیه ای گفت.

ایالات متحده در امور مایک Pompeo گفت: در ماه گذشته نقطه عطفی باید یک موزه به عنوان پل ارتباطی بین ادیان و فرهنگ ها است. نظرات خود را موجب ملامت از ترکیه وزارت امور خارجه گفت که ایاصوفیه داخلی بود موضوع از حاکمیت ملی.

اردوغان یک مسلمان مؤمن است اغلب استفاده می شود ایاصوفیه موضوع تا بر طبل حمایت خود را اسلامی ریشه دارد ،

برخی از اسلامی نماز برگزار شده است در این موزه در سال های اخیر است. در عمده نمادین حرکت اردوغان از او باز آیه ای از قرآن وجود دارد در سال 2018 است.

ساخته شده تحت بیزانس امپراتور ژوستین ایاصوفیه اصلی بود صندلی شرقی کلیسای ارتدوکس برای قرن ها که در آن امپراتور تاج گذاری شد در میان مزین به سنگ مرمر و موزاییک دکوراسیون.

مناره اضافه شد و بعد از این ساختمان تبدیل به یک امپراتوری مسجد پس از 1453 عثمانی و فتح قسطنطنیه — شهرستان است که در حال حاضر به نام استانبول.

ساختمان افتتاح شد درهای خود را به عنوان یک موزه در سال 1935 یک سال پس از شورای وزیران تصمیم گیری.

موزاییک تصویر می کشد و عیسی و مریم و قدیسین مسیحی بودند که گچ بری در خط با قوانین اسلامی کشف شد و از طریق دشوار کار مرمت به موزه. ایاصوفیه محبوب ترین موزه در ترکیه در سال گذشته, نقشه کشی بیش از 3.7 میلیون بازدید کننده.

قبل از تصمیم یونسکو سازمان ملل متحد فرهنگی در بدن به نام به حال در مقامات ترکیه برای شرکت در گفت و گو قبل از گرفتن هر تصمیم گیری است که ممکن است تاثیر سایت "ارزش جهانی."

یونسکو گفت: باید اطلاع از هر گونه تغییر به وضعیت ایاصوفیه و اضافه کرد که تغییرات ممکن است به مرور توسط کمیته میراث جهانی.

--

آسوشیتد پرس نویسندگان Zeynep Bilginsoy و عایشه Wieting در استانبول, Derek Gatopoulos در آتن Menelaos Hadjicostis در نیکوزیا, قبرس و جیم Heintz در مسکو کمک کرده است.

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب