آمریکا و چین spats سر و صدا در جهان باعث خواستار وحدت

پکن (AP) — تناقضات بین ایالات متحده و چین در حال قدرت نمایی دولت ها در سراسر جهان باعث آلمانی رسمی برای هشدار

توسط MORVARIDEASIA در 7 مرداد 1399

پکن (AP) — تناقضات بین ایالات متحده و چین در حال قدرت نمایی دولت ها در سراسر جهان باعث آلمانی رسمی برای هشدار دادن به "جنگ سرد 2.0" و کنیا به رییس جمهور برای تجدید نظر به وحدت برای مبارزه با بیماری همه گیر کوروناویروس.

تجارت جهانی در حال حاضر من بیش از دو سال از تعرفه جنگ بین دو تا از بزرگترین اقتصادهای. که کینه گسترش یافته است که شامل هنگ کنگ, چینی, مسلمانان, اتهامات جاسوسی و کنترل از دریای چین جنوبی است.

گرفتار در وسط جهان دیگر دولت در حال تلاش برای دفاع از منافع خود است.

آلمان:

آنگلا مرکل می خواهد برای حفظ تجارت و همکاری در گرمایش جهانی اما می گوید قانون تامین سفت پکن کنترل بیش از هنگ کنگ یک "مسئله دشوار است."

پتانسیل اختلال از هنگ کنگ امنیت قانون استقلال پکن وعده داده شده به این مستعمره سابق بریتانیا است که هیچ دلیلی برای توقف صحبت کردن است اما "یک نگرانی در توسعه" مرکل روز دوشنبه گفت:.

بزرگترین اقتصاد اروپا هنوز به یک موقعیت نهایی در چینی غول تکنولوژی Huawei با وجود آمریکا و فشار به حذف تجهیزات آن از نسل آینده شبکه های مخابراتی به عنوان ممکن است یک خطر امنیتی است.

"چین یک شریک مهم برای ما بلکه یک رقیب" وزیر امور خارجه Heiko Maas در بیانیه ای گفت: پس از یک کنفرانس ویدئویی جمعه با همتای چینی خود, وانگ یی.

پیتر Beyer دولت هماهنگ کننده اطلس همکاری ابراز زنگ در مصاحبه با RedaktionsNetzwerk Deutschland روزنامه ،

"ما در حال تجربه آغاز یک جنگ سرد 2.0," Beyer گفت. او با انتقاد از هر دو طرف اما گفت: "ایالات متحده این است که ما مهم ترین شریک خارج از اتحادیه اروپا و این که چگونه از آن خواهد ماند."

فرانسه:

رئیس جمهور امانوئل پاکسازی تماس رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن "دوست من" اما در تلاش است برای جلوگیری از riling پکن.

فرانسه است و نه تکرار تهمت انتقاد از پکن را از دست داده و coronavirus اما قانونگذاران تحسین وزیر خارجه Jean-Yves Le Drian هفته گذشته هنگامی که او را محکوم و نقض حقوق اساسی اقلیت Uighurs در چین غربی است.

Le Drian ذکر "جرم, دستگیری ناپدید شدن, مجبور, کار, مجبور, عقیم سازی, تخریب اویغوری میراث فرهنگی است." او گفت: فرانسه خواسته است که این اردوگاه ها بسته شود.

"همه این شیوه غیر قابل قبول است". "ما محکوم آنها."

مغلوب ساختن پیشی جستن تردید نسبت به ایالات متحده و متحدان ايميل از اصول دیپلماتیک را نگران کرده فرانسه است.

"چین و آمریکا تنش نمی سود فرانسه گفت:" والری Niquet بنیاد تحقیقات استراتژیک یک مخزن فکر می کنم. "ما اشتراک منافع همان ایالات متحده آمریکا نسبت به چین, ما اتخاذ بیشتر یا کمتر همان مواضع پس از آن ما را به هر عنصر مثبت."

اروپا:

اروپا "روابط استراتژیک" با چین خواهد بود یک مسئله برای اتحادیه اروپا در حالی که آلمان دارای چرخش ریاست جمهوری از 27 کشور اتحادیه اروپا مرکل گفت: در این ماه.

وزرای خارجه اتحادیه اروپا توانسته اند به توافق بر سر یک موضع مشترک در چین است.

در مورد هنگ کنگ شامل گزینه های نزدیک موشکافی صادرات تکنولوژی حساس به خاک و تغییر ویزا سیاست برای ساکنان آن است. اما هیچ صحبت از تحریم های اقتصادی و یا هدف قرار دادن مقامات چینی با مجازات.

"پیام این است که اقدامات اخیر تغییر قوانین گفت:" اتحادیه اروپا در سیاست خارجی, رسمی, جوزپ Borrell. "این نیاز به تجدید نظر در رویکرد ما خواهد شد و به وضوح تاثیر بر روابط ما."

کره جنوبی:

کره جنوبی فشرده بین اصلی آن نظامی متحد و بزرگترین شریک تجاری.

در سال 2016 پکن نابود سوپر مارکت اپراتور لت کسب و کار در چین پس از کنگلومرا فروش یک قطعه زمین در کره جنوبی به دولت برای ضد سیستم موشکی بیش چینی اعتراض.

واشنگتن ناراضی است با کره جنوبی تمایل به کاهش تحریم ها علیه کره شمالی را تشویق به خلع سلاح و مضطرب در مورد استفاده از آن از Huawei فن آوری است.

تهمت شکایت در مورد هزینه استقرار 28,500 نیروهای ایالات متحده در کره جنوبی برای محافظت در برابر کره شمالی تهدید. هزینه های توافق تمام شده در سال 2019 بدون جایگزینی است.

ایالات متحده و چین ردیف "انداخته است یک سوال به کره جنوبی" در مورد کدام طرف را انتخاب کنید, روزنامه دونگ-A Ilbo گفت: در سرمقاله روز شنبه.

"دیر یا زود ما مجبور خواهد شد برای ارائه یک پاسخ مهم نیست که چقدر سخت ما سعی در جلوگیری از آن" این روزنامه است.

هند:

نارندرا نخست وزیر در تلاش است تا در آغوش هر دو رئیس جمهور چین و رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن اما همه گیر و مرز درگیری که به کشته شدن حداقل 20 سربازان هندی سوخت ضد چینی کرد.

معترضان خواستار تحریم کالاهای چینی و سوخته چینی پرچم. آنها را تحسین دولت ممنوعیت محبوب چینی-فیلم های برنامه Infinite و برخی دیگر از برنامه های چینی.

واشنگتن می خواهد قوی تر روابط با هند و پشتیبانی آن حرکت جنجالی از یک سال پیش به تقسیم آن تنها با اکثریت مسلمان ایالت ناآرام جامو و کشمیر را به دو فدرال کنترل سرزمین. این ماه, کاخ سفید رئیس ستاد علامت مراتع گفت که ایالات متحده می ایستاد به چین در مرز هند اختلاف است.

"برای هند بسيار جالبي که آمریکا اعمال فشار بیشتر بر چین و اگر آن را می توانید آن را به رفتار است که می تواند مورد استقبال تمام محله" گفت: Jayadev Ranade رئیس مرکز چین تجزیه و تحلیل اتاق فکر در دهلی نو.

آفریقا:

چین و آمریکا تنش ها در نظر گرفتن تلفات: بانک توسعه آفریقا گفت: در سال گذشته تجارت اختلال با توجه به تعرفه جنگ می تواند منجر به 2.5% کاهش در اقتصادی خروجی برای برخی از کشورهای آفریقایی.

رییس جمهور کنیا گفت: اختلافات سیاسی باید کنار گذاشته شود تا بهتر مبارزه با کروناویروس.

"بیایید نمی تواند زن را به انزوا و یا unilateralism. ما به یکدیگر نیاز دارند امروز بیش از همیشه" کنیاتا گفت: شورای آتلانتیک رویداد ماه گذشته. "ما در حال رفتن به مبارزه با کروناویروس اگر یک کشور نتواند و دیگری موفق است."

آسیای جنوب شرقی:

10 کشور عضو اتحادیه جنوب شرق آسیا سازمان ملل خودداری کرده است که در نظر گرفتن مراحل است که بیگانه واشنگتن یا پکن هر دو مهم شرکای تجاری.

"قدرت های بزرگ به عنوان آنها تشدید رقابت خود را خواهد وو ما را به سمت خود گفت:" هری رقو سخنگوی رییس جمهور فیلیپین رودریگو Duterte. "ما را در پیشبرد منافع ملی ما."

ترین منطقه حساس جنگ — کنترل از دریای چین جنوبی — تشدید هنگامی که مغلوب ساختن پیشی جستن دولت علنا رد بسیاری از پکن ادعا می کند به یکی از شلوغ ترین آبراه.

"ما در حال ساخت روشن: پکن ادعا می کند به منابع دریایی در سراسر بسیاری از دریای چین جنوبی به طور کامل غیر قانونی" وزیر امور خارجه مایک Pompeo گفت: در جولای 13, بیانیه.

فیلیپین و ویتنام در میان اکثر منتقدان چینی ابراز وجود می تواند از آن بهره مند شوند اما موضع حرکت خواهد کرد و با احتیاط گفت: گرگ Poling از مرکز مطالعات بین المللی و استراتژیک در واشنگتن است.

"آنها در حال رفتن به چوب گردن خود را در یک طناب دار تا زمانی که آنها را ببینید واقعی دنبال کنید از طریق از واشنگتن" Poling گفت.

___

نویسندگان AP, Geir Moulson و فرانک Jordans در برلین کارا آنا در ژوهانسبورگ آرنو پدرام و جان لستر در پاریس جیم گومز در مانیل کیم تانگ-hyung و امیلی Schmall در دهلی نو کمک کرده است.

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب