دیده بان محکوم دستگیری مصر, ویرایشگر بعد از آن منتشر شد

قاهره (AP) — پیشرو در رسانه های فدراسیون فوتبال روز پنج شنبه را محکوم کرد دستگیری سردبیر یک از مصر چند باقی ما

توسط MORVARIDEASIA در 6 تیر 1399

قاهره (AP) — پیشرو در رسانه های فدراسیون فوتبال روز پنج شنبه را محکوم کرد دستگیری سردبیر یک از مصر چند باقی مانده مستقل رسانه های خبری و خواست مقامات برای آزادی او و رها کردن همه اتهامات عنوان شده علیه.

نورا یونس ویرایشگر al-Manassa اخبار سایت دستگیر شد جمعه در انتظار رسیدگی به اتهامات مدیریت یک وب سایت خبری بدون یک عامل مجوز نیروهای امنیتی حمله کردند و او را در قاهره al-Manassa گفت: از دولت در آخرین تلاش برای سرکوب رسانه های خبری.

پس از گذراندن شب در پلیس بازداشت یونس در روز پنج شنبه به نظر می رسد قبل از دادستان که جریمه خود را از 10 ، 000 پوند مصر (حدود $625) و دستور آزادی او از یک ایستگاه پلیس در جنوب قاهره معادی منطقه خروجی گزارش شده است. اما اواخر روز شنبه چند ساعت پس از او دستور داده شد فرید, اخبار سایت گفت: یونس همچنان در بازداشت است. در سال های اخیر, مقامات امنیتی مصر ادامه بازداشت های سیاسی مخالفان با وجود انتشار دستور از دادستان.

"با استفاده از ثابت اداری به تاخیر انداختن مقامات مانع Al-Manassa از قانونی آن وضعیت به طوری که عدم مجوز رسمی به کار شد بهانه ای برای رسیدگی قضائی" دیده بان گروه خبرنگاران بدون مرز گفت.

این گروه خواست مقامات مصری به "توقف آزار و اذیت رسانه های مستقل." در ماه های اخیر نیروهای امنیتی نیز هدفمند سردبیران ارشد از دیگری مستقل خروجی Mada Masr برای دستگیری و آزار و اذیت. بیشتر از مصر و دیگر آژانس های خبری هستند یا دولتی اند و یا خریداری شده توسط شرکت های وابسته به این کشور سرویس های اطلاعاتی.

رسانه ها ملزم به داشتن اجازه کار در مصر اما خودداری مجوز رسمی است که اغلب مورد استفاده به عنوان بهانه ای برای به سکوت گزارش که دولت می بیند به عنوان مهم است. Al-Manassa گفت: در اظهارات قبلی آن اعمال شده برای یک مجوز در اکتبر 2018 است اما پاسخ دریافت نکرده.

یونس یک فعال حقوق روزنامه نگار و وبلاگ نویس است. او قبلا به عنوان یک سردبیر در Al-Masry Al-Youm, مصر, محبوب ترین روزنامه.

یونس تاسیس Al-Manassa در سال 2015 اما مقامات مسدود شده وب سایت در سال 2017, یکی از صدها نفر از سایت های ممنوع و یا مسدود شده در سال های اخیر است. خروجی ادامه به انتشار از طریق سایت های آینه.

دولت مصر تحت general-تبدیل-رئیس جمهور عبد فتاح ال-Sissi has نظارت بی سابقه سیاسی سرکوب خاموش کردن منتقدان و زندانی کردن هزاران نفر.

در سال های اخیر در مصر زندانی شده ده ها تن از خبرنگاران و گاهی اخراج برخی از خبرنگاران خارجی. آن باقی مانده است در میان بدترین زندانبانان از روزنامه نگاران همراه با ترکیه و چین و با توجه به کمیته حمایت از روزنامه نگاران.

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن